Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Uygun lamba ve ampuller

Çitlembik0216

As 5 Üye
Arkadaşlar ısıtıcı lamba bulamıyorum o dediginiz yumurta tip lambalar tukenmis artik yok piyasada juene baktim en son orda bile yok 35 w lik halojen lambalar var ondan mi alsam acil bi yardimci lutfen

[url=mailto:/7MO80Y][img]mailto:/7MO80Y.png[/url]*

İyimidir juende de bundan var ?

[url=mailto:/Jn5EoJ][img]mailto:/Jn5EoJ.png[/url]*

Böyle açıklamış

Cvp: Acil Bakarmısınız..

Birde bu aralar bir huy edindi bizim kapluş, kaptan dışarı çıkmaya calismayi fazla surdurmuyor artik son 2 saattir cok az yuzdu mesela suyun dibinde yuruyor on ayaklar zeminde olmak uzere poposunu yukari dogru birakiyor ama on ayaklar zeminde kaliyor acaba kabamı alisti yuruyus yapiyor resmen hayvan suyun dibinde yemini gayet guzel yiyiyor varmidir bir problem ?

RE: Acil Bakarmısınız..

Tasarruflu modeller harici ürün satışı durdurulduğu için yapı market gibi firmalarda bulunmuyor. Ancak ara sokak elektrikçilerinde bulabilirsin.

Spotlar dayanımlı ampuller değiller çabuk patlıyor. Bauhaus'un nette satışı var ona bir bak.
mailto:/forum/konu-isitma-ve-gunduz-isigi-icin-ampul-ecolite-52-w.html

Yetiştin yine imdadıma abi teşekkür ederim bakıyorum hemen, Kaplumağamın durumuna ne diyorsun abim varmı bir problem sence ?

Bir sıkıntı yok. Hayvanı akvaryuma bir al o zamanki zevki mutluluğu paha biçilmez. Hayvan yerinde durmayacak.

Az kaldı abi hele bir akvaryuma koyayım ben ondan mutlu olucam :)

Abi senin ampulun 70 w'ligini buldum alsammi 2-3 tane ?

[url=mailto:/qPg4NW][img]mailto:/qPg4NW.png[/url]*

4 adet aldım bundan cem abi, Buzlu diyor ama seninkinin aynısı buzlu olması nedir anlamadim

Elindeki lamba max ne kadar kaldırıyorsa ona uygun watt'ta ampul olmalı. Üstü güçteki ampul daha çok akım çekeceği için kablolar ısınıp erir ve kısadevre yapar.

İyi almışsın bauhausta 7 liraya yakın fiyatı var.

Buzlu yani soft olmasının sebebi hayvanın gözlerinin kamaşmasını önlemek için. Soft bulunamadığı taktirde 40 W olan şeffaf kullanılabilir. Düşük watt olduğu için flamen daha az göz alır.

[url=mailto:/D4LPQv][img]mailto:/D4LPQv.png[/url]*

[url=mailto:/Roa0m7][img]mailto:/Roa0m7.png[/url]*

Bundan 2 tane aldım abi uvb ve isitici için tasarruflularda 180 W'ye kadar normallerde 60 W'ye kadar takilabiliyor iyimidir ?

30 cm de yüksekliği var

[url=mailto:/Nry1Yg][img]mailto:/Nry1Yg.png[/url]*

Uvb lamba olarakta yine exo terra tercih etmeyi düşünüyorum bu nasıldır abim tamam diyorsan alıcam bunuda ?

Bu lambalar uygun.

Tasarrufluda 180 W derken üzerindeki watt değerinin normal ampule uyarlamasından bahsediyor.

Hayvan tek olduğuna göre 13 W da uygun. Bu kuru alan tabanına 17-18 cm mesafeden konumlandırılır. 25-26 W olanları 27-29 cm arası. Bunlar çoklu hayvan bakanlar için geniş yüzey ışıması yapar. Aynı anda çıkan her hayvan faydalanır. Bir de yetişkinlerde kullanılması uygundur. Gövdelerinin 6 cm kadar yükseltisi oluyor bir de üstüne kafalarını havaya kaldırınca 13 W ile hayvan arasındaki mesafe kapanır. 25-26 W o açıdan gerekli olur.

Eğer kuru alanın çok geniş ve hayvan belli bir yerde durmuyor ise 25-26 W olandan birini; yeterli geliyorsa 13 W olanı al.

Bunda bir pürüz daha ortaya çıkar. 25-26 W olanların plastik kısmı geniştir. Bu her lamba çanağına sığmaz. Bir diğer sıkıntı ise 13 W olana göre ağırdır. Körüklü lambaları aşağı doğru eğer düzeltemezsin. 13 W olanı alman iyi olur.

Ben 25 W olanı kullanıyorum bunun için deveboynu eklemleri vidalı lamba aldım.

Lambada horoz markayı da alabilirsin. Onun kablosu biraz daha uzun. Kablolu priz biçimsiz yere denk gelirse yetiştirmen sıkıntılı olur.

Cvp: Uygun lamba ve ampuller

Uzatma ayarladım abi 5 metrelik şuanda koyucağim yere rahatlıkla ulaşıyor ilerde bir problem olursa dediğini tercih edeceğim

Geri