Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Üzerine kaçak kat çıktım..Dublex Oldu

okitay

Bronz 4 Üye
mailto:/rb0k.jpg

mailto:/2m3o9qp.jpg

mailto:/30msoj4.jpg

mailto:/103erde.jpg

mailto:/deld6u.jpg

mailto:/2d8ith.jpg

mailto:/2nk3ql1.jpg

mailto:/333zl2v.jpg

mailto:/1fa428.jpg

Kuru alanın yeterli olmaması sebebi ile böyle bir kuru alan yaptım. Nadiren de olsa arasıra kuru alana çıktıklarını görebiliyorum. Kuru alan sıtıcı lamba için masa lambasına ek yapıp yükselttim. Asıl mesleğim olan elektrikçilikten faydalanıp lambaya bir tesmostat ekleyip kuru alan ısısını istenilen seviyede tutmaya çalıştım. Fakat sanırım şu an için ısıtıcı lambam yetersiz. Isıtıcı lamba konusunda tavsiyeleriniz ve engin görüşlerinizi bekliyorum.... Birde kırmızı yanağımın yaşı konusunda tahminlerinizi bekliyorum...Teşekkürler..

Cvp: Üzerine kaçak kat çıktım..Dublex Oldu

gerçekten güzel olmuş hatta ilerde yumurtadan yavru bile alma olanağın var bu düzenle. alan bayağı geniş bunu ısıtacak tek şey sanırım uva ampul. ama açısını iyi ayarla

Çok çok çok güzel ve kullanışlı olmuş akvaryum.

Sanırım akvaryumda nokta gibi iki sarı yanak bir de büyük res var :)
Akvaryumunuzun boyutlarını ve kuru alanınızın yapaımı hakkında da biraz bilgi verebilirseniz çok iyi olacaktır.Çünkü forumda ki örnek akvaryumlardan birisi olmuş :)

Uva uvb içeren lambalar genelde ısı vermez.
Ben bu kuru alan için Kendi kullandığım mailto:/urun_detay.aspx?kat=158&urn=8033 önerebilirim.
Bundan başka mailto:/urun_detay.aspx?kat=158&urn=13209 olabilir.

Bir de eğer geceleri de kullanmak isteyip ışıktan çekinirseniz son zamanlarda ki favorim de bu mailto:/urun_detay.aspx?kat=158&urn=11764

Çok güzel olmuş elinize kolunuza sağlık :)

Çok güzel olmuş, tebrikler. Kuru alana zamanla alışacaklardır. Çoğunlukla bulundukları oda sakinken tercih edeceklerini düşünüyorum.

Akvaryumunuz tek kelimeyle muhteşem olmuş cem beyin dediği gibi ileride büyüdüklerinde belkide sarı yanaklı yavrularınız olabilir

Gayet hoş ve kullanılır olmuş biraz daha büyüdüklerinde oranın tadını daha iyi çıkarırlar. :)

Bu tarz bir akvaryum bu kadar kullanışlı hale getirilebilir. Tebrikler gerçekten.

hocam ben birşeyi merak ettim.akvaryumun içinin mavi renkli gözükmesini nasıl sağlıyorsun.Ne ise ben de almak istiyorum çok beğendim. :D

su içi mavi florasan lamba bu rengi almasını sağlar. www.otuz.com 'a bak

mailto:/index.php?cPath=9420_9416_1275

Kuru alanı oldukça geniş tutmamdaki ve kuru alanı ince silis kum ile kaplamamdaki ana neden kumun kolay ısınıp ısıyı içerisinde tutması. Ayrıca hoşlarına gideceklerini düşündüm. Gerçekten yanlız kaldıklarında kuru alanı kullanıyorlar fakat odaya girdiğimde doğal olarak suyu tercih ediyorlar..İleride bu sistemle yavru alabilir miyim bilmiyorum.Umarım o da olur. Akvaryumu kendim çizip yıllardır akvaryum işiyle uğraşan camcı bir abimizle birlikte yaptık. Beğendiğiniz için ayrıca teşekkürler..
Kaplumbağa sevdam 3 yaşındaki kızımın evdeki karıncaları beslemek istemesi ile başladı... Doğum gününde onu sevindirmek için gittiğim petshopta bakımının oldukça kolay oldugunu söyleyen satıcının sözüne kanarak ölüm fanusunda iki res aldım. Birkaç gün sonra birisini kaybettim. Sonra internet ve burası işte... Yaşamaları için aldığım hayvanları ölüme terkettiğimi anlamam uzun sürmedi... Birisi ölmüştü ama diğerinin aynı sonu yaşamasına izin vermemeliydim...Isıtıcı, filtre ve küçük bir akvaryum... Sonrası için sürekli ar-ge... İşte beğendiğiniz o yaşam alanı sizlerden aldığım bilgiler, ilhamlar ve bu sitenin katkılarıyla olmuştur.. Hepinize teşekkürler...

Resimdeki res nisan ayında aldığım ve hayatta kalan ilk kaplumbağam... Aldığımda demir 1tl kadardı. şimdi resimde de görünüyor kültabağı kadar... :D Fazla büyümedi mi bu sizce?

Ben bu kuru alan için Kendi kullandığım mailto:/urun_detay....8&urn=8033 önerebilirim.
Bundan başka mailto:/urun_detay....&urn=13209 olabilir.

Bir de eğer geceleri de kullanmak isteyip ışıktan çekinirseniz son zamanlarda ki favorim de bu mailto:/urun_detay....&urn=11764

Benim masa lambasında kullanabileceğim güç maksimum 40W olması gerekiyor. önerdiğiniz ampüller 60 ve 100W. Sanırım benim için sorun teşkil edecek. Ayrıca E14 duy kullanmaktayım..Yine de ilginiz için teşekkür ederim...

hocam nasıl mavi oldu bu akvaryum :D

diğer arkadaşlar cevapladığı için gerek duymadım. Su içi mavi lamba ile oldu...

hocam tamam mavi bir lamba led bişey ile yaptın çok iyi olmuş da internetten bulabilir miyim sendeki üürünü linkini bulabilir misin çok beğendim. :D

LethaLImpacT' Alıntı:
hocam tamam mavi bir lamba led bişey ile yaptın çok iyi olmuş da internetten bulabilir miyim sendeki üürünü linkini bulabilir misin çok beğendim. :D

Ben akvaryumun sahibi Oktay bey değilim yanlış anladınız :) Bende daha önce mavi florasan kullandım o sebeple cevap verdim size.

Benim kullandığım ürün buydu ;

mailto:/urun_detay.aspx?kat=245&urn=4280

Oktay beyin kullandığıda bunun gibidir diye düşünüyorum.

hocam akvaryumun çok güzel olmuş gerçektn.. kuru alan için bi kaç soru sorucam.. bildiğimiz plaj kumu mu kullandın oraya...??? 2. olarakta ordaki ısıölçer su içi gördüğüm kadarıyla... ordaki sıcaklığı düzgün ölçermi...???

Oktay bey sarı yanaklıları nereden aldınız ??

ecemkoten' Alıntı:
LethaLImpacT' Alıntı:

Ben akvaryumun sahibi Oktay bey değilim yanlış anladınız :) Bende daha önce mavi florasan kullandım o sebeple cevap verdim size.

Benim kullandığım ürün buydu ;

mailto:/urun_detay.aspx?kat=245&urn=4280

Oktay beyin kullandığıda bunun gibidir diye düşünüyorum.

Yok ben size söylemedim zaten :D
Oktay hocama söylemiştim.Ama siz cevap vermişsiniz.Teşekkür ederim.
Bir sorum var bu sanırım tam mavi değil ay mavisi yani actinic mavi.

hocam tamam mavi bir lamba led bişey ile yaptın çok iyi olmuş da internetten bulabilir miyim sendeki üürünü linkini bulabilir misin çok beğendim.
Lambayı ben Petshoptan aldım. Hemen hemen hepsinde bulunur. Özel birşey değil. Ecem hanımın linkini verdiği lamba ile birebir aynıdır.

Berkcan' Alıntı:
Oktay bey sarı yanaklıları nereden aldınız ??

Bursa'da yaşıyorum. Bursa'da Korupark A.V.M. altındaki petshopta satıldığını duymustum. Gerçekten de varmıs. Hatta solf-shell bile gördüm orada. 5 taneydi. 2 tanesini alacaktım fakat yem yemediklerini söyledi. Yem yemeye baslayınca verebileceğini söyledi. Bir hafta sürekli aradım. Her aradıgımda bir iki tanesinin öldüğünü söyledi. Kapora vermek istemiştim almadı. Bilemiyorum başkasına satmış olabilir. Fakat sarı karınlı kaplumbağa ellerinde epey vardı en son gittiğimde hala daha oldugunu süşünüyorum...

kaplumbuğur' Alıntı:
hocam akvaryumun çok güzel olmuş gerçektn.. kuru alan için bi kaç soru sorucam.. bildiğimiz plaj kumu mu kullandın oraya...??? 2. olarakta ordaki ısıölçer su içi gördüğüm kadarıyla... ordaki sıcaklığı düzgün ölçermi...???

Kuru alan için silis kum kullandım. Bir çok akvaryumcudan temin edilebilecek birşey. Fakat yüksek miktarda kullanacaksan sana tavsiyem dökümcüler bu kumu kullanmakta ve 50 kiloluk çuvalını 10 tl gibi bir rakama vermektedir. Petlerde ise bu kum kilosu 2-3 tl gibi rakamlara satılmaktadır.
Cam termometreler su geçirmez olduğundan su içinde kullanıma uygundur. Fakat su dısında da kullanılabilir. Şahsen Termometre ve manometre üreten bir firmada çalıştığımdan firma laboratuarında test ettim. Çin malı bu termometrelerin doğruluğu konusunda... Gözlemlediğimiz Hata oranları Class 1,0 içerisindedir. Yani test ettiğimiz 3 akvaryum termometresi de ±%0,8 hata oranının dışına çıkmamıstır. Ayrıca evimdeki duvar termometresi ile aynı ortamda 5 dk. bekletip karşılaştırdığımda da fark görmedim...

Geri