Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Üst üste uyumak!!!!!!!!

recep68

Yeni Üye
Benim kaplumbagalarim henuz bir yasinda. Bir haftadir devamli ust uste uyuyolar. Sebebi ne olabilir???
Lütfen cevap verin !!!

:D:D:D:D

RE: Üst üste uyumak!!!!!!!!

Cok basit üstteki kafasini uzattiginda daha kolay nefes alabildigi icin bu kolayina gidiyor digerini uzerine cikiyor. Kuru alandada olur mutlaka ustteki lambaya daha yakin oldugundan daha sicak olur. Kendilerini dusundukleri icin bunu yaparlar.

Benimkiler sürekli üst üsteler. kuru yerdede. lamba da kullanmıyorum başka bir sebebi var ama ne olduğu hakkında henüz bir bilgiye sahip değilim.

RE: Üst üste uyumak!!!!!!!!

Neden lamba kullanmadiginizi ogrenebilirmiyim?

Daha yeniler. Henüz palaradyuma geçmedim geçtikten sonra birşeyler yapmayı düşünüyorum.

SedeF' Alıntı:
Daha yeniler. Henüz palaradyuma geçmedim geçtikten sonra birşeyler yapmayı düşünüyorum.

Yinede isitici spot kullanmak gerekir plastik kapta bile olsa simdilik yeni akvaryumu hazir olana kadar kullanin.

Benimkiler kuru alan rampasının uzantısı olan kaydırmazın içinde nizami bir şekilde yan yana uyuyorlar. Burunları suyun üstünde, vücutları su içinde ve kaydırmazın üstünde. Bir üstlerinde yorganları eksik:)

Geri