Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yarali japon baligi

mustafa-yılmaz

Yeni Üye
Arkadaslar ben japon akvaryumu kurdum bir teleskop gozlu birde normal japon baligi aldim normal japon baligimin bir yuzgecinin oralarda yara var ne yapmaliyim ...... fotraf atcam ancak teldeyim fotoraf mb fazli diyerek yuklemiyor...

Cvp: yarali japon baligi

yara beyaz mı yoksa bildiğimiz yara mı ? neyse mavi metilen alıp suya damlat.

normal ısı değerinin bir derece üstüne al. metilen tüm mikropları öldüreceği için hayvanın hasta olmasını önler. zamanla iyileşir. vitamin takviyesi olarak bu ürün var. yara kırmızı olduğuna göre beyaz benek hastalığı yok. gerçi o solungaçlarda gözükür.

mailto:/urun_detay.aspx?urn=1075&ad=sera-fishtamin-multivitamin-kompleksi-15-ml&kat=207

Bildigim kadariyla su kalitesi ile ilgili bir durum (Kullanilan su,. oksijen, akvaryum buyuklugu, balik sayisi). Kırmızı leke olarak başlayip yara seklinde ilerliyor, yaz aylarinda benim bir japonda da oldu sık su degisimi ile cok ilerlemeden duzeldi. Normalde serin suyu severler (22°C) Fakat bu durumda biraz yukseltebilirsiniz. Birde Sera'nin bi ilaci vardi bunun icin ama ismini hatrlamiyorum arastirmanizda fayda var,
Yalniz dikkat cekmek istiyorum resim koyarsaniz daha net bilgi verilecektir, yazdiklarim sadece verdiginiz bilgilere gore tahmindir.

Gecmis olsun.

Yaranin ilerlemesi durumunda tuz banyosunuda deneyebilirsiniz tuzlu su hazirlayip ayri bir kapta baligi bir sure icinde bekletiniz bayilma durumu olabilir korkmayiniz ama soyledigim gibi yayilma durumu icin gecerli muhtelemen tasima veya aldiginiz yere getirilirken olmus bir yaralanma olabilir tahminen zira cok kotu sartlarda tasinip dagitiliyorlar bizzat gordum canli kalmalari bile mucize sayilir

tuzlu suyu solungaçları kaldırmaz. riskli iş olur. metilen gene ondan daha faydalı olacaktır.

Geri