Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Üzerine kaçak kat çıktım..Dublex Oldu

Cvp: Üzerine kaçak kat çıktım..Dublex Oldu

bilgi için teşekkğr ederim ama dökümcüler derken...???

ayrıca o kumu aynı zamanda suyun içinede kullanabilirmiyim..???

kaplumbuğur' Alıntı:
bilgi için teşekkğr ederim ama dökümcüler derken...???

ayrıca o kumu aynı zamanda suyun içinede kullanabilirmiyim..???

Genellikle küçük sanayi sitelerinde döküm, işleri yapan yani metali eriterek kalıplara dökmek suretiyle metale şekil veren atelyelerde kullanılır. Birçok ilde buna benzer faliyet gösteren küçük işletmeler muhakkak bulunur. Olmadı internetten de oldukça uygun fiyatlara satılmaktadır. Petshoplarında hemen hepsinde bulunur ama kg fiyatları temin ettikleri fiyata göre oldukça tuzludur. Bu kum tüm hobicilerin akvaryumlarında taban malzemesi olarak sıklıkla kullandıkları bir kumdur... Suyun içerisinde de tabiki sıklıkla kullanılır. Hatta dışında kullanan bi ben varımdır heralde:)

Zencefil' Alıntı:
Çok çok çok güzel ve kullanışlı olmuş akvaryum.

Sanırım akvaryumda nokta gibi iki sarı yanak bir de büyük res var :)
Akvaryumunuzun boyutlarını ve kuru alanınızın yapaımı hakkında da biraz bilgi verebilirseniz çok iyi olacaktır.Çünkü forumda ki örnek akvaryumlardan birisi olmuş :)

Uva uvb içeren lambalar genelde ısı vermez.
Ben bu kuru alan için Kendi kullandığım mailto:/urun_detay.aspx?kat=158&urn=8033 önerebilirim.
Bundan başka mailto:/urun_detay.aspx?kat=158&urn=13209 olabilir.

Bir de eğer geceleri de kullanmak isteyip ışıktan çekinirseniz son zamanlarda ki favorim de bu mailto:/urun_detay.aspx?kat=158&urn=11764

Sizin kullandığınız ampül duyu E27 mi yoksa E14 müdür. Lambanın iç kablo kesitini yükseltip 60W kullanmayı düşünüyorum ama şimdi de uygun duy bulamıyorum...

çok havalı

cok harika bişey yapmışsınız kapluşlarda cok seveceklerdir zamanla

Aslında güzelliği sadece makyajdan ibarettir. Bence güzel olan kısmı kullanışlı oluşu. Su üzerinde ve su içinde mutlu bir şekilde yaşadıklarını düşüüyorum. Maliyet açısından ise akvaryum işi ile uğraşan işin ehli birine benzer projeyi uygun fiyata yaptırabilirsiniz. Emin olun petshoplarda küçük sayılabilecek standart bir akvaryum fiyatını geçmeyecektir. İçini düzenlemek ise tamamen size kalmış. Ben bir sefer yapıp yıllarda kullanabilecekleri bir sistem yapmak istedim. Sanırım en doğrusu da bu...

Gerçekten muhteşem olmuş . Demek ki bu devirde böyle hayvan dostları da var. Helal olsun valla :133:

harika olmuş ama bir yıl ancak dayanır. benimde akvvaryumum o boyutta ve artık dar gelmeye başladı :ermm:

Çok güzel bir kuru alan ama alttaki akvaryum dizaynına da hayran kaldım güle güle kullan kardeşim

Geri