Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem&Dışkı Sorunu

Kacaktospik

Altın 5 Üye
Kaçak birkaç gündür yemlerini iyice ayırmaya başlamıştı bu sabah da hangi yemi denediysem yemedi.dışkısı da sarı renk olmuş.sorunu ne olabilir?

Gammarus ve sarımtrak raffy P yemlerde dışkı sarıya çalar. Dışkı sert mi yumuşak mı ?

Hayvan üşütmüş olabilir mi ? İştahsızlık belirtilerinden biri bu. Su 28 kuru alan 32 derece olsun. Dış ortam ısısı nasıl soğuk olmasın. Gerekirse oda kapısı kapalı dursun. Damla vitamin var ise 3 gün boyunca her gün ağzına bir damla damlat.

Suyu yakın zamanda değişmedin değil mi ?

Yavruların ısı direnci zayıftır. Su değişimlerinde dengeyi sağlayamazsan hayvanı kaba akvaryumdaki su ile alıp kaloriferin yanına koy üstüne değil. Akvaryumdaki suyu değiş ısıtıcının fişini tak su dengeye gelince hayvanı akvaryuma al. Gereksiz dışarı çıkarma. Akciğer enfeksiyonu açısından en zayıf zamanda.

Cvp: Yem&Dışkı Sorunu

Dün eve çok fazla arkadaşım geldi ve odada sigara içtiler ben kapağını kapatıp camı açıp havalandırdıktan sonra akvaryumun kapağını açtım sigaradan etkilenmesin dedim ama ondan mı etkilendi acaba çok güçsüz duruyor kendini suyun üstüne bırakıyor hala hiç yem yemedi suyunu değiştirdim hemen sıcaklığı sa hep 28 derece sabit. Pazar günü nöbetçi eczane şehrin diğer ucunda eğer vitamin ilaç vs şartsa çıkıp alcam ama net isim öğrenmek için bekledim

Evin sıcaklığı iyi her gün doğalgaz açık 25-30 arası oluyor ev

En olmayacak iki şeyi komple yapmışsınız. Bulunduğu ortamda sigara içme bir ve bu soğukta pencere açma.

Bir gün bekle kendi haline bırak hayvanı yarın akşama toparlama olmaz ise duruma bakarız. Vitamini petshoptan alacaksın. En iyisi sera reptilin ama her yerde bulunmaz biraz da pahalıdır. Jbl aqua bulamazsan başka bir marka alırsın.

alinabilecek markalari siralarsan petshoptan bulup alabilirim petshoptakiler genelde kalitesiz çunku

Burda ahm marka buldum nasıldır

Yine hiçbir şey yemeden 2 kere dışkıladı ikisi de sarıydı ve yumuşaktılar ishal mi oldu acaba

Sera ve jbl marka vitaminler bu konuda iyi bunlarda doğal içerikli vitamin oranı yüksekken diğerlerinde yapaydır. Başka bulursan suya damlatılan olmayacak. Genelde petshoplarda deep fix marka bulunuyor. Bulamazsan bunu al.

Ahm'ninkini bilmiyorum nasıl ama emsaldirler aşağı yukarı.

Hayvan yarında yemez ise yağsız az bir kıyma al. Ufak ağzına sığacak şekilde kaynamış suya koyup bir dakika sonra çıkar soğutup ver. İştahsız hallerde bu cezbedicidir. Kendi haline bırak. Akşam 7 gibi bir yem at önüne yemezse alırsın.

Kıymayı da, akşamki yemi de yemezse ne yapacağım

Vitamin damla ile devam edeceksin kırgınlığını alıp iştahını açar. Şimdi hayvan sersemlemiş. Yarına biraz cana gelir diye umuyorum.

Geri