Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

tırnak batması

Cvp: tırnak batması

Ayağın tekrar resmini çekip eklersen bakalım öncekine göre ne durumda. Çok iyi gözükmüyordu, kangrene gitmesin.

Evet, Bursa da olman dezavantaj. İstanbul da gene yönlendiririzde, Bursa da bildiğim hekim yok.

Normal tırnak kopmaları kök bağlantısı sağlam olacağından uzun zaman sonra çıkabilir ama bunda hastalık kökü öldürdüyse mümkün olmayabilir.

Antibiyotik işe yarayacaktır bence ama kangrene gitmişse uzuv gider. Eğer bacağın biraz üzerine çıkarsa hemen müdahale ettirmen gerekir. Aksi halde dönülemez noktaya gelir hayvan.

kan dolaşım sistemi rahatlarsa kangrenden kurtarır hayvan. inşallah kurtaracağız.

Cem şu an dahi durum aslında iyi olmayabilir. Senin verdiğin uygulamalar gerçekten çok iyi ama umarım geç kalınmamıştır. İlk resim gerçekten hoş değildi. Tekrar görsek iyi olacak.

metilen sonrası hayvan canlanmış bir ümittir bakalım. işin kötü tarafını düşünürsek, hayvanın ayağının kesilmesindense ölmesi daha iyi. ön ayaklar en lazım organ kesilirse hayatını idame ettirmesi zor ona göre tasarımlar yapılması gerek. en başta kuru alana çıkamayacak, suda düzgün yüzemeyecek, manevra yapması ve yemi elinde çekiştirmesi konusunda zorlanacak en basit şekliyle.

O seçeneği bende düşündüm aslında. Yüzmesi dahi zor olacaktır. Dediğin gibi uyutma kaçınılmaz olur. Umarım kurtarır. Nasıl böyle oldu acaba, tırnaklar mı ete batıp iltihap oradan da enfeksiyona gitti?

öylede olabilir insanlardaki gibi düşünürsek mantardan da tırnak düşer öyle de olabilir.

file:///C:/Users/Casper/Desktop/20140410_002423.jpg

resım nasıl atılıyordu

cem' Alıntı:
metilen sonrası hayvan canlanmış bir ümittir bakalım. işin kötü tarafını düşünürsek, hayvanın ayağının kesilmesindense ölmesi daha iyi. ön ayaklar en lazım organ kesilirse hayatını idame ettirmesi zor ona göre tasarımlar yapılması gerek. en başta kuru alana çıkamayacak, suda düzgün yüzemeyecek, manevra yapması ve yemi elinde çekiştirmesi konusunda zorlanacak en basit şekliyle.
almanyada sanırım bir kara kaplumbağasinin kesilen ayagi yerine tekerlekvari bir sistem yaptıklarını görmüştüm bir yerde abi. Su kaplumbağası için nasıl bir sistem olur bilemiyorum

ömer bacağın rengi toparlanmış. belirgin iyileşme görülüyor ilaçları uygulamaya başladın mı ?

deri üstündeki sarılar eski deri sanırım. elinde yoksa silis kum bunları atmasını kolaylaştıracaktır. arka bacaktada var.

ilacları kullanmaya yarın baslıycam sılıs kum degılde akvaryum dıbı ınce bır sıra cakıl tası var

çakılın yerine silis al. bir ihtimal bu hale gelmesine çakıl aralarına giren kirlerin oluşturduğu bakteriler neden olmuş olabilir. hayvanda sarılık çok bu çakılların boyalı olma ihtimali var mı ? eski deri diyorum ama çok sarı. silis kumda derileri atması bir yana eşeleme de yaparsa tırnaklarını da çalıştırır. metilen damlatmayı unutma. hergün çok olur pazar gününe kadar iki günde bir iki damla damlat. hayvan kurtaracak gibi. baticonu ön ve arka bacaklara ve bacak içlerine kulak pamuğu ile sür. o sarı renkli oluşumlar bakteriyel ise ölür. kafa ve boynuna sürme.

ömer artık asprine gerek yok. diğerlerini al. bir de ıslak diş fırçası üzerine tuz döküp kabuğuna uygulama yap yavaşça ovala derisine değmesin. son resimde baş parmağının olduğu yerde yan kısmında jel gibi bir kaplama var oraları özellikle ovala.

ömer seninki çizgili kaplumbağaymış silis olmaz. dere kumu olacak yalnız iyi temizlemek lazım. metilen bu işi görüyor ama karıştırıp içindeki pislikleri alırsan iyi olur.

batıkonu surdum ama rıfkı resmen dort donuyor canı yanıyor olmalı

mailto:/2w2r8ki.jpg pomad ı surdukten sonra neden bu halı aldı anlamadım canı mı yanıyor yoksa bu tehlıke anında basını ıcerı sokarya oyle bırsey mı he bırde surmeye calıstıkca senkı ısırack mıs gıbı kulak cubuguna dogru uzandı durdu ve cok asırı huysuzdu rıfkı hıc boye yapmazdı
su an genta damlatılmı yemlerden yıyor

Baticon yakmaz tentürdiot yakar. Hayvanı eline aldığın için tedirgin bir de eğer sürdüğün noktalarda baskı acıtmış olabilir. Isırması savunma tepkisi daha önce başına gelmemişti. Pomadlı vaziyette kuru bir yerde 20 dakika beklesin kalanı havlu peçete veya yumuşak temiz bezle sil. Hayvan bu aşamada esas kuduracaktır. Pomadı çok sürme ince satıh halinde sürersen temizlemende kolay olur. Kalanıda su da elinle yıkarsın. Pomad ne aldın ?

madecassol eczacı emılmesı ve surulmesı kolay olur dedı ....

Hayvanın derisindeki bu sarılık ve birikimler nedir?

bılmıyorum ama ılac tan sonra kuru yerde bekletırken ve suya saldıgımda bunlar dokuldu

Bu tip oluşumlarda kesin ve kesin veteriner hekim kontrolü gerekiyor. Bursa da hiç anlayan yok mu?

Onlarında dökülmesi iyi olmuş deri dedim ama kabuksu bir dokuydu ne olduğunu bende anlamadım

Geri