Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Uvb uva lamba

nurD

Yeni Üye
Arkadaşlar uvb uva lamba guvenerek nerden alıyorsunuz kaplumbağam küçük yeni beslemeye başldm pek bilmiyorum açil almam lazm aldınız yerler neresi

Arkadaşlar uvb uva lamba guvenerek nerden alıyorsunuz kaplumbağam küçük yeni beslemeye başldm pek bilmiyorum açil almam lazm aldınız yerler neresi
8 cmden küçükse gerek yok diye biliyorum ama cem bey cevap verirse daha iyi olur.

Son düzenleme:
Foruma hoşgeldiniz.

Uv ampulleri 8-10 cm kabuk boylarında kullanmaya başlayın. Ufaklar için yedikleri yemlerden aldıkları kafi gelir. Onun için acelesi yok. Yine de indirime denk gelirseniz alın.

Arkadaşlar link verir.

Foruma hoşgeldiniz.

Uv ampulleri 8-10 cm kabuk boylarında kullanmaya başlayın. Ufaklar için yedikleri yemlerden aldıkları kafi gelir. Onun için acelesi yok. Yine de indirime denk gelirseniz alın.

Arkadaşlar link verir.
Tsk daha cok kucuk evet

Isıtma lambası ve su ısıtıcı elzem malzemeler. Bunlar en önemli ekipmanlar.

Bu hayvanlar soğukkanlı canlılar. Vücutları bizim gibi ısı üretmez dışarıdan ısıya ihtiyaç duyarlar. Isıtma lambası ısıtıp metabolizmasını canlandırır. Kabuğu kurutup mantar ve yosun oluşumunu önler. Eski plakaları kurutup gerdirerek açılıp atılmasını sağlar.

Bu konuda bilgi verdim. Bir an önce tedarik edip kullanın.

Önce ısıtma lambası alın. Uvb sonra alınacak.

Hepsiburada yada trendyoldan 42 yada 52Watt halojen ampul alın ısıtma lambası olarak

Geri