Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Uzun süre sonra yeni akvaryumuma geçebildim nihayet :)

zeki52

Elmas 5 Üye
Merhaba arkadaşlar,

Akvaryumum 65 x 32 x 50 ebatında 104 litrelik ama tabiki full hacim kullanamıyorum suan 70 litre civarı su oldugunu tahmin ediyorum. Akvaryum için baya bir yere bakmama ragmen silis kum bulamadım. 1 tane kücük petshopta vardı ama 2 paket varmıs yani 2 kilo oda yetmeyecegı icin beyaz kuardz kum aldım 10 kilo aldım dibi komple kapladı ama bidahaki su degisiminde 5 kilo daha eklicem( diger alacagım seyler icin bütcem bu kadarına yetti simidlik) kac cm oldugunu tam bilmiyorum ama 25-30cm uzunlugunda bir mango kökü aldım. Ve filitre olarakda bu linkteki iç filitreyi aldım mailto:/?urun-13428-Asian-Star-FH-1903-3-Hazneli-Akvaryum-ic-Filtre-1500L-H.html Kuru alanı kendim cd kabından yaptım daha sonra akvaryuma kayıt ve kuşak ekletince tepeye camdan kuru alan yaptırcam.

Akvaryum hakkında görüş ve önerlinerinizi bekliyorum :)

Bu önceki akvaryumum;

mailto:/2qbxh00.jpg

Buda yeni akvaryumum;

mailto:/k2h4k1.jpg

mailto:/beaiwl.jpg

mailto:/vx2iac.jpg

mailto:/eas4d4.jpg

mailto:/302sx0m.jpg

mailto:/2re7jgk.jpg

mailto:/mi2bnq.jpg

mailto:/21n0fg9.jpg

Sanırım biraz fazla resim yükledim kusuruma bakmayın artık :) Sheldon daha hiç kuru alana çıkmadı ama sanırım alışma evresinde. Akvaryum salonda duruyor çok kullanmıyoruz salonu rahatsız edilmemiş olacak kolay alışır diye ümit ediyorum.

aradaki resimler neden gözükmedi anlamadım :(

RE: Uzun bir süre sonra yeni akvaryumuma geçebildim nihayet :)

Eline sağlık akvaryumun cok güzel insallah güle güle kullanır sheldon :D

Cvp: Uzun bir süre sonra yeni akvaryumuma geçebildim nihayet :)

Teşekkür ederim darısı senin kapluşların başına :)

Bende buna benzer bir şey oluşturdum ve güzel yorumlar aldım. Eminim seninki de kapluşlar için güzel bir yaşam alanı oluşturmak için yeterlidir :) Hayırlı olsun

Resimler gozukuyor bir sorun yok akvaryum cok guzel olmus hayirli olsun ama o filtre yetmeyecektir diye dusunuyorum kucuk capli da olsa bir dis filtre bakmakta fayda var kuru alana yem koyarak alistirabilirsin ben oyle yapmistim yemi bir sure sonra mutlaka buluyor birde isitici kac w ?

Eline sağlık akvaryumun cok güzel insallah güle güle kullanır sheldon :D

bende Asian Star filtrelerine bakıyorum.Memnun musunuz filtreden ? ve yan durunca temizlemesi nasıl.Boyu yüksek olduğundan bende yan koymak durumundayım.Ve de debisi yüksek olduğundan kaplumbağa rahatsız olmadı mı ?

Akvaryumunuz güzel.CD kabını keşke daha büyük olandan yapsaydınız.Birkaç cm daha kazanırdınız.Neyse zaten vantuzlamışsınız,silikon olmadığından istediğiniz zaman çıkartırsınız.Hayırlı olsun

dış filitreler minimum 100 liradan başlıyor malesef o kadar bütcem olmadıgı icin alamadım. Bu filitrede saatta 1500 litre suyu ceviriyor 100 litre olmadıgı için uygun olacagını dusunuyorum emre abi ve cem abide idare eder dediler o yuzden iç filitre aldım bende. ısıtıcı 100Watt.

Kuru alan konusuda elimle yemi kuru alanın üstünde tutuyorum gelip alıyo suya dalıyo ama alısır yakında :)

ozanesk' Alıntı:
bende Asian Star filtrelerine bakıyorum.Memnun musunuz filtreden ? ve yan durunca temizlemesi nasıl.Boyu yüksek olduğundan bende yan koymak durumundayım.Ve de debisi yüksek olduğundan kaplumbağa rahatsız olmadı mı ?

Akvaryumunuz güzel.CD kabını keşke daha büyük olandan yapsaydınız.Birkaç cm daha kazanırdınız.Neyse zaten vantuzlamışsınız,silikon olmadığından istediğiniz zaman çıkartırsınız.Hayırlı olsun

debisi gercekten cok güçlü. Şuan dik konumlandırdım suyu yükselttim biraz daha ve şelale kısmını cama yakın kısma cevirdim minimuma indirmeye calıstım akvaryumun cogu alanını etkilemiyor ama şu an kaplumbagam daha kücük oldugu için yaklastıgında akıntıya kapılıyor :) filitreyide daha bugun kullanmaya basladım umarım iyi netice verir ilerleyen günlerde görücem :)

su ısıtıcım 100 watt ama suyun ısısını gündüz 25 dereceye ayarlamıstım demin baktım 22 dereceye düşmüş neden anlamadım ısıtıcı yetersizmi kalıyor acaba :(

Cok güzel olmus saglikli güzel günlerde kullanin insallah hayirli olsun

zeki ayarı 27-28 derece yap. gündüz oda sıcak olduğu için böyleyken gece ısı düştüğü için dış etkiyle suda ısı kaybı oluyor. bir de zeki ısıtıcın tam batan cins mi tepesi su dışında mı kalıyor. kutusunda completely submersible yazıyorsa tam batar. değilse tepesini sudan çıkar. markası nedir ?

cem' Alıntı:
zeki ayarı 27-28 derece yap. gündüz oda sıcak olduğu için böyleyken gece ısı düştüğü için dış etkiyle suda ısı kaybı oluyor. bir de zeki ısıtıcın tam batan cins mi tepesi su dışında mı kalıyor. kutusunda completely submersible yazıyorsa tam batar. değilse tepesini sudan çıkar. markası nedir ?

kutusunda bu yazıyor abi.

ab ht-1300 100w adjustable heating pipe

kutusunun resimleri abi

mailto:/okbed4.jpg

mailto:/2mwxo4o.jpg

mailto:/2mpz8ds.jpg

ayarı 30 a getırmıstım birde zaten onu soylemeyı unutmusum.

o zaman yanlama mango kökü değmeyecek şekilde dipten 10 cm yukarda yatay batır. aşağıdaki su yukardan soğuk olur.

deneyim bakalım abi inşallah çözülür ya. Teşekkür ediyorum yardımın için. Bu arada akvaryumu olabildigince sade tuttum sence nasıl olmus abi bir eksigi yada daha iyi olabilir diyecegim bir yeri varmı ?

Isıtıcı tamamen su içinde olacak ve dik yada yatay olacak. Hangisi uygunsa yapılabilir. Ama Cem in yöntemi daha iyi. Isıtıcıda kalibrasyonsuzluk olabilir. Dereceyi artırıp kontrol etmeli.
Bunu dışında tebrikler Zeki, çok güzel olmuş. Yapay bitki plastik mi, ipek yapraklı mı?

Teşekkür ederim :) bitki plastik abi iptek yaparaklıyıda bi dahaki sefere alıcam inşallah. O zamana kadar dursa bir sorun olurmu cıkartıyımmı ? 5 kilo kum + bitki + Raffy I alıcam sıradaki listem bu şekilde.

Fazla beklemeyeceksen kalabilir ama durmasının pek faydası olacak bir bitkide değil. Yani tutunup uyuma için. Kumu 5 değil 8 kilo alsan daha iyi olacak gibi.

Isıtıcıda bir arıza olabilir. Bu kadar farklı olmamalı. Olmadı değiştir.

Burdan firar edebilir gibi gözüküyor kuru alandan :D

zeki bir tane enli ipek bitki güzel olur. juende baktım kalmamış. dediğim açık kahverengi yapraklı idi. juene gelirse bende unutmazsam gösteririm.

Teşekkür ederim emre abi. Kısa zamanda temin etmeye çalışcam. Bu arada kuru alana kolay alışsın diye cem abinin yeni kurualanındaki konuya yazdıgın öneriyi yaptım hiç çıkmamıstı şimdiye kadar demin baktım çıkmış beni görünce kactı suya ama :) Lambayı rampaya dogru yonelttım biraz oradan ısıyı hissetsin diye hemen etkisini gösterdi bunun içinde ayrıca teşekkür ediyorum.

Geri