Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Toros ısıtıcı

tosbik57

Bordo Bereli
Selam ,arkadaşlar merkeze gideceğim zaman bu ısıtıcı alsam olurmu patlama,elektrik kacaği olmaz dimi kullanan veya bilen varsa yorum yazsın lütfen ^^

Isıtıcı bu :)
mailto:/1b/p/pds5d.jpg
Bunu alayımmı :ff:

Cvp: Toros ısıtıcı

Valla iyi bir marka değilse alma derim. Benim çok bir bilgim yok ama şu an kullandıgım ısıtıcı 100w 15 liraya almıstım. Akvaryumumda 65 litre civarı su var 30 dereceye ayarlı olmasına ragmen derece 22 derece olarak gosterıyor anlamadım neden boyle oldu. Bi kaç gun daha beklicem sonra değiştiricem hem ısıtıcıyı hem dereceyi.

100 w 15 tl nası buldun ya :ff: bu toros markanın 25 w ı 15 tl :)

Emre abi cem abide yorum yapsın ona gore alırsın :) Valla ucuz malın canı burnundadır derler çaılışıyor ama yeterli verim veremiyor.

Emre abi Cem abi suanda online gözüküyor bisey yazarlar heralde saol gecenin bu vakti yorum yaptın :)

Bence alma. Sabitlenme durumu yok bunun. Öyle hatırlıyorum. Kalitesinide bilmiyoruz.

katılıyorum ısıtıcı konusu tehlikeli. daha bilindik markalara yönelmeni öneririm.

zeki senin ısıtıcının en üst ayarından sonra dönmeye devam ediyor mu ? eğer bu şekilde ise kalibrasyon hatası olması muhtemel. biraz daha çevirip uygun ısıyı yakala. bir de filtrenin su çıkışına yakın olmalı ki sıcak suyu akvaryumda dolandırsın.

denemedim abi bugun bi deneyim üstü dönüyorum daha diye. diger konuda resimde gordugun gıbı orta kısma yan konumlandırıdm filitreye yaklastırıyım bugun onuda.

Smdi bilindik markalarını bulamaassam ne yapıyım :ff: idareten alıyımmı

Bence bu markayı bulaman çok daha zor. Zaten şehir merkazinde Eheim, Tetra, JBL, Atman, Roxin hatta Sera gibi markaların olmadığı yerde hayvan besleyemezsin Fatih :)

Emre abi pazartesi gidiyorum kütahya ya insallah iyi bir markanın ısıtıcısıni bulurum bide sera raffy p alıcam :D

30*20*15h akvaryumda 5 6 cm yüksekliğinde suyu 15 watt toros sürekli takılı ısıtmıyor :)

toros en kalitesiz üründür. su derinliği az ve yüzey geniş olduğu için ısı kaybı fazla oluyor buharlaşma yüzeydeki sıcağı aldığı için su soğuyor. bu da randımanlı ısınmayı engelliyor. suyu bir miktar daha yükselt. olmadı leğen veya dikdörtgen plastik bir kaba al. bunların derinliği o akvaryumdan fazladır. orta kısmına da kuru alan niyetine yıkanıp steril edilmiş taş koyarsan. kenarlardan uzak kaldığı için suyu yükselme imkanın olur. 6 cm'lik su buharlaşmaya bağlı olarak azalırsa hava teması ısıtıcının camını patlatır.

Geri