Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yanaktaki oluşum ve kabuk kenarları

Cvp: Yanaktaki oluşum ve kabuk kenarları

Tabiki vural deride değiştiriyorlar. Zaman zaman başında, boynunda, bacaklarında sarkan deriler görürsün. Bunlara müdahale etmeden düşmesi beklenir. Ancak derinin altında oluşan durumlarda üstte deriyi atsada alttaki kalır. Deri parazitide keza aynı şekilde dökülen deri ile suya yayıldığı gibi alttaki sağlıklı deriyede önceden geçmiş olur. Tedavisiz geçmez. Yada örneğin iltihap, beze tarzı deri altında oluşan durumlar deri değişimi ile gene kaybolmaz. Tedavi yada operasyon gerekir. Mantarda aynı şekilde.

Anladim.. Bu durumda baticon uygulamakta riskli veterinerin gormesi sart. Anladim tesekkurler

Tabiki veteriner bir baksın. Sık karşılaştığımız vakalardan olmadığı için tedaviyi bırak teşhisi bile tam koyamıyoruz yada adlandıramıyoruz. Hatta ne diyeceğinide merak ediyorum.

sadece o noktada değil boyun üstünde ve altında benzer lezyonlar var. bu konuda bende bir yorum yapamıyorum. dış etkenlere bağlı bir şey mi parazit veya görmediğim bir tür mantar mı bilemiyorum. eğer yayılan bir şey değilse o kısımlar deri değişimi ile gider ama o noktasal yer sanki deri altına işlemiş gibi.

Umarim islememistir

Umarim islememistir

Veterinerden aldığın cevabı-teşhisi ve tedavi yöntemini bizimlede paylaşırsın Vural. Geçmiş olsun.

Geri