Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

yem ne kadar verilmeli

gorkemm

Yeni Üye
Katılım
17 Ocak 2009
Mesajlar
11
kaplumbağaya ne kadar yem vermeliyim(ben kaplumbağayı bugün aldığım için daha acemiyim besleme konusunda ) benim aldığım yem sera markalı yemin boyu kalın ve biraz uzun bu yemi kırarak mı vermeliyim cevaplarınızı beliyorum şimdiden teşekkür ederim

Konu beslenme kategorisine taşındı/tubidik
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
kaplumbağanızın daha yavru olduğu için ufaltarak vermelisiniz.. beslenme bölümünde daha ayrıntılı bilgi de bulabilirsiniz.. günde 2 öğün sabah akşam her gün hemen hemen aynı saatler ve toplam kaplumbağanızın kafasının hacmi kadar yem vermelisiniz günlük.. 2-3 farklı çeşit yem alırsanız beslenme açısından iyi olur tek yönlü beslenmesini önlemiş olursunuz.. sera raffy serisi ya da tetra marka yemler piyasadaki en kalitelileridir.. bunları bulamazsanız sanyu, champion, otto, tropical gibi markaları da deneyebilirsiniz ama diğerleri kadar kaliteli değildir bunlar.. günlük kafa hacmi kadardan fazla vermemey dikkat edin yoksa obezite oluşabilir.. umarım yardımcı olabilmişimdir.. beslenme bölümüne bakarsanız daha ayrıntılı bilgiler de bulabilirsiniz..
 
Üst