Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yavru kaplumbağama nasil bakacağım

Şekerli

Gümüş 4 Üye
Merhaba arkadaşlar dün küçücük bir su kaplumbağası edindim 2-3 cm falan olsa gerek minicik. Ve maalesef ilk olarak sıradan yuvalardan kullanıyorum. Öğrenci olduğum için ailemden harçlık aldıkça yavruma en iyi imkanları sunmak istiyorum.

Birçok yazı okudum akvaryum hakkında ama inanın o kadar akvaryum şeylerine ve teknik bilgilere sahip değilim ki birisi bana tane tane anlatmadan gerçekten neyin nasıl kullanılıp ne işe yaradığını anlayabileceğimi sanmıyorum ama böyle bir yazı da bulamadım hiç anlamadığım şeyler çünkü bunlar ve benimki hobi değil sadece küçük dostum en güzel yaşama sahip olsun istiyorum.

Şimdilik en yakın zamanda ortalama büyüklükte bir akvaryum almayı planlıyorum ondan sonra yavaş yavaş malzemelerini dizeceğim inşallah.

Anladığım kadarıyla bir akvaryumda ısıtıcı, termometre, filtre, ışık olmalı. Sizlerden ricam bunların öncelik sırası nasıl olmalı çünkü bir anda alamayabilirim hepsini ve fiyatları araştırmam lazım.

Sizlerden ricam lütfen bana bunların öncelik sırası, almam gereken akvaryum malzemelerinin türü, kaç çeşit ampul almam gerektiği ve aynı anda nasıl yakabileceğimi ya da nasıl aralıklarla yakacağımı, kaç watt olması gerektiği uzaklığı derecesi falan bunları lütfen bana basitçe anlatabilir misiniz şimdiden çok teşekkür ederim ????????

Merhaba arkadaşlar dün küçücük bir su kaplumbağası edindim 2-3 cm falan olsa gerek minicik. Ve maalesef ilk olarak sıradan yuvalardan kullanıyorum. Öğrenci olduğum için ailemden harçlık aldıkça yavruma en iyi imkanları sunmak istiyorum.

Birçok yazı okudum akvaryum hakkında ama inanın o kadar akvaryum şeylerine ve teknik bilgilere sahip değilim ki birisi bana tane tane anlatmadan gerçekten neyin nasıl kullanılıp ne işe yaradığını anlayabileceğimi sanmıyorum ama böyle bir yazı da bulamadım hiç anlamadığım şeyler çünkü bunlar ve benimki hobi değil sadece küçük dostum en güzel yaşama sahip olsun istiyorum.

Şimdilik en yakın zamanda ortalama büyüklükte bir akvaryum almayı planlıyorum ondan sonra yavaş yavaş malzemelerini dizeceğim inşallah.

Anladığım kadarıyla bir akvaryumda ısıtıcı, termometre, filtre, ışık olmalı. Sizlerden ricam bunların öncelik sırası nasıl olmalı çünkü bir anda alamayabilirim hepsini ve fiyatları araştırmam lazım.

Sizlerden ricam lütfen bana bunların öncelik sırası, almam gereken akvaryum malzemelerinin türü, kaç çeşit ampul almam gerektiği ve aynı anda nasıl yakabileceğimi ya da nasıl aralıklarla yakacağımı, kaç watt olması gerektiği uzaklığı derecesi falan bunları lütfen bana basitçe anlatabilir misiniz şimdiden çok teşekkür ederim ????
Selamlar, sıradan yuvadan kastınız bu leğene benzeyen kaplardan mı? Öyle ise hemen değiştirmeniz lazım. Akvaryumun uygun fiyatlı olması için bir camcıda yaptırabilirsiniz. Kuru alanı evde kendiniz strafor veya benzeri bir malzemenin üstünü halıflex , yapay çim yardımıyla oluşturabilirsiniz.
UVB 5.0 Lamba öneriyorlar kaplumbağanın gelişimi için. Isıtıcı ve filtre için bütçeniz dahilinde temiz kullanılmış 2.el ürünlere bakın bence.
Forumda ufak bir araştırma ile lambaların ortalama günde kaç saat çalışacağını vs bulabilirsiniz. Filtre ve ısıtıcı 7/24 çalışıcak.

Evet şu petshoplarda verilenlerden, yine de en büyüğünü aldım bana mika denildi ama bir akvaryum şart o yüzden araştırıyorum. Araştırdığım bilgileri toplayıp notlar aldım şimdi onları uygulamaya çalışacağım. Yardımınız için teşekkür ederim dediğiniz yerlere bakayım çok teşekkürler

Foruma hoşgeldiniz.

Öncelikle alacağınız akvaryum minimum 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 litre herhangi bir akvaryum olabilir. Ne kadar büyük olursa o kadar uzun süre gider ve sürekli ara geçişli akvaryum alma derdi ve masrafı ortadan kalkar.

Lamba ve su ısıtıcı elzem malzemeler bunlar öncelikli alınacak. Hayvan küçük olduğu için iç filtreyi öteleyebiliriz. Masrafınızı artırmayalım. Su ısıtıcı için akvaryumu belirleyin. Ona göre bakalım. Lamba olayını bu konuda yazdım.

Kuru alan içinde bu örnekleri inceleyebilirsiniz.

Çook teşekkür ederim inceleyeceğim hepsini????????????

Acaba size ulaşabilme şansım var mı instagram hesabınız var mıdır çünkü çok endişeliyim kaplumbağama iyi bakmak istiyorum

Yeterli tüm malzemeleri yavaştan sağlayana kadar şöyle güzel bir yuva kurdum yavruma su seviyesini baya yükselttim kara alanı oluşturdum daha hiç çıkmayı denemedi umarım boyu yeter arada yüzüyor suda ayakta duruyor ama hareketlendi sanki daha da. Arada kafasını sudan çıkarıp bakıyor ama tek korkum şu an boğulur mu acaba? Çok tatlı yüzüyor dalıp çıkıyor ama korkuyorum boğulmaz değil mi derinlik ona göre çok yüksek çünkü?

Ekli dosyalar

• IMG-20230313-WA0008.jpeg
    IMG-20230313-WA0008.jpeg
    659.8 KB · Görüntüleme: 10
Bütün taşları çıkartın
Kuru alana koyduğunuz şeye hayvan çıkarken zorlanabilir
Hayvan orda boğulmaz . Bir sıkıntı olursa kuru alanın kenarlarından tutunur nefes alır.

Dediğiniz gibi yaptım sıkıntı gözükmüyor teşekkür ederim 😊

Geri