Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Uyku

dostumkaplum

Bronz 5 Üye
kapluşum sürekli uyuyor kış uykususu mu anlamadım kaplumbağa bahçesinde kaloriferin yanında besliom ev sıcaklığı 28 derece neden uyuyorlar!1!!!!!!

Cvp: Uyku

Kalorifer yanı yetmez acilen ısıtıcı al 28 dereceye ayarla kış uykusuna yatınca bidaha uyanamayabirler

Ev sıcaklığıyla su sıcaklığı aynı olmaz

Isıtıcı fiyatları 15TL - 50TL arasında değişiyor. Akvaryum ve gerekli ekipmanları tamamlayıp daha sonra kaplumbağa alman gerekirdi. mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakiminda-temel-bilgiler.html burada temel bilgiler anlatılmıış. Bu işte tecrübesiz olduğun için mutlaka okumalısın bu yazıyı.

önemli olan ısıtıcının fiyatı değil önemli olan sizin kaplumbağanıza iyi bakabilmeniz,kaplumbağanın alt kabuğunda pembeleşme var mı ? kaplumbağanın gözleri kapalı mı? yem yiyiyormu ??? bir an önce bir akvaryuma geçmelisiniz bu şekilde hayvan bakamassınız,bir an önce o ÖLÜM KABIndan çıkarın kaplumbağanızı,eğer evde saklama kabı gibi bir şey varsa hemen ona geçin ve hemen bir ısıtıcı alın (fiyatı gücüne göre değişebilir 15-25 tl) suyun ısısını 26 dereceye ayarlayın,cd kabından bir kuru alan yapın yapılışı : http://www.youtube.com/watch?v=9icGw9HX5EQ
sıradan bir elektrikçiden 40w SPOT bir lamba alın (2-3tl) ve o lambayı bir masa lambasına takıp kuru alanın 15 cm üstüne yerleştirin.
saklama kabı ile akvaryum alana kadar idaare edebilirsiniz.
saklama kabı fotoğrafı

Ekli dosyalar

• 3-no-kilitli-saklama-kabi-seffaf-3089.jpg
    3-no-kilitli-saklama-kabi-seffaf-3089.jpg
    14.6 KB · Görüntüleme: 87

arkadaşlar çok sağolun ancak bana tam ekipmanlı bir akvaryumun toplam fiyatını sölersenniz sevinirim

eğer maddi imkan varsa her şeyin en iyisini gösteririm kısıtlama varsa ona göre gösteriyim ??
bide kaç kaplumbağanız var ??

pembeleşme var sürekli uyuyor yani gözleri kapalı bu sabah yem yedi daha da yemedi destek olun lütfen tecrübesizim daha önce 2 kere kapluş besledim ölüm fanusunda ama 1 yaşına kadar geldiler sonra pet shopa verdim lütfennn tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum

1 kaplumbağam var maddi imkanım kısıtlı kardeşim

bu konuyu bi inceleyin akciğer enfeksiyonu geçiriyor olabilir : mailto:/forum/Konu-akciger-ve-goz-enfeksiyonlari-tedavileri.html
maddi imkan kısıtlamasını söylerseniz internetten akvaryum ve ekipman önerisi yapabilirim.

kapluşum küçük daha henüz o yüzden ufak bişede belemem yeterli olur diye düşünüyorum siz bana en düşük fiyatı söyleyin gerçekten endişeleniyorum bu işe bulaşmamam gerekirdi etraflıca düşünmeliydim ancak yapacak bişe yok konunun uzmanlarından yardım alıcam sizin gibi en düşük fiyatları alabilirim

şu aralar biraz sıkışık bi durumdayım ayrıca kapluş küçük onu almadan önce etraflıca düşünmeliydim bu işe atılmamalıydım ancak girdik bu işe yapılcak tek şey sizin gibi konunun uzmanlarına danışmak en makul fiyatları sölerseniz sevinirim

lütfen biri yardımcı olsun :':)':)':)':)':)':)'(

akvaryum olarak : http://www.cesakvaryum.com/urun_detay.asp?CatID=149&SubCatID=383&ProdID=863
filtre olarak : mailto:/pinfo.asp?pid=2173
ısıtıcı petshop larda ucuz fiyata bulabilirsiniz önerdiğim akvaryum için 50watt ısıtıcı almanızı öneririm çelik ısıtıcı al bence çünkü yalnlışıkla sudan falan çıkarsa çatlayıp suya elektrik vermez ve çelik olduğu içinde kaplumbağa ısıtıcıya zarar veremez,yani çelik ısıtıcı en güvenlisi :D
kuru alan yapımı : http://www.youtube.com/watch?v=9icGw9HX5EQ
sıradan bir elektrikçiden SPOT lamba alıp 15 cm uzaklıktan masa lambasına takıp kuru alanı ısıtabilirsin.
Eczaneden DEVİT-3 alıp ayda bir deriye temas etmeyecek şekilde kabuğuna sürün ve 2 haftada bir yemine damlatıp verin.
Petshop tan SERA RAFFY P yemini almanı öneririm en iyi yemlerden biridir fiyatı 10 lira.

çok saolun ancak durum vahim babam akvaryuma katiyen izin vermiyo sölediği cümle şu şekilde"ölürse ölsün ne yapalım "
AĞLIYORUM:ashamed0006::ashamed0006::ashamed0006:

:':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)'(

zaten 2 tane kaplumbağa eskitmiişsiniz bunudamı ölüme terk ediceksiniz :censored:
evde saklama kabı gibi bir şey yokmu hiç ????

çok zor bi durum acıyorum şu canlılara.ayrıca sizinde içinde bulunduğunuz durum çok zor çoğu şeyi öğrendiniz ve şimdi bu canlıyı eziyet çektirerek bakmak zorunda kalıyorsunuz.

Arkadaşlar, özelliklede Alper en uygun geçici yeri önerileriyle söylemiş. Benim ekleyeceğim şu olur. Birde ek yem olarak sera raffy I alın.

Ancak yaşça büyük birinin bu şekilde cümle kurması çok üzücü. Ebeveynler hayvan sevgisi aşılamalı. Eğer uygun görmüyorsa geri ver demeli. Çok yol almamız gereken durumlar var.

Finans olarak sıkıntı varsa bendeki gibi :))

http://www.cesakvaryum.com/urun_detay.asp?CatID=149&SubCatID=384&ProdID=996 buda olabilir yakın zamanda alacağım:)

babana sevdirebilirsen bu işi götürürsün. (benim annem de ver ya da sat gitsin derdi. şimdi sabah yemlerini verip arada bir odaya girip tepelerinden konuşuyor onlarla.) ama olmazsa geri vermende fayda var uzun vade de masrafları giderek artacaktır. veya sahiplendir. ki anlattığına göre durumu da pek iyi değil açıkçası.

10tl ye bi ısıtıcı al14tl ye küçük bir filitre al 20 tl 40tl arası akvaryumlar 10 uvb lamba cd kabındanda kuru alan yap

arkadaşlar durumu iiyiye gidiyo şimdilik uykuya yatmıyor yada gözleri kapalı değil fazla hareketli davranmaya başladı ve kabuğunun altındaki pembeleşmede azalma var gayet güzel yem yiyor cd kabından kuru alan yapıcam ayrıca ısıtıcı alıcam ve saklama kabında besliycem moralim düzeldi sizin gibi hayvan ve doğasever arkadaşlardan yardım almak beni mutlu ediyor :smile::smile::smile:

Geri