Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

UVB teçhizatları(Güncel 26.02.2011)

tuncomunco

Altın 5 Üye
Arkadaşlar bu aralar sizi sanırım sorularımla boğuyorum. Ama bu platformun amacıda genç tosbilibiklerin bekasını sağlamak olduğundan bi mahsur görmüyorum kendimce :)

İnternetten UVB teçhizatlarıyla ilgili fiyat araştırması yaptım ve en uygun olduğunu düşündüklerim: (1 saatlik bir araştırma. Kaçırdığım şeyleri lütfen söyleyiniz.)

---Sylvania Reptistar UVA/UVB-T8 Sürüngen Fluoresanı 30W-895mm:38,07 TL

---Hagen Exo Terra PT2235 Light Unit Çiftli Balans 2 x 20 watt:82,32 TL

---HAGEN EXO TERRA COMPACT TOP TERRARIUM AYDINLATMA KAPAK ÖLÇÜLERİ : 45 x 9 x 20 cm:62,68 TL

[mailto:/]

Düşünceleriniz benim için önemli.

RE: UVB teçhizatları

Marka ve modeller hakkında hiç bilgim yok ancak nacizane tavsiyem sürüngen lambaları ile karışıyor, alacağınız lambanın üzerinde uvb yazmalı ayrıca floresan (yani uzun olanlar) değil de spot lambaya benzer ampul gibi olanlardan alırsanız kuru alanın üzerine tutma açısından daha kullanışlı olur.
Ben de şimdi internetten alışveriş sitelerine baktım ama sadece floresan tipte uvbler satılıyor. Soft ampul benzeri uv ler UVA veriyor sadece. Sürüngenler için dediğimiz lambalar yani.

tubidik' Alıntı:
Marka ve modeller hakkında hiç bilgim yok ancak nacizane tavsiyem sürüngen lambaları ile karışıyor

Katılıyorum.Sürüngen lambası ile UVB lamba bir değildir :)

furkan54ozan' Alıntı:
tubidik' Alıntı:
Marka ve modeller hakkında hiç bilgim yok ancak nacizane tavsiyem sürüngen lambaları ile karışıyor

Katılıyorum.Sürüngen lambası ile UVB lamba bir değildir :)

Evet onu biliyorum :)
Arkadaşlar. Biraz önce ankararehberi.com dan tum pet-akvaryum shopları aradım zaten yarısının numarası yanlış. Hatta kadının biri fırça çekti bana yeter kardeşim burası petshop değil bulacağım o numarayı yazanı diye :)
Sonuç:
Sadece 2 tane petshop un uvb lamba ile bilgisi var ancak birinde soft yok ne olduğunuda bilmiyor. Siz bana söyleyin ben getiririm diyor. (Bİlsem zaten sormam :) )
Diğer 2ncisinin bilgisi varmış ama ellerinde yokmuş. Telefonumu aldı bakalım arayacakmı?
Bilgilerini veriyorum. İsterseniz sizde bir yoklayın:
1incisi Nehir akvaryum : 2866552
2ncisi Flipper Petshop : 2356146
Buda sadece flo ları biliyor Mavi Akvaryum 467 9962
Soft UVB ler gerçekten varmı merak etmeye başladım :D

Edit alcatraz:Lütfen Türkçe sözcükler kullanalım.

Ankara da bakmadığım yer kalmadı diyebilirim soft uvb bulmak için.Nereye sorsam elime uv lambalarından tutuşturdular.İnternetten araştırıyorum daha satan bir yere rastlamadım.Eskiden juenpetmarkette vardı.Keşke o zaman alsaydım.uvb soft bulabilirsen ve burada paylaşırsan harika olur :)

Arkadaşlar bir kaç yere bulmaları ve getirmeleri konusunda ciddi fiyatlar önerdim :) Adamlar çok heveslendiler bakalım nolacak. Haftaya pazartesiye kadar hepsinden haber almayı umuyorum :) Az da olsa umutluyum :)
Arkadaşlar subat ortasında istanbula gideceğim eğer orada alabileceğim yer varsa burdaki arkadaşlara da alıp getirebilirim. Ama nerde satıldığını yada satılıp satılmadığını öğrenmemiz gerek.

İstanbul'da nerede satıldığını bilen arkadaşlar varsa bu konuda yardımcı olabilirler.Eğer alınacak bir yer bulunursa bende almak istiyorum :)

Herhalde bugün yaptığım gibi tek tek rehberden petshopları akvaryumcuları aramam gerekecek :D Bu akşam yine bir petshopa talimat verdim inşallah geri dönüş yaparlar...

Arkadaşlar iyi haberlerim var :) Aradığımız UVB yi buldum.

Sylvania Reptistar Minilynx %6 UV - 23 Watt
mailto:/img17/7766/jpm007707l.jpg
Terraryumda yaşayan iguana,yılan,kertenkele,kaplumbağa gibi sürüngenlerin sağlıklı gelişmeleri için ihtiyaç duydukları UV - B ışınını sağlayan 23 watt gücünde ampul.

Açıklama:

4000 saat kullanım ömürlüdür.(Ampulün kullanım ömrü,100 saatlik UVB veriminin %50'si olarak hesaplanmaktadır)

Şebeke gerilimi ile balasta ihtiyaç göstermeden çalışmaktadır.

Yüksek miktarda UVB ışını yaymaktadır.

UVB tavan yoğunluğu @100 mm 160 w/cm.

Bazı endüstriyel kullanım imkanları söz konusudur.

Özellikleri:

1-)E27 duy genişliği,

2-)23 watt,

3-)220-240 volt,

4-)190 mA akım,

5-)16,6 uzunluk,

6-)5,7 cm genişlik,

7-)6500 Kelvin,

:cool:600 ışık verimi,

9-)Renk geriverim endekse 1 b,

10-)Spektral UVA gücü 610,

11-)Spektral UVB gücü 160.

*EN 60968 güvenlik şartlarına, EN60969 performans şartlarına ve CE şartnamelerine uymaktadır

*Ev içi aydınlatma için uygun değildir.

*Uv ışın verdiğinden cildinize ve gözlerine temas ettirmeyiniz.

Ancak nerede satıldığıyla ilgili birşey bulamadım :D
En azından buda bir ilerleme ;)

tuncomunco' Alıntı:
Arkadaşlar iyi haberlerim var :) Aradığımız UVB yi buldum.

Sylvania Reptistar Minilynx %6 UV - 23 Watt
mailto:/img17/7766/jpm007707l.jpg
Terraryumda yaşayan iguana,yılan,kertenkele,kaplumbağa gibi sürüngenlerin sağlıklı gelişmeleri için ihtiyaç duydukları UV - B ışınını sağlayan 23 watt gücünde ampul.

Açıklama:

4000 saat kullanım ömürlüdür.(Ampulün kullanım ömrü,100 saatlik UVB veriminin %50'si olarak hesaplanmaktadır)

Şebeke gerilimi ile balasta ihtiyaç göstermeden çalışmaktadır.

Yüksek miktarda UVB ışını yaymaktadır.

UVB tavan yoğunluğu @100 mm 160 w/cm.

Bazı endüstriyel kullanım imkanları söz konusudur.

Özellikleri:

1-)E27 duy genişliği,

2-)23 watt,

3-)220-240 volt,

4-)190 mA akım,

5-)16,6 uzunluk,

6-)5,7 cm genişlik,

7-)6500 Kelvin,

:cool:600 ışık verimi,

9-)Renk geriverim endekse 1 b,

10-)Spektral UVA gücü 610,

11-)Spektral UVB gücü 160.

*EN 60968 güvenlik şartlarına, EN60969 performans şartlarına ve CE şartnamelerine uymaktadır

*Ev içi aydınlatma için uygun değildir.

*Uv ışın verdiğinden cildinize ve gözlerine temas ettirmeyiniz.

Ancak nerede satıldığıyla ilgili birşey bulamadım :D
En azından buda bir ilerleme ;)

Buldum yazısını görünce seviçten dört köşe olmuştum :D Umarım satıldığı yeride buluruz :D

Son gelişme! :D Bir adet buldum ve aldım arkadaşlar. Sahibinden e koydu 45 tl ye aldım. Fiyatı konusnda bir fikrim yok. Elde olmayınca aldık tabi mecburen :D. Satıcı kişiye sordum elinde başka olup olmadıgını. Ancak son ürünmüş. Yinede ben sizler için aramaya devam ediyorum.
zencefil' Alıntı:
Buldum yazısını görünce seviçten dört köşe olmuştum :D Umarım satıldığı yeride buluruz :D

Bulacağım merak etmeyin :D

Arkadaşlar piyasadaki son lambayı almamla kırmam bir oldu. :(
İthalatçı firmada da yokmuş.
Haber vericekler gelirse de umudum kalmadı.

tuncomunco' Alıntı:
Arkadaşlar piyasadaki son lambayı almamla kırmam bir oldu. :(
İthalatçı firmada da yokmuş.
Haber vericekler gelirse de umudum kalmadı.

Kırıldı mı :s
Nasıl oldu o üzüldüm.

Arkadaşa sinirlendim. Sinirlenince kaza ile vuruverdim lambaya. .

sakınan göze çöp batar :) ben biraz daha bekleyip yurtdışından getirteceğim,gına geldi :D

amazonda zoo medin var ayni lambadan. 19 dolar kargosuyla falan 25 dolar falan oluyorda acaba siparis etsek gelirmi ?

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_0_9?url=search-alias%3Daps&field-keywords=uvb+light&sprefix=uvb+light
Sen söyleyince baktım bende ama işte istesek gelir mi?Daha önce bu siteyi kullanan var mı?

Amazon güvenilir bir sitedir.Benim bir tanıdığım yapmıştı alışveriş o siteden ama alışveriş için kredi kartı lazım kapıda ödeme yok diye biliyorum

Arkadaşlar sylvania nın distrubitoru ile görüştüm. Ürün uzun bir süre gelmeyecek. Hatta hiç de gelmeyebilir. O yuzden amazon a yönelmek sanırım daha mantıklı
ama amazon Türkiye'ye ürün gönderiyor mu?

Geri