Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

uv-a uv-b ısıtma lambaları ve amazon.com

Eskiden exo terra yada jbl nin korumalı tel ızgaralı bir çanağını görmüştüm. Ama buna mı uyuyordu emin değilim.

http://www.jbl.de/tr/surungen-urunleri/detail/4108/jbl-tempprotect
http://www.jbl.de/tr/surungen-urunleri/detail/6031/jbl-tempset-heat
Gerçi bunlarda duyda var sanırım. Ama daha önce gördüğüm sadece çanaktı. Şu an bulamadığıma göre jbl duy setine gerek yok.

Cvp: uv-a uv-b ısıtma lambaları ve amazon.com

yok abi çok pahalı bunlar ya ben dikdörtgen seklınde bişi buldum florasanlar için gibi duruyor ama işimi görür benm 10 tl ye aldım :D

abi son olarak su urunu alsam

mailto:/urun_detay.aspx?urn=13210&ad=jbl-reptil-spot-neodim-ampul-100-w

100w oldugu ıcın mesafeyı ayarlarım bırsekılde sorun degıl. yada
mailto:/urun_detay.aspx?urn=8479&ad=exo-terra-sun-glo-neodymium-gun-isigi-lamba-40-watt

bunu mu alsam. usuyecek olurlarsa bitane akkor lambayla ısı destegınde bulunurum sızce hangi ürün daha iyidir ?

aradabirde hayvanları guneslendırmeye cıkarsam nasıl olur ?

100 watt olani almak icin uygun canaktanda almaniz lazim
40 watt olanda yakinlastirmak gerektigi ve uzun oldugu icin dogru isiyi verdigi yerden hayvanin kafasina degebilecegi icin tehlikeli
Normal bir soft lamba alip bu kompak UV lambasini alirsaniz daha iyi olabilir (hem bunlar daha uzun omurludur asla patlamaz ama yilda bir degistirmek gerekir)
mailto:/evcil-hayvan/exo-terra-repti-glo-13w-5-0-uvb-lamba-108492264

100w ye uygun bi sistem buldum zaten 40w yede uygun aynı sıstem uzun olan lamba yan sekılde duracak yani hayvanın biryeri değmez

40 watt olan olmaz cunku bu seferde uygun isiyi vermez
100 watt olan ise ideal ozaman

Yanliz UV lamba bunlardan daha onemli

100 W olan çok ısı verir ve dayanımı fazla olmayan bir ampul diğer uzun olanı incelemiştim ama kullanmadım ömrü ne kadar bilmiyorum ama petshopta 50-55 tl arasına satıyorlardı.

süleyman iki lamba illa ki olacak. birine ısıtma birine uva+uvb kompak ampul alıp kullan daha hesaplıya gelecektir. dediklerinden alırsan en az ikişer tane alacaksın. patladığı gibi yenisini takman gerekecek.

ya ben su an sıkıısıgım biraz nasısa 25 tl bir süre idare etsin beni. hatta 2 ay idare ederse süper olur daha sonrasında değiniz gibi alırım. bana ısıtma ve kompakt olarak 2 uygun fiyatlı lamba önerin o zaman patladıgı zaman onları alayım

100 w olanı kuru alana 35-40 cm mesafeden 40 w olanı kuru alana 15-16 cm mesafecden konumlandırman gerekecek.

Kompak olarak onceden linkini attigim
mailto:/evcil-hayvan/exo-terra-repti-glo-13w-5-0-uvb-lamba-108492264
Isitma lambasi
mailto:/forum/Konu-isitma-ve-gunduz-isigi-icin-ampul-ecolite-52-w.html

tamamm param olunca alırım :D

süleyman o alacağın 100 w olan neodym ampule sıcakken çarpma veya darbe almasın. sıcakken yani çalışıyorken veya söndürmüş olup hala sıcaklığı devam ediyorken teli en zayıf haldedir. genellikle bu ampul o sebeple patlar. buna dikkat edersen daha uzun süre kullanırsın.

zaten sistemi kurucam sadece düğmesini açıp kapıycam hiçbişi ellenmıycek :)

onu da zamanlayıcıya bağlarsan aç kapa derdinden de kurtulursun.

Geri