Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Üst katı kiraya verdim =)

asliaral

Bordo Bereli
Akvaryumun üst katını kiraya verdim =)

Tonton surekli alt katta yem pesinde oldugu icin,kurualana bu ara pek cikmiyor.

Bari Pıtırcık yararlansin dedim, uvb ve sicaklik missss =))

Buyuk karsilasma :)

Cvp: Üst katı kiraya verdim =)

Kurualana çıkmayan dediğiniz tekrar çıkmak isterse çıkabilicek ve yararlanabilecek durumda mı ? birine yarar sağlarken diğeri mahrum kalmasın

ShaF_cK' Alıntı:
Kurualana çıkmayan dediğiniz tekrar çıkmak isterse çıkabilicek ve yararlanabilecek durumda mı ? birine yarar sağlarken diğeri mahrum kalmasın

2 saatligine koydum.Sonra cikartacagim, digeri icin daha uzun sure yanmaya devam edecek.

hmm anladım. O zaman bol eğlenceler Pıtırcık'a :)

=)

Arkadas Pitircik'i ufacik bi olum kabinda besledigi icin, bu 13 lt.lik kap bile cennet gibi geldi hayvancagiza.

Tonton farketti,geldi 2-3 isirik atti disaridan.Ama beni gorunce yine benim pesime dustu :)

Hmm bende sonradan gördüm boy farkını ondan demedim niye ayrı diye :)

Arkadaşın alacak mı tekrar. Gelse de görse hayvanın mutluluğunu da güzel bir ortama koysa.

Heveslensin diye surekli foto yolluyorum zaten.

Bu sefer dondugunde kesin soz verdi akvaryum almaya. Ama yine ufacik birsey alacak belli.Oyuzden buyuk bir plastik kap alsa simdilik daha iyi.Cunku akvaryumu alinca olene kadar degistirmez belli. En azindan plastik kapta,hayvanin nasil buyuduguni gorur.

Evet,muhtemelen Ramazan sonunda,baliklariyla beraber alacak. Hatta benim akvaryumu da bir hafta ona kitleyip,ben de bir tatil yapsam fena olmayacak =))

Ufaklık tontonun kafası kadar :) Karşılaşma anı güzelmiş.

=) Sorma,bu Pıtır'ın buyumus hali hatta. Hayvana farkli yemler yollamistim da,kesin ondan biraz farketmis boyu 4 ayda.

Sonraki karsilasmalarda da biraz zelzele oldu akvaryumda=). Tonton,kafa ve isirik atti bolcana. Ama ne komiktir ki;ben yanina gelince,yem pesine bana dogru kosup unuttu o kismi herseferinde. Ki normalde inatlasir,asla birakmaz.

Zaten hayvana öyle bir bakıyor ki yakalasa yiyecek. Hayvanı yumurtaya bulasaydın yavrusu diye yuttururdun belki.

Yavrularina da sahip cikmiyorlar diye biliyorum ama?

Hem insanlarda da yok mu,cani anne=)

Saka bir yana,yem sayisini 18'den 25'e cikarttim bu hafta. Birsey degismedi. Haftaya daha da arttirmayi veya bir gun sadece doyana kadar vermeyi dusunuyorum.Bu sekilde olmaz yani Hayvanin yem istemek disinda bir saniyesi bos gecmiyor.Kurualana bile cikmiyor.

Benimkiler dini bütün iftar topu atmadan yemiyorlar. Oruç tutturuyorum.

Dinde zorlama olmaz Cem :)

Saka bir yana,Allah kabul etsin;ben de yemiyorum,yediriyorum =))

Doyma noktasi var ama bulana kadar kac litre yem gider bilemem :)

Ben doyma noktalarını buldum. Dördü için 150 adet. Repto ve carnivorda 140 adet. Bir de bana saydırdılar ya o kadar yemi.

Ben yemi hergun veriyorum abi :)

Cem senin 4 kaplus kacar cm boyunda?

Alisarp en cok yemek masrafi sende sanirim =)

Benimki 50 herbivoru supurdugunde;gun icinde yine isirik atti ama aksam durgundu.Ertesi gun yine bir canavar oldu.Sanirim doyma siniri 100 falan=))

Geri