Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

veteriner hekim

cem

Süper Moderatör
Yönetici
arkadaşlar geçen gün turgay abiden bir mail aldım. onunda dikkatini çekmiş. bende bilmiyordum açıkçası. yazdığını aynen kopyalıyorum. bundan sonra yazarken bunu göz önünde bulunduralım lütfen.

yazılarınızda veteriner hekimlerden bahsederken sadece "veteriner" kelimesini değil, "veteriner hekim" kelimesini kullanmaya özen göstermenizi öneririm; zira "veteriner" kelimesi Latince bir kelimedir ve Türkçe karşılığı "hayvan" demektir. Dolayısıyla "veteriner hekim" kelimesinin Türkçe karşılığı ise "hayvan hekimi"dir. Yani; bir veteriner hekime "hayvan" demeniz onu gücendirir.

Abi bu benim yaptıım hata yüzünden galiba. Bilmiyordum ama artık biliyorum.

Cvp: veteriner hekim

seninle alakalı değil burcu önceden de bu şekilde yazıyorduk. senin konun turgay abinin dikkat çekince görmüş uyarıda bulundu. bu anlamda yararın oldu yani.

Gercekten ya bilmeden haksizlik ediyormusuz insanlara demek.
Veteriner hekimler cok onemli ,kirmamak lazim onlari..
Bilinclendirme icin tesekkur ederiz:)

Turgay abinin kim olduğunu merak ediyorum ancak pek bilgi bulamadım hakkında. Lakin çok bilgili biri olduğu kesin.

Sagolsun bana çok yardımcı oldu. Her soruma cevap verdi

türkiyede detaylı olarak reslerle ilgili en detaylı bilgiyi ilk o yazdı. besleyenler içinde de sanırım ilk yavruyu o aldı. payı büyüktür. hala da bilgilerinden faydalanıyoruz. resler konusunda çok şey kazandırdı.

Bu konuda ülkemizde emeği, tecrubesi en fazla kişi diyebiliriz. Çiftleşme ve yumurtlama konularına en hatta tek vakıf kişidir. Diğer konuları saymıyorum bile.

Böyle şahsiyetlerin daha çok var olması dileğiyle. :smile:

Geri