Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tosbışim

Taşlar çok salınım vermiş ztn resimde 1 tanesi gözüküyor üstünde neredeyse renk kalmamış. Bende de vardı o taşlardan 1 hafta dolmadan şu çok bulanıyordu forum sayesinde silis kum aldım şu o kadar net ki kesinlikle taşları çıkarıp yerine silis kum almalısın hayvanın sağlığında önemli rol oynuyor

Silis kumun özelliği çok hem suyu net tutuyor hem deri degistirdiginde kendini onunla kaşıyor hem de sindirimine yardımcı oluyor.
Ağır kum olduğu için kır yüzeyde kalıyor dibe inmiyor filtre yardımıyla bunlar çekiliyor cekilemeyenler dip süpürgesi yardımıyla alınır bu da göz ve kulak iltihabına yakalanmamasını sağlar sağlığı için önemli ama sen öncelikle akvaryuma geçip temel ekipmanları almalısın aksi taktirde uyguladığın hiç bir tedavi sonuç göstermez

Kuru alan basit yardımcı oluruz yeter ki hayvan kendine gelsin sen gerekli temel ekipmanları bir an önce almaya bak

Kuru alanı ya taşları üstüste koyup yaparsın yada turtle pier alıp kullanırsın. Ama bu 30 cm yüksekliğe sahip.

Kuru alan bölümünde el yapımı çalışmalarda var.

Dediğim ilacı hemen alıp uygulamaya başla. Vitamin damla kullanıyor musun ?

Hayır ne önerirsiniz. Bu tosbısler satılmadıgı ıcın yemleri satılıyor bitek

Ben kuru alanı kendim yaptım strafor köpük kullanıyorum tabi bunu daha sonra yemeye çalıştı buzdolabı posetine sarıp havasını aldım sıkıştırdım sabit duruyor tabi daha bir çok yöntem var kuru alan için

Birde kucukken babam suyunu degısıtırırken abuzer kacıp kabugu kapıya sıkısmıs o yuzden egık egık yuzuyor :(

Vitaminde en iyisi sera reptilindir. Doğal içerikli üründür sonra jbl aqua gelir. Diğer markalar yapay içeriklidir. Vitamin metabolizmayı canlandırıp kırgınlığı alır ve iştahı açar.

Yalnız sera mineral ve prodac tartafood pellet yem vitamin içerikli olduğu için bu yemler varken vitamine gerek kalmaz. Mineral yem zengin içeriklidir. Prodacta ise omega 3-6 vardır ama mineral yem kadar zengin içeriğe sahip değildir. Mineral yemi diğerine göre daha fazla seviyorlar.

Elinde yoksa sera raffy P yem al. Bunun içindeki kırmızılar mineral yemdir. Bunları ayırıp verirsin. Bu yem aynı zamanda en sevdikleri ve ömür boyu kullanılan yemdir. Minerali ilk hafta 2 günde bir ver. 2 hafta 3 günde bir. Balık verme. Bu yemi dene yemezse vitamin damla öneririm.

Şu an en geniş ürün yelpazesine www.juenpetmarket.com sahip oradan ürünleri daha ucuza alırsın. Sürüngen ve balık bölümlerinde bize uygun ürünler satılıyor. Yalnız alacaklarını önceden buraya yaz alacaklarını yazayım.

Geri