Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

üreme ve yavrulama hakkında genel bilgiler

Cvp: üreme ve yavrulama hakkında genel bilgiler

Yumurtaların üstüne cd kalemi ile çizgi çekin oynama olursa içi doluysa eğer ölür hep o hizada kalması gerekli

Bu durumda benim yumurtalar ölmüş olabilir çünkü suyun içinde hareket halindeydiler maalesef... ben yavaşça aldım ama mutlaka ters dönmüştür suyun içindeyken :(

Berna Hanım siz yine Yaşarcan ın söylediğini bir deneyin. Artık kısmet olmadı en azından bir dişi bir erkek kaplumbağanız hep var bir dahakinde daha temkinli olursunuz tecrübeniz oldu bu sayede :)

Gönderdiğim fotograflardakiler iki ayrı kaplumbağa... Bir tanesi dişi olmalı mutlaka yumurtladı çünkü :) ben burada bir arkadaş ikisi de dişi dediği için erkek olmadığını düğşünüyordum...

peki ben kuma koydum şimdi biraz da nemledirdim ısıyı da sağladım... umarım ölmemişlerdir... bilgilendirme yaparım size de birkac ay sonra :) teşekkürler...

Allah Allah ben ikisinide aynı kaplumbağa zannetmiştim :) İkisininde tırnağı uzun görünüyor kuyruk kısımları nasıl yolladığım linkten baktınız mı.
Yaşarcanın dediğinide yapın isterseniz fakat bu oynama ne kadar zaman surecektir bilmiyorum. Bizden daha bilgili olan Emre abi Cem abi filan onlarda konuyu görünce fikirlerini paylaşacaklardır.
Umarım yumurtalara bir şey olmamıştır. :)

Yumurta asiri hafifse olmuslerdir yalniz sunu soyleyeyim suya yumurtlamis yumurta zaten %90 yasamaz forumda nasil kap olmali ne derecede olmali ve diger ayrintilar bunlari bulun ve hazirlayin belki cok kucuk bir sansiniz olabilir

Zaten tirnak en son gosterge, benim disinin tirnaklar uzundur, kuyruklarinin arkadan bir resmini atarsaniz cinsiyetlerini soylerim

Bu yumurtalara gecmis olsun diyeceksiniz buyuk ihtimalle, fotograf attiktan sonra disi olan kaplumbaganizi gozlemleyin, yem yemeyi birakirsa arka ayaklariyla kumu eselerse ona uygun yer ayarlayip anneanne ve babaanne olun :)

Çok sağlıklı bir çekim yapamadım çok hareketliler ama biraz anlaşılıyor sanırım...

mailto:/v3jfpl.jpg
mailto:/96z5lg.jpg

Simdi alttakinin kuyruk uzun ama incede, kuyrugun arkadan fotografi olmaliydi bunu isteme nedenim kloaka anusr yakinsa disidir, en net yontem budur

ikiside dişi. yumurtaları çiftleşmeden de atarlar. yani hepsi boş yumurta. kırıkları al diğerleri dursun hayvanlar yiyip kalsiyumu alsın. yemezlerse iki gün sonra alır atarsın.

Evet hayvanların ikiside dişi. Hem kuyruk hem tırnak dişi olduğuna işaret. Erkek tırnakları özellikle en uzun iki tanesi ayakları boyunda olur. Kuyruklarda ince ve küçük. Yani yumurtalar boş yumurta. Neyse atıp rahatlamış. Bence yumurtaların tümünü çıkarki suyu kirletmesin. Aslında hayvan üretken, erkek olsaymış sistemde iyi olurmuş. Tabi bunun yumurtlama alanı vs de ayrı meşakktli iş. Yumurtayı kuma gömmedilermi döllenmişte olsa yavru çıkmaz.

Geri