Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tetratec ex1200 musluktan akıtma

Cvp: Tetratec ex1200 musluktan akıtma

bu arada cem bey şey sorcam sanayiye gidip conta kestirmeyi denediniz mi? akvaryum.com da baya tavsiye edilen bişi hem yan sanayisinden ucuza gelir

Bu aldığımda yan sanayi conta, silikon, sanayidekiler lastik. Silikonlar hem elastik hemde ezilirse yine eski şekline dönüyor. Lastik ezildi mi iz yapabiliyor. Takıldığında bulunduğu yeri kasabilir, zamanla sertleşiyor. Birde uzunluğu milimetrikte olsa tuturmak lazım. Orjinaline göre çapı kalın Sürekli değişen birşey değil. Bir de araba ile gitgel yakıt harcayınca hesaplı olmuyor.

Musluk altı ufak contalar içinde salmastra contaları var o ebatta.

Filtreyi bazen 20 günde bazen ayda bir açıp kapıyorum. Özellikle contaya bakıyorum bir problem gözükmüyor.

yok contacı da silikonuda vardır lastik olanı da vardır, yanınınzda contayı götürürseniz ona oranla 1-2 mm farkla keserler, araba ile gitme konusunda bişi diemem tabi :) ben genelde tabanvay kullandığımdan, musluklarda ki contaların hali ortada çok yorum yapmıyorum o yüzden :)

1-2 mm farkla derken size orjinalin den daha kalını lazım ya ona göre keserler

O taraflara bir gün yolum düşerse denk gelirsem gider bakarım. En azından almasam bile tavsiye verme amaçlı bakıp incelemek iyi olur.

Bunu nerede yapıyorlar oto sanayi mi; su tesisat malzemeleri satanlar mı ?

oto sanayi de, contacı die sor gösterirler sanıyorum

Geri