Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

Yem Fiyatları

Smyrna35

Gümüş 3 Üye
Katılım
15 Şub 2009
Mesajlar
160
Arkadaşlar bugün raffy p ve raffy ı almak için internetten bizim yakınlardaki bir pet shopun sitesine girdim. Kredi kartıyla alışveriş yapmak istemedim bu seferlik ve dükkana gittim. İkisinin toplamı internette 10 ytl civarıyken, pet shopta 30 milyona yakın bir fiyat söylediler. Sanırım bu forumdaydı, bir arkadaş internetten alışverişin daha hesaplı olduğunu söylemişti, ne kadar fark edebilir diye kendi kendime düşünmüştüm. Bir de ben uyarayım istedim pet shoplardan alışveriş yapacak arkadaşları.
 

oldscout

Taç 3 Üye
Katılım
25 Kas 2008
Mesajlar
567
Güvenilir internet sitelerinden alış-veriş yapmak daha ucuza gelebiliyor.
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
evet internetten almanın çok daha fark edeceğini söyleyen arkadaş bendim :) maalesef çoğu petshop için durum aynı aşırı derece de kar sağlama çabasındalar özellikle sera ve tetra gibi ithal yemlerde oldukça kar ediyorlar internete göre 2-3 kat fazla fiyatlarla..
 

volkan0312

Bronz 4 Üye
Katılım
10 Eki 2008
Mesajlar
44
Arkadaşlar bence birşeyi de akılda tutmakta fayda var.Tamam yem ve benzeri malzemeleri internetten almak çok daha kolay ve ucuz ama maalesef sipariş vermeden önce son kullanma tarihlerine bakma şansımız hiç yok.Örneğin geçen aralık ayında internet aracılığıyla almış olduğum vitaminin son kullanma tarihi 2009 şubat ayıydı.Dolayısıyla sadece 2.5 ay kullanıp sonrada atmak zorunda kaldım ve yenisini aldım.Tamam vitamin tarzı malzemelerin ömürleri zaten fazla olmayabiliyor ama alacağınız yemin de son kullanma tarihi yaklaşm olabilir.
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
tabi ki çok haklısınız.. ancak güvenilir sitelerden aldığınızda herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum.
 

oldscout

Taç 3 Üye
Katılım
25 Kas 2008
Mesajlar
567
Hukuki bir bilgi, son kullanma tarihinin yakın olması Tüketiciyi Koruma Kanunu'na göre iade nedenidir. :)
 

filozof

Altın 2 Üye
Katılım
16 Şub 2009
Mesajlar
299
Bazılarında ne tetrası, ne raffisi, sadece kaplumbağa yemi diye bir kutu oluyor. Bende almıştım onlardan ama arkasını okuduğumda tüm vitaminlerden falan vardı. Fakat her yerde o şans olmayabilir de...
 
Üst