Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yavru su kaplumbağasının akvaryum suyu ne kadar derin olmalı?

ege.korkmz0

Yeni Üye
Isıtıcı ve filtre aldım küçük dikdörtgen bi akvaryumum var kaç litre olduğunu bilmiyorum ısıtıcı ve filtreyi kullanmak için suyun ne kadar fazla olması lazım? Çok derin olursa kaplumbağalar boğulur mu daha yavrular da

Kaplumbağalar güçlü yüzücülerdir, bu nedenle kaplumbağa sudan çıkabildiği ve su altında sıkışabileceği bir yer olmadığı sürece boğulma konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Kaplumbağalar güçlü yüzücülerdir, bu nedenle kaplumbağa sudan çıkabildiği ve su altında sıkışabileceği bir yer olmadığı sürece boğulma konusunda endişelenmenize gerek yoktur.
Yani çok derin olsa yine bir sorun olmaz mı
Bir de kum önermiştiniz onu da aldım ne kadar koymalıyım

Isıtıcı ve filtre aldım küçük dikdörtgen bi akvaryumum var kaç litre olduğunu bilmiyorum ısıtıcı ve filtreyi kullanmak için suyun ne kadar fazla olması lazım? Çok derin olursa kaplumbağalar boğulur mu daha yavrular da
Kuru alan yaptınız mı en az 15cm yukseklik yeterli olur yavru kaplumbağa için. Akvaryum küçükse kum kullanmayın.

Kuru alan yoksa mutlaka yapmanız lazim su hacmi nedir filtre ve ısıtıcı güç tüketimi ne kadar

Su ısıtıcı tam batan model olmak kaydı ile güvenliği için 15 cm yükseklikte su olmalı.

Geri