Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Turtle Bank

Winchesterr48

Bronz 3 Üye
Arkadaslar Merhaba Turtle Bank satın almak ıstıyorum Kaplumbağamın kabuk boyu 10.5 cm akvaryum eni 30 cm satan varsa ilgilenirim simdiden tesekkur ederım :) Birde Large mı uygun olur Medium mu ?

Akvaryum enine göre uygun olan medium. Yalnız büyük kaplumbağalar açısından randıman alamazsın. Onun yerine turtle pier uygun olur.

Ayakları var. Yivli döndürerek yükseltip alçaltabiliyorsun. Medium ve large olanları 30 cm yükselebiliyor. Dikdörtgen olanı türkiyeye gelmiyor üçgeni var. Arama motorundan resmine bakabilirsin.

Turtle topperda var ama türkiyeye gelmiyor artık. O da sanırım 36 cm enli akvaryuma kadar oluyordu.

Forumda bu konuda bilgi vardı. Site içi aramadan bulabilirsin.

Cvp: Turtle Bank

Winchesterr48' Alıntı:
Arkadaslar Merhaba Turtle Bank satın almak ıstıyorum Kaplumbağamın kabuk boyu 10.5 cm akvaryum eni 30 cm satan varsa ilgilenirim simdiden tesekkur ederım :) Birde Large mı uygun olur Medium mu ?

[font=Tahoma, Geneva, sans-serif]- 18,5 * 15.5 santimetre boyutlarında 14 santimetre yüksekliğe sahip kaplumbağa iskelesi (turtle pier) bende var. siteye fotoğraf yükleyemedim. bana mail atarsanız size foroğraf atabilirim.[/font]

[font=Tahoma, Geneva, sans-serif]istanbul/beşiktaş' ta yaşıyorum.[/font]

Merhaba bana 20-30 cm yukselicek sekilde lazim sizin elinizdeki uygun mudur acaba tesekkur ederim :)

O small olanı. Small olanlarda ayaklar 15 cm. Medium large olanlarda sadece ek aparat ile 30 cm oluyor.

Merhaba, fiyatlara bakınca cam üstü kuru alan yaptırmak daha mantıklı geldi bana. Yukarı kuru alan yapabilme / yaptırabilme şansın var mı?

Cam üstü cam kuru alanlar. Kalınlık,büyüklük ve detaya göre 100-200 civarı değişiyor. Bu akvaryum imalatçılarında. Camcılara çizimleri verildiği taktirde daha uyguna yaptırılabilir.

Eger camcilar yapiyosa ve 100-200 tl civari tutuyosa yaptirabilirim bunu her camci yapar mi cunku Afyonda universite okuyorul burda pek bildigim camci yok

Ölçü, cam kalınlığı verilecek. Rampa kenarları ve elin temas edeceği üst kısımlar zımparalanacak. Akvaryum silikonu kullanacağımız için onu biz alıyoruz. Camcıda olmaz.

İstenilen kalınlıkta cam olmayabilir her camcıda. 4-5 günde orada durup silikonun hem kokusunun gitmesi hemde sertleşmesi lazım.

Geri