Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem yemiyor ve gözleri kapalı

RE: İlk Güneşlenme Kanıtı

Bahsettiğim gibi bu lamba daha iyi ısıtacaktır onu. Ama genede yeterlimi diye ölçüm yapın.
Gözler için tedavi gerekiyor. İştahsızlığa da etken.

Gozleri icin tedavisi nedir

Cvp: İlk Güneşlenme Kanıtı

Şelale' Alıntı:

İnşallah iyileşir. Veteriner ile konuşup randevu aldınız mı? Eviniz hangi semtte? Size nasıl gideceğinizi tarif edebilirim.

Pis petshopçu hem hastaligi yok dedi hemde 15 watt yeter dedi

Cvp: RE: İlk Güneşlenme Kanıtı

Şelale' Alıntı:
Gozleri icin tedavisi nedir

Gentagut göz damlası ve teramicin merhem. Ama hazır imkan varken teşhis ve tedaviyi veterinerden alın.

Ilk once bir hayvancidan gozleri icin ilac almalimiyim

Gengatut lazimsa yarin erkenden aalabilirim. Ama eczanedeki olurmu

Şelale kurbaga gibi bogazini sisirip indiriyor :?

Şelale' Alıntı:
Pis hayvanci hem hastaligi yok dedi hemde 15 wolt yeter dedi

Aldığınızda gözü şişmiydi. Bende akvaryum şartlarınızda da göz enfeksiyonu olması çok olası. Ama satıcı lamba konusunda cahilce hareket etmiş.
Filtre ile temizlemezseniz göz enfeksiyonu geçmez yada tekrar meydana gelebilir.
Müsait bir zamanda size verdiğim bakım konularını okursanız eksikleri tam görürsünüz.
Bu arada hem suyu hem kuru alanı derece ile ölçün. Uygun ısıdalarsa en azından metabolizma hızlanır.

Filtre enfazla ne kdrdir? Bunu 5 inde belki halledebilirim

Aldigimda gozleri sis degildi ve acikti ama sadece bir kere yem yedi

Şelale' Alıntı:
Ilk once bir hayvancidan gozleri icin ilac almalimiyim

Gengatut lazimsa yarin erkenden aalabilirim. Ama eczanedeki olurmu

Şelale kurbaga gibi bogazini sisirip indiriyor :?

Daha önce dediğim gibi akciğer enfeksiyonuda başlamış. 15 w altında durunca hasta oldu. Antibiyotik tedaviside gerekiyor. İlaçlar pet shoptan değil eczaneden temin edilir. Ama önce veteriner. Her geçen zaman büyük kayıp.

Onu akvaryumdan cikarip posetin uzrine koyup onune lambayi koyabilirmiyim bunu yaptigimda bkraz gozlerini acabiliyor

Simdi ne almaliyim

Yada acaba onu yeni bir kaplumbaga ile degistirebilirmiyim

Yoksa onu olu halde bulursam psikolojimin cok bozulacagini biliyorum .

Lutfsn yardim edin

Şelale' Alıntı:
Filtre enfazla ne kdrdir? Bunu 5 inde belki halledebilirim

Aldigimda gozleri sis degildi ve acikti ama sadece bir kere yem yedi

Aldığınızda hasta değilmiş. Filtre olmadığı için göz enfeksiyonu olmuş. Sık su değişimi adapte güçlüğü ve iştahsızlık başlangıcına sebep olmuş. Soğuk kuru alanda gene akciğer enfeksiyonu ve iştahsızlık sebebi olmuş.
Filtre fazla pahalı değil. Uygun bir iç filtre ile idare etmeye başlarsınız. Buradan seçebilirsiniz.
mailto:/pet_urunleri.aspx?kat=239

Gengatut amaliimiyim filtreyi cuma gunu almaya calisicam

Filtreyi hayvancidan alicam

Şelale' Alıntı:
Onu akvaryumdan cikarip posetin uzrine koyup onune lambayi koyabilirmiyim bunu yaptigimda bkraz gozlerini acabiliyor

Simdi ne almaliyim

Yada acaba onu yeni bir kaplumbaga ile degistirebilirmiyim

Yoksa onu olu halde bulursam psikolojimin cok bozulacagini biliyorum .

Lutfsn yardim edin

Bu hayvanın sorumluluğu sizde. Değiştirmek ne demek. Üstelik size gelince hasta oldu. Hatta hastada alsanız dahi artık size gelmiş. Ölüme terk etmek olurmu. Sorumlu hareket edip veterinere götürmelisiniz. Onu bu hasta haliyle değiştirince (ki dilim varmıyor buna) paikolojiniz bozulmayacak mı? Hayvanın canı size emanet.

Hayvanı akvaryumdan çıkarmayın başka yerde zorla kuru alanda tutmayın. Akvaryumdaki kuru alanı kullansın.

Yazdığım tüm mesajları uygularsanız iyileşir. Veteriner şart. Tedavi gecikmemeli.

Su degisimi icinde bilgilendirirseniz cok sevincem,sizi cok yordum cok tesekkurler :)

Evet onu almadan once dusunucektim o artik tamame benim ve sorumlulukta bende

Şelale' Alıntı:
Gengatut amaliimiyim filtreyi cuma gunu almaya calisicam

Filtreyi hayvancidan alicam

Filtre pet shoptan alınır.

Tedavilere başlamadan Vildan hanıma hayvanı gösterin. Siz hem göz hem akciğer enfeksiyonu tedavisi uygulayacaksınız.

Şelale' Alıntı:
Su degisimi icinde bilgilendirirseniz cok sevincem,sizi cok yordum cok tesekkurler :)

Evet onu almadan once dusunucektim o artik tamame benim ve sorumlulukta bende

Kirlenmeye göre iki haftada bir 1/2 yada 1/3 oranında suyu alıp yeni ekleyin. Mümkünse suyu dipten çekin. Filtre 24 saat çalışmalı.

12 yil sonra banada beklerim cok iyi bir veterinerci olmak istiyorum biraz olsun veterinerligi ogrenmek lazim :)

Dipten nasil almaliyim bardak filanlami

Veterinerin nerde oldugunu buldum

Yardimlar icin tesekkurler

veterinerci değil veteriner hekim ilk olarak. 12 yasındasınız ve bu konusmaları yasınızın kucuklugune bırakıyorum. bir hayvanı hasta edip daha sonrada yenısıyle değiştirmek? aklım almıyor gerçekden. ticari bir mal gözüyle bakmıyorsunuz umarım evinizdeki o minik canlıya. eğer öyleyse bana gönderin hiç olmadı.

Cok cok utaniorum dediklerim icin gercektende... :'(

Ve ben ona ticari bir gozle bakmiyorum empati kurmayi iyi biliyorum cunku

Geri