Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tosbigim benim

Busecan

Yeni Üye
Benim iki tane su kaplumbağam var Cem bey yemeleri gayet çok iyi aşırı iştahtılar fakat bir tanesinde kabuğunun üst kısmı siyahlaştı gün geçtikçe azaldı derken dokundum deri gibi bişey kalkmış altı kırmızı duruyor korkuyorum bir şey olacak diye

Ekli dosyalar

• IMG_0100.jpeg
    IMG_0100.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 26
  • IMG_0101.jpeg
    IMG_0101.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 26
Merhaba gecmiş olsun, forumda bi arkadasında aynı sizinki gibi bu hastalıga yakalanmış. Shellrot diye geciyor. Cem abi yapılacaklar biliyor yazar. Ya da kendiniz de yazıp arastırabilirsiniz

Foruma hoşgeldiniz.

O yaranın üst kısmındaki plaka parçası çıkıyor mu?

Çıkmıyorsa yaranın hemen üstündeki pütürlü kısmı dikkatlice kazıyın. Çok da zorlamayın ama.

Bu tehlikeli olan mantar türü, bu doku ve kemiği yer. Diğer hayvandan ayırın. Her temasta ellerinizi bol sabunla yıkayın.

Dr. Animal yada farmisol dezenfektan sprey alın. Nette satılıyor. Dr. Animal'ın sanırım 250 ml'den düşüğü yok. Farmisol 75 ml olarak satılır. Birini alın. Çok pahalıya gerek yok. İçerik aynı hipokloröz içeriyor.

Uygulama öncesi, o bölge ve yara içinin kuru olması lazım. Havlu peçeteye emdirip kurutun. Sonra spreyi iyice işleyecek şekilde 2 kez sıkın. 1 saat sonra bir kez daha sıkın. Hayvan 4 saat kadar kuru yerde beklesin. Bunu sabah akşam uygulama imkanınız varsa daha iyi olur. 1 hafta boyunca uygulayın bir daha bakalım.

Metilen mavisi alın. Contra-ichthyo, deep fix dezopur yada deep fix dezofix'ten biri olur.

Kapta mı akvaryumda mı bakıyorsunuz? Resmini atın. İyice sterilize edilmesi gerekecek.

Ekipman olarak neler kullanıyorsunuz? Su ısıtıcı, ısıtma lambası ve filtre gibi.

Diğer hayvanı da kontrol edin.

Eczaneden devit marka D vitamini alın. 10 gün boyunca iki günde bir, ilk stick yemine 1 damla damlatıp emdirin suda hemen önüne atın.

Foruma hoşgeldiniz.

Çıkmıyorsa yaranın hemen üstündeki pütürlü kısmı dikkatlice kazıyın. Çok da zorlamayın ama.

Bu tehlikeli olan mantar türü, bu doku ve kemiği yer. Diğer hayvandan ayırın. Her temasta ellerinizi bol sabunla yıkayın.

Dr. Animal yada farmisol dezenfektan sprey alın. Nette satılıyor. Dr. Animal'ın sanırım 250 ml'den düşüğü yok. Farmisol 75 ml olarak satılır. Birini alın. Çok pahalıya gerek yok. İçerik aynı hipokloröz içeriyor.

Uygulama öncesi, o bölge ve yara içinin kuru olması lazım. Havlu peçeteye emdirip kurutun. Sonra spreyi iyice işleyecek şekilde 2 kez sıkın. 1 saat sonra bir kez daha sıkın. Hayvan 4 saat kadar kuru yerde beklesin. Bunu sabah akşam uygulama imkanınız varsa daha iyi olur. 1 hafta boyunca uygulayın bir daha bakalım.

Metilen mavisi alın. Contra-ichthyo, deep fix dezopur yada deep fix dezofix'ten biri olur.

Kapta mı akvaryumda mı bakıyorsunuz? Resmini atın. İyice sterilize edilmesi gerekecek.

Ekipman olarak neler kullanıyorsunuz? Su ısıtıcı, ısıtma lambası ve filtre gibi.

Eczaneden devit marka D vitamini alın. 10 gün boyunca iki günde bir, ilk stick yemine 1 damla damlatıp emdirin suda hemen önüne atın.
Akvaryumda bakıyorum lamba iç filitre var diğer kaplama ışığı çok seviyor taşın üstüne çıkıp ışıkta duruyor yemekleri yiyolar çok düzgün bir şekilde

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 21
  • image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 20
  • image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 20
  • image.jpg
    image.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 21
Foruma hoşgeldiniz.

Ara sıra dışarı çıkartıp kura alanda duruyorlar her gün olmasa da iki günde bir çıkartıyorum sudan

Akvaryumdan çıkarmayın kendi kuru alanlarına çıkıp insinler.

Sağlık kontrolü ve akvaryum genel temizliği hariç sudan çıkarmıyoruz.

Sadece pigmentli yüzey mi soyulmuş yoksa içeri doğru oyuk var mı?

Bu konuda kuru alan örnekleri mevcut bunları inceleyin.

Akvaryumdan çıkarmayın kendi kuru alanlarına çıkıp insinler.

Sağlık kontrolü ve akvaryum genel temizliği hariç sudan çıkarmıyoruz.

Sadece pigmentli yüzey mi soyulmuş yoksa içeri doğru oyuk var mı?

Bu konuda kuru alan örnekleri mevcut bunları inceleyin.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 17
  • image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 17
  • image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 17
Bakın can bey. Böyle acaba veterinere götürsem mi akşam üstü Eve geldim işten baktım taşın üstüne çıkıp ikiside ışığa doğru durmuşlar beni farkedince ikiside suya atladı

O bölgede açık yara gözükmüyor. Baticon yada tentürdüot varsa o bölgeye yedirip 25-30 dakika kuru yerde bekletin. Bunu 2 gün boyunca sabah akşam uygulayın.

Metilen mavisi aldınız mı?

O bölgede açık yara gözükmüyor. Baticon yada tentürdüot varsa o bölgeye yedirip 25-30 dakika kuru yerde bekletin. Bunu 2 gün boyunca sabah akşam uygulayın.

Metilen mavisi aldınız mı?
Metilen mavisi aldım sipariş verdim nasıl kullanacağım onu ben Cem bey

Akvaryumda kaç litre su var?

En*boy*su yüksekliği=su hacmi.

Akvaryumda kaç litre su var?

En*boy*su yüksekliği=su hacmi.
Metilen mavisini her su değişiminde kullanmamıza gerek var mıdır Cem Bey. Balıklarım için almıştım ilk kurulumda kullanıp bıraktım . Kaplumbağaya da balıklara da kullanmıyorum aktif olarak.

3 günde bir 1 damla damlatın. Çok yoğun mavi olursa biraz su alıp temiz su ile inceltin. Dikkat edin lekesi giysiden çıkmaz. Elden bir iki güne kadar çıkmaz.

3 günde bir 1 damla damlatın. Çok yoğun mavi olursa biraz su alıp temiz su ile inceltin. Dikkat edin lekesi giysiden çıkmaz. Elden bir iki güne kadar çıkmaz.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 10
  • image.jpg
    image.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 10
  • image.jpg
    image.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 9
  • image.jpg
    image.jpg