Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yavru kedi ne yapacağımı şaşırdım

Cvp: Yavru kedi ne yapacağımı şaşırdım

Zamanla alışacaktır.Bu arada çok tatlı bir kedi.

merhabalar yardımcı olabileceğimi düşündüğüm bir konu sanırım.

öncelikle kediler yıkanmaktan nefret ederler.dilleri farkettiğin gibi fazlasıyla papilla doludur.buda kendi kendisini temizlemekte ona bir fırça görevi görür.ama yavruysa rectum temizliği önemlidir özellikle.ıslak mendille temizleyebilirsin.çok pis dersen de ilk ve son kez olmak üzere içine sinecek şekilde yıkayabilirsin.özel şampuanları var onlardan alabilirsin mesela ya da bebek şampuanları kullanabilirsin.yeme ve tuvalat ihtiyaçlarını düzene sokmak için erken yaştasın daha.zamanla düzene girecektir ama bir veteriner hekim olarak sürekli hazır mamayı önermiyorum.bebekler gibi düşün anne sütü evet ama bi yerden sonra ek gıda da lazım oluyor.süt-su karışımıyle ıslatılmış ekmek içi,dolma içleri bu piriçli etli olanlardan falan :smile: çok fazla tatlı şeyler yedirme,sütü direk verme,kurutulmuş et ürünlerinden uzak dur sosis sucuk vs. tırnaklarını ilerleyen zamanlarda kestirebilirsin.aşıları için veteriner hekime gitmen şart çünkü 1 ay-45 gün gibi süreçte karma aşı ve kuduz aşısı olması lazım. tuvalet ihtiyacı için söyleceklerim ise şimdilik spontan olur geldiği an olduğu yere yapar^^ yaptığı yeri koklatıp poposuna hafif bir şekilde vurur ve yapmasını istediğin yere götürürsen zamanla alışabilir.
onun için şu an etraftaki her şey oyuncaktır :133: benimde kedim vardı 'Reçel' :) sıkıntıdan bütün perdeleri dilim dilim yapmıştı,aman dikkat :rolleyes:

Merhaba,
20 senedir kedi bakıyorum, kesinlikle yıkamanı önermem. Nemli pamukla temizleyebilirsin.
Sevgiler

Cok sirin masallah onu eve almakla büyük sevaba girdin insallah evide cok güzel olmus güle güle kullansin :)

Geri