Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

turtleshack.com satın alma

banyoterligi

Bordo Bereli
Arkadaşlar bu sitede bir çok farklı tür satıyorlar. Daha önce getirtme olayı yapan olldumu ? Kargo dahil ne kadara geliyor mesela? Çok farklı türler var. Görüşlerinizi bekliyorum

Cvp: turtleshack.com satın alma

Mert daha önce sanıyorum bu site ile görüşmeye çalışmıştık Ecem ile.Ancak bir geri dönüş alamamıştık.Türkiye'ye gönderim ve şartları hakkında en ufak bir bilgi dahi yok.Araştırmak lazım.

Pink belly veya map turttler gerçekten güzel tabi benim asıl beğendiklerim yellow belly sliderlar. İzmirde ne yazık ki bulamadım. Şuan canakkalede okuyorum burda zaten yok.

Acaba yurtdısından gonderdıklerınde yolda hastalanıp olme risklerivarmı?

yüksek olasılıkla. tabi birde gümrük bilmem ne. canlı gönderimi sıkıntılı. kabul var mı öğrenmek lazım.

Arkadaşlar bu site ve birçok site daha Türkiye'ye gümrük sorunundan dolayı hiçbirşekilde yollamıyor. Boşuna heves etmeyin derim. Geçen sene çok uğraştık Arzu'yla. Bu siteyede mail attık fakat aylar sonra cevap olarak ''Türkiye'ye gönderim yapamıyoruz ve düşünmüyoruz.'' diye mail attılar.

1 senedir farklı tür getirme çabalarımız sıfır ile sonuçlandı. Türkiye'de sürüngen ithalatı yapan Best Egzotics ile görüştük kaparoları bile vermemize rağmen o iş yattı. Hevesinizi kırmak istemezdim ama biz aylarca uğraşığ farklı tür getirme çabasını bırakalı 1 sene oluyor :)

banyoterligi' Alıntı:
Pink belly veya map turttler gerçekten güzel tabi benim asıl beğendiklerim yellow belly sliderlar. İzmirde ne yazık ki bulamadım. Şuan canakkalede okuyorum burda zaten yok.

Acaba yurtdısından gonderdıklerınde yolda hastalanıp olme risklerivarmı?

Mert, pink belly uzun boyunlu olan tür ve res türleri ile anlaşması biraz zor. Tabi uygun ısı vs gibi şartlarıda incelemekte gerekir. Map türleri uysaldır ama resler rahat verir mi bilemem. Yani farklı türler için farklı sistemler gerekir. Gene slider türleri aynı akvaryum içinde daha az risk.

Ecem ve Arzu nun dediği gibi bizim ülkeye giriştede sorun olacağı için göndermiyorlar. Hatta burada da getirmeye yanaşan olmuyor.

Ya aslında pink belly falan sahip olsm tabi yeni sistem kurarım. Aslında yellow belly slider istiyorum en cok. Alt kısımları cok hosuma gıdıyor :) Ama mesela Emre abi sana ucretını veya Arzuya gondersem izmirde ne yazık ki yok canakkalede zaten yok, gonderme olayı nasıl olabilir onu dusunuyorum? Sun ekspress kaplumbaga kabul ediyomus kargoda. Aslında yollanabilir sanırım?

İstanbul' da yellow belly görmedim hiç. Ancak ben burada 3 cumberland edindim. Şu an bildiğim pet shoplarda kalmadı, ama denk gelirsem sana söylerim.
Ecem ile aldığımız ilk cumberland acayip güzel oldu. Hayvanın deri rengide sarımsı yada açık yeşil. Muhtemelen çizgiler çok kalın olduğu için :) Diğer aldıklarımızdan da biri çok güzel olacak gibi. Kabuk eteklerindeki sarı renkler bunda turuncumsu ve yanağı yukarıdan aşağıda sarı :) Biraz büyüseler tam slider bahçesi olcak büyük akvaryum.

Bu arada arka fon durumunu ne yaptın? Sana resim göndermiştim.

Daha doğrusu eklemiştim görmen için. Ama benim tutmadığım resimler.

Birde bu uzun boyunluların akvaryumdan firarı engellemek için bayağı yükseklik gerekir. Benim çizgili nasıl firar ediyor görmüşsündür :) Kırmızı karınlı olarak Red belly turtle var. Bildiğim kadarıyla bizimkilerin alt türlerinden. En azından ana tür aynı. Ama dediğim gibi getirtmek imkansız gibi.
Uçak olayı bence her ihtimalde riskli olur.

E senin 3üde cumberland sllider mi :) Benim yellow bellyler çok hoşuma gidiyor ya, ucak olayı niye risk olsun ki? Sonucta otobüs yolculugu daha fena değilmi yani istanbuldan canakkaleye yollasan mesela 6-7 saat. + Kargo gibi gidip gelicek falan daha risk. Ucakla maximum 2 saat sürer herşeyi dahil :)

Arka fon işini o mavi fondan bulup alıcam Emre abi, en güzeli o. Ondan kaç adet var acaba sende? 120 uzunluk 50 de yüksekliğim var yeni akvaryumda

Biri yüz çizgileri bakımından yellow belly gibi. Ama altta fazlaca beneği var. O sebeple cumberland olduğunu düşünüyorum.
Uçakta canlı hayvan bölümüne konulmalı. Benim içime pek sinmiyor bizzat götürmedikçe.
Bende o fondan bir tane var ama ölçülerini kontrol eder söylerim sana.

Arka fonu ölçtüm Mert. Ölçü 105x45. Sana yollarım istersen, ama rulo halinde buruşmadan yada katlanmadan nasıl yollayacağımı düşünüyorum.

Emre abi yetmicek sanırım 120*60 cunku. Bu arada mesela 2 tane aynı fondan da alsam nasıl 120 60 a uydurucam bilmiyorum

İki tane aynı resim kötü durur Mert. Sonuçta düz renk değil.

Geri