Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

tutunabilecekleri bitki

mertcanerdinc

Taç 2 Üye
Arkadaslar bugun juen pet ve farkli sitelerden ipek yaprakli bitki aradim ve buldum . Ama bu ipek yaprakli bitkilere nasil tutunacaklar ? Yani hafif mi ? Veya baska bildiginiz bitki turu varmi ?

Cvp: tutunabilecekleri bitki

benim sağdaki gibi dalları telli olan ve su yüzeyine yakın bitkilere tutunup uyuyorlar. bazen tek ayakla tutunsalar dahi o şekilde durabiliyorlar. mailto:/forum/Konu-benimkilerin-yazlik-akvaryumu--10001.html

O bitkilerin isimlerini ve varsa eğer link atabilir misiniz

litolity idi galiba. ben juenden almıştım. son baktığımda her ikisi de kalmamıştı. en alt kısmında da yeşil plastik bitki yapıştırmışlardı onları koparıp attım. pis kokuyordu.

rica ederim. onu bulamazsan o şekilde emsal bir şey bak. o kadar enli olmasına gerek yok. ilk aldığımda yıkaması bayağı işkence olmuştu. hiçbir kovaya sığmıyor. bende duşakabinde yıkamıştım.

Aslında buldum birkaç tane ama yaprakları biraz küçük tutunamazlar diye korkuyorum

Mertcan İstanbul daysan sana o bitkileri bulabileceğin bir yer söyleyebilirim. Ben bu markanın her çeşidini oradan aldım.

Yok Emre abi düzce de oturuyorum . Bu gün juen pet den sipariş vericem . Bana oradan link atabilirseniz sevinirim

Kullanmadım ama Juen de bunlar uygun gibi. Boyuna bakarak seçebilirsin. Su yüzeyine ulaşan tercih et. Tabi kalitesini bilemem. Litolity bu konuda çok iyi.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=15560&ad=quik-sari-yesil-yaprakli-ipek-akvaryum-bitkisi-40-cm
mailto:/urun_detay.aspx?urn=15559&ad=quik-sari-yesil-yaprakli-ipek-akvaryum-bitkisi-20-cm
mailto:/urun_detay.aspx?urn=15565&ad=quik-kirmizi-yesil-oval-yaprakli-ipek-akvaryum-bitkisi-20-cm

yok emre onlardan hayır gelmez. ben her ikisinden de aldım. görüntü olarak güzel. dalları yumuşak plastik, sirkülasyonda dalgalanarak hareket ediyor ama dik durmadığı için üstüne çıkamıyorlar. sadece görsel olarak kullanılabilir.

Evet Emre abi onlar banada pek sağlam gelmedi . Bem bir tane bundan mailto:/urun_detay.aspx?urn=13986&ad=vitality-artificial-ipek-akvaryum-bitkisi-20-cm , bir tanede daha geniş yapraklı aldım ama şuan sitede bulamadım

Diğerinide buldum mailto:/urun_detay.aspx?urn=14159&ad=aquarium-plant-ipek-akvaryum-bitkisi-20-cm

mertcan ikinci gösterdiğinde de esneme oluyor. yani ona da tutunamazlar. alt taşı minimum 10 cm olan bir şey bak.

Tüh ya ben dün siparişlerini verdim . Aslında ben o 2. bitkiyi almamıştım . 1. olandan 2 tane sipariş vermiştim . Beni aradılar ellerinde bir tane kaldığını söylediler . Bende ona benzer sağlam bir şey yollamalarını istemiştim

dal içleri telli olanlar bu işe uygun. tabi alt kısımdaki taşı da oturaklı olacak. bazı ürünleri tekrar getiriyorlar ama bazıları bitti mi esamesi okunmuyor.

http://www.esepet.com.tr/urun/litolity-sk-308-g-ipek-bitkili-kaya-akvaryum-dekoru-19-cm.aspx
http://www.ikitikla.com/store/ProductDetails.aspx?productid=119117
http://www.ikitikla.com/store/ProductDetails.aspx?productid=118961

İlave olarak bunları buldum. Ama stok durumu sorulmalı.

Emre abi,

İstanbulda nereden alabilir bu bitkileri ? Ve cinsleri ne olması en uygunu

Benim akvaryumları görmüşsündür. Cem' de bende litolity ipek yapraklı bitkileri kullanıyoruz. Mecidiyeköy ve Optimum K9 Avrupa da bu bitkilerden var. Beşiktaş taki bir kaç pet shopada bak derim. Plastik kısımları az olanı tercih et. Ben az olsada olanları tutuyorum. Cem yolmuş.

Bunlarda bir kaç görsel;

mailto:/img443/9459/e503.jpg

mailto:/img708/8272/oh62.jpg

mailto:/img441/7239/pbok.jpg

mailto:/img32/554/u26f.jpg

mailto:/img266/8281/vz1h.jpg

mailto:/img40/907/gkks.jpg

mailto:/img577/1721/2pjc.jpg

Geri