Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yardımlarınıza ihtiyacım var :)

Orhnokrrr

Bronz 1 Üye
merhaba şu an 22 litre bir akvaryum var kaplumbağa altı santim ısıtıcım iç filtre ısıtma lambası vs mevcut arkadaşımda 90 litrelik bir akvaryum var balıkları var akvaryumun büyütmek istiyor onun akvaryumunu almayı düşündüm ama çok mu büyük olur bilemedim bir de dış filtre olmadan en azından üç ay idare edebilir miyim şimdiden teşekkürler
IMG_3282.png

Sizin kaplumbağa akvaryumu guzeldi. Balıklarla birlestirmeyin balikla kaplumbağa birlikte olmuyor fakat koi balığı gibi havuz balıkları ile havuzda beslenenilir yinede resler saldırgan oluyor
Balıklarla birleştirmeyecem zaten sadece akvaryumu arkadaşım bana verecek yeni bi düzen kuracam

Bence mevcut akvaryumunuz şuan yeterli fakat suyu yükseltin onceki konudan baktim su yüksekliği cok az kuru alandan 2 3cm alçakta olsun zaten rampası var çıkmakta zorluk çekmez. Su derinliği az olursa kuru alandan suya atlamakta zorluk çeker atlasa bile kabuğu hasar alabilir

Balik akvaryumu ince uzun duruyor kaplumbağa için pek uygun değil hayvan büyüyünce 80×40×40 akvaryum yapsaniz uzun yıllar gider

Su derinliği az olunca ciğerleri gelişmez, su çabuk kirlenir, hayvanın kas ve kabuk gelisimine engel olur

Birde balık akvaryumuna kuru alan yapmanız gerekecek masraf ve emek demek eni daha buyuk bir akvaryuma yaparsaniz cok daha uzun ömürlü olur emeginizin ve paranizin karşılığını daha cok alırsınız

Bence mevcut akvaryumunuz şuan yeterli fakat suyu yükseltin onceki konudan baktim su yüksekliği cok az kuru alandan 2 3cm alçakta olsun zaten rampası var çıkmakta zorluk çekmez. Su derinliği az olursa kuru alandan suya atlamakta zorluk çeker atlasa bile kabuğu hasar alabilir
Şuan kuru alanın sınırına kadar su seviyesini yükselttim keyfi yerinde çok mutlu ama daha büyük bi yuvası olmasını istiyorum açıkçası arkadaşımdan alacağım akvaryuma bi ücret vermeyeceğim ama boyutları nasıl olur bilemedim

Büyük akvaryum her zaman iyidir. Gelişim için bolca yüzeceği bir alan olmalı.

13-14 cm kabuk boyuna kadar rahat götürür.

Akvaryum düz dikdörtgen mi? Cam kalınlığı kaç mm?

Bu ara geçişli akvaryumlarda dış filtre önermiyorum. Çöp oluyor. Hayvanda ufak zaten.

Düz dikdörtgen akvaryum cam kalınlığını bilmiyorum açıkçası resimleri ekliyorum kuru alanı kendim tasarlayacağım

604BDA26-0AFB-4A8F-B6ED-81A476108D2C.jpeg

Ekli dosyalar

• IMG_9040.jpeg
    IMG_9040.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 2
  • IMG_9041.jpeg
    IMG_9041.jpeg
    3.1 MB · Görüntüleme: 2
  • IMG_9039.jpeg
    IMG_9039.jpeg
    2.7 MB · Görüntüleme: 1
  • IMG_9038.jpeg
    IMG_9038.jpeg
    2.9 MB · Görüntüleme: 1
  • IMG_9041.jpeg
    IMG_9041.jpeg
    3.1 MB · Görüntüleme: 1
7 mm gibi duruyor. Cam kuru alan ağır kaçar. Camı kasar. Daha hafif birşey lazım. Bu örnekleri inceleyin.

Akvaryum dışı birşeyin üstüne oturtup rampayı suya indirebilirsiniz. Böylece rampa ile karşı kısa cam arası su içi mesafe artar. Yetişkinler hızlı indiğinde yeterli mesafe olmazsa karşı cama burunlarını vuruyorlar.

Cem bey gerçekten çok teşekkür ediyorum bu işe ilk başlarken korkularım vardı gözümde büyüyordu sizin sayenizde birsürü bilgi sahibi oldum :)

Geri