Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem yemiyor ve gözleri kapalı

Kaplumbağa yem yemiyor. Besin eksikliğini gidermek için bu vitaminden vermeniz gerekir. Hasta olduğu için zaten vücut güçten düşmüştür. Deri değişimi ile vitamin konusunu bağdaştırmaya gerek yok. Deri değişimine olumlu yada olumsuz doğrudan etken hiç bir yem ve vitamin yok.
Tümünü tekrar hatırlatayım. Vitamin edinin ve çaba harcayıp içmesini sağlayın. Filtre edinin suyu bu şekilde temiz tutun. En önemlisi acilen veterinere götürün. Hayvan iki haftadır yemek yemiyor, gözler enfeksiyonlu, akciğer enfeksiyonlu. Geçen her zaman tedaviyi zora sokacak yada uzun sürmesine yol açacak yada hiç bunlara gerek kalmayacak kadar geç olacak.

Herkes bu hayvanlardan anlayan veteriner bulamamaktan yakınıyor. Siz bu işi bilen biri ile aynı şehirde olduğunuz için şanslısınız.

Daha önce yanlış yazmış olabilirmiyim hatırlamıyorum ama alınacak vitamin Sera Reptilin. Aşağıda linki veriyorum. Resminide görürsünüz.
mailto:/urun_detay.aspx?kat=155&urn=4491

Cvp: Yem yemiyor ve gözleri kapalı

Marka ne?

Tamam deep fix markasını almışsınız. Sera vitamin daha iyidir. Bunu aldıysanız hemen kullanmaya başlayın.

Deepfix reptivit

Ayni sekoldemi kullanicam?

Onu surdukten sonra kucuk (yuvarlak) akvaryuma alicam orda kad dk durcak yani ne zaman kendi akvaryumuna koycam

Aynı şekilde direk ağıza vermelisiniz. Bunun ağız yapısı kaplumbağanın ağzına direk damlatmaya uygun değil diye hatırlıyorum. Bahsettiğim diğer yöntemle içirmeyi deneyin.

Agzina surcem.Ama kulak pamugu ile sursem olmazmii vitaminin ucu yuvarlak

Simdi sgzina surdum fakat kendi akvaryumuna geri koydum simdi de eliyle silmeye ugrasti ve birz hareketlenme oldu apzina acti ve gozunden yas geldi bu iyi bir seymi

Canim kaplisum

Ekli dosyalar

• IMG_20130405_121535.jpg
    88.4 KB · Görüntüleme: 68

Kulak pamuğu ile sürülmez. Bu vitaminden içmesi gerekiyor. Siz dediğimi yapın. Hayvanı kaldırıp başını yukarı çevirin ve ağzına 5-6 damla damlatın, bu şekilde bekleyin. Yada böyle ağzı açık iken çay kaşığı ile ağzına akıtıp direk içirin. Ancak bu onu iyi yapmayacak, sadece yem yemediği için besinsizliğine tam olmasada katkı yapacak.

Veterinere götürmediniz mi? Hayvanı nasıl iyileştirmeyi düşünüyorsunuz.

Göz enfeksiyonu için gentagut kullanılır. Kullanım dozu vs için gözün enfeksiyon durumu muayene ile kontrol edilip ayarlanmalı.

Ancak tekrar söylüyorum bu hayvanda çok yüksek ihtimalle akciğer enfksiyonuda mevcut. Bu yüzden veterinersiz kendi kararlarınızla hayvanı tedavi edemezsiniz.

Hatta her iki enfeksiyon içn tedavinin nasıl yapılması gerektiğini tam olarak söyleyecektir.

Bilmiyorum. Ama varsada ne kadar bilgili olur bilemem.

Reptaviti gunde kac kere ve haftada kac kere kullanmaliyim ?

( pet shop cuya sordugumda hergun dedi ama sabah aksam demedi.)

Şu anda üç gün arka arkaya günde bir sefer ondan sonra iki-üç gün arayla verilebilir.

İyileşirse yem yerse haftada bir kez.

Tesekkurler

Yarin Şelalenin suunu degistircem ama nasil yapmaliyim tammi 1/2 mi?

Etiler taraflarında bir hayli veteriner var.

Bu konuda daha öncede yazmıştım, su değişimi kısmen yapılır ve fitre olmalıdır.

Size yapılması gerekenleri detaylıca tekrar tekrar yazdım. Defalarca veterinere gidin dedim. Artık sorumlu hareket etme zamanı.

Geri