Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

uvb

2 haftada elime ulaştı sağlam paketlenmişti. Birkaç adet aynı anda alırsanız gümrükte sorun olabiliyor 1 adetten sıkıntı olmaz

Ekli dosyalar

• 17066299083046029250754466782076.jpg
    17066299083046029250754466782076.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 5
Uvb lamba ve ısıtma lambasının görevi farklıdır ikiside olmalı ısıtma lambası yer yaşta uvb lamba 6cm kabuk boyundan sonra kullanılır. bir tanesi yaklaşık 6 ay gidiyor hergun çalıştırmanıza gerek yok haftada 2 kere çalıştırsanız uzun süre gider 400tl bu süre için fazla sayılmaz. En çok kuru alana çıktığı zamanda 1 saat çalıştırmak yada lamba altında 30dk kalması yeterli olur

Uvb lamba ve ısıtma lambasının görevi farklıdır ikiside olmalı ısıtma lambası yer yaşta uvb lamba 6cm kabuk boyundan sonra kullanılır. bir tanesi yaklaşık 6 ay gidiyor hergun çalıştırmanıza gerek yok haftada 2 kere çalıştırsanız uzun süre gider 400tl bu süre için fazla sayılmaz. En çok kuru alana çıktığı zamanda 1 saat çalıştırmak yada lamba altında 30dk kalması yeterli olur
ogrenciyim yeni akvaryum kuruyorum suan ve yemleride bitti benim paramda bitti maalesef suan almam imkansiz.

ogrenciyim yeni akvaryum kuruyorum suan ve yemleride bitti benim paramda bitti maalesef suan almam imkansiz.
Su ıstıcısı, ısıtma lambası, büyük yüzme alanı, kuru alan hemen alınmalıdır ama uvb lamba önemli olsada bunlar kadar acil değildir bütçeniz olunca alın ama mutlaka alınması gerekiyor. Mesela ben yuvayı tam anlamıyla yuvayı bitirdikten 3 5 ay sonra aldım uvb lambayı haftada 2 kere kullanıyorum böyle 1.5 sene gider belki en az 1 sene kullanırım

Su ıstıcısı, ısıtma lambası, büyük yüzme alanı, kuru alan hemen alınmalıdır ama uvb lamba önemli olsada bunlar kadar acil değildir bütçeniz olunca alın ama mutlaka alınması gerekiyor. Mesela ben yuvayı tam anlamıyla yuvayı bitirdikten 3 5 ay sonra aldım uvb lambayı haftada 2 kere kullanıyorum böyle 1.5 sene gider belki en az 1 sene kullanırım
her seyi tamamliyorum zaten omurluk akvaryuma geciyorum yeterli midir 90x40x50 180 litre oluyor sanirim ancak 2 damacana falan su koyarim

Uvb ampulde 5.0(%5) oran resler için uygundur.

13 watt, 18-19 cm mesafeden 25-26 watt 28-29 cm mesafeden konumlandırılır. Çoklu hayvan olan sistemler için 25-26 watt olanlar daha yüksekten daha geniş alanı ışıttığı için bu tercih edilmelidir. Tek hayvan olan sistemde 13 watt olur.

Diğer taraftan bu 25-26 watt ampullerin plastik kısmı geniştir, takılacak lambanın çanağı geniş olmazsa duya girmez. Ayrıca ağır ampul oldukları için sabit lambaya takılmalıdır. Yani akrobat lamba yada tabandan sarkma armatüre. Körüklü lambalara takıldığında lamba eğilir.

Geri