Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

Üst üste uyumak!!!!!!!!

recep68

Yeni Üye
Benim kaplumbagalarim henuz bir yasinda. Bir haftadir devamli ust uste uyuyolar. Sebebi ne olabilir???
Lütfen cevap verin !!!

:D:D:D:D

MissSevda

SKF Delisi
RE: Üst üste uyumak!!!!!!!!

Cok basit üstteki kafasini uzattiginda daha kolay nefes alabildigi icin bu kolayina gidiyor digerini uzerine cikiyor. Kuru alandada olur mutlaka ustteki lambaya daha yakin oldugundan daha sicak olur. Kendilerini dusundukleri icin bunu yaparlar.

SedeF

Yeni Üye
Benimkiler sürekli üst üsteler. kuru yerdede. lamba da kullanmıyorum başka bir sebebi var ama ne olduğu hakkında henüz bir bilgiye sahip değilim.

MissSevda

SKF Delisi
RE: Üst üste uyumak!!!!!!!!

Neden lamba kullanmadiginizi ogrenebilirmiyim?

SedeF

Yeni Üye
Daha yeniler. Henüz palaradyuma geçmedim geçtikten sonra birşeyler yapmayı düşünüyorum.

MissSevda

SKF Delisi
SedeF' Alıntı:
Daha yeniler. Henüz palaradyuma geçmedim geçtikten sonra birşeyler yapmayı düşünüyorum.

Yinede isitici spot kullanmak gerekir plastik kapta bile olsa simdilik yeni akvaryumu hazir olana kadar kullanin.

Smyrna35

Gümüş 3 Üye
Benimkiler kuru alan rampasının uzantısı olan kaydırmazın içinde nizami bir şekilde yan yana uyuyorlar. Burunları suyun üstünde, vücutları su içinde ve kaydırmazın üstünde. Bir üstlerinde yorganları eksik:)