Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

tospiklerim çok hastalar:(

Cvp: tospinklerim çok hastalar:(

evet göz merhemiydi kullandığım ama iki hafta kullandım hiç bi etkisini görmedim veteriner onu sürdüğün için kapanmış olabilir dedi bana yarın yeni bi tane alıp tekrar denemeye devam ederim ince bii şekilde o zaman ama hareket etmesi yemesi gayet yerinde yeni yuvalarında mutlular sıcacıklarda hem artık daha başka ne yapabilirim bilmiyorum

Gözleri için teramisin yerine gentagut göz damlası almanızı tavsiye ederim.

gentagutta denedim onu da kullandık ilk açıklamamda yazmıştım

Teramisini uzun süre kullanmak kapluşa ağır gelir o yüzden teramisin yerine gentagut kullanın demiştim.

bugün tekrar terramycn aldım başladım uzun zaman ara vermiştim yine deneyeyim kullanımına baktım az miktarda ince sürün diolar ben iyi gelsin diye çokça sürüyodum bide son kullanma tarihi geçmesine az kalmıştı ilacın ama bugün yenisini aldım kulak çöpüyle incecik sürüyorum inş iyi gelsin yaa

Evet teramisini çok ince sürmek gerekiyor fazlası kapluşun gözüne toksik etki yapıyor. İnşallah bu sefer iyi gelir.

anladım sanırım öyle eziyet ettim ben iyileştiricem diye sanırım umarım iyi gelsin artık ya diğerinden yem kaçırana kadar canım çıkıyo çünkü bide diğerinin kabuğundaki şekilleri silindi rengi açıldı büyüyo mu acaba azman bide ben sanyu vitaminli yem kullanıyorum aradada karides veriyorum yeterli mi

Evet büyüdükçe kabuk rengi değişiyor kapluşların. Sanyu ana yem olarak kullanılabilir ancak çok kaliteli olmayan yemler arasında, eğer imkanınız varsa tetra reptomin veya sera raffy p almanızı öneririm. Haftada 2-3 defa karides verebilirsiniz.

8 aylık falanlar sanırım yavruluktan çıktılar onun için bitkisel ağırlıklı mı yedirmem gerekiyo yavruyken et ağırlıklı büyüt demişlerdi bu yem zaten bitmek üzere az kaldı içinde bu bitince dediklerinize geçeyim o zaaman

1 yaşını doldurduktan sonra bitkisel yemlere başlayın, bu söylediklerim protein ağırlıklı yemler. Bir yaşından sonra önce bunların yanına ek yem olarak verirsiniz yavaş yavaş artırarak iki yaşına doğru tamamen bitkisele geçersiniz. Şimdilik ara ara kıvırcık verebilirsiniz.

anladım çok sağolun gerçekten teşekkürler

Rica ederim kapluşunuza acil şifalar diliyorum.

saolun inş ya en kısa zamanda iyi olsun diye herşeyi yaptım artık..

tospinkim iyileşmeye başladı gözleri yarım açıldı terramiycn kullanımı en çok kaç gün devam ettirebilirim çok kullanıldığında zararlı demiştiniz

Kapluş tam olarak iyileşene kadar devam etmenizi öneririm.

uzun süreli kullanımlarda tospiğe zarar verir demişlerdi onun için sormuştum teşekkrler

Zararı olmayan ilaç yoktur. Ama tam iyileşmeden de tedaviyi kesmenizi önermem.

anladım teşekkürler dünden beri bi gözünün yarısı açıldı diiğer gözüde azıcık açıldı daha da iyi olur artık umarım çünkü onun için tüm akvaryum ve ekipmanı aldım tekrar tedaviye başladım öle mazlum durduğunda çok üzülüyodum..

Geçmiş olsun. Kapluşunuz umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur:)

bişey daha aklıma takıldı onu da sorayım bu uzun süre göz kapanmasından dolayı körlük oluşmuş olabilir mi bunu nasıl anlayabilirim ne gibi durumlarda kör olurlar tospikler..

Geri