Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

Yem Yemiyor :(

yes23

Platin 5 Üye
Katılım
13 Eyl 2010
Mesajlar
326
Benim iki kaplumbağam var, şu an plasik kapta bakıyorum ama birkaç gün daha paramı biriktirirsem akvaryum alacak kadar param olacak. Akvaryuma geçeceğim. Plastik kapta da en iyi koşulu sağlamaya çalışıyorum, palmiye ağacını söktüm, oraya üstüne çıkabilecekleri bir taş koydum. Taşın altı da hep su. Gayet rahat yüzebiliyorlar, hatta yarış bile yapıyorlar.

Her sabah 2'sine 6'şar yem veriyorum, zaten daha fazlasını yemiyorlar. Bu gün yine 12 yem attım sularına. Gümüş yedi fakat Yosun sadece kafasını kaldırdı. Yem bekliyor ama attığım yemi yemiyor. Dün akşam muz vermiştim, acaba muz mu istiyor?

Bu arada birisinin kabuğunun uzunluğu 6 diğerinin de 7 santim. Ama çok iyi anlaşıyorlar. Bu gün de gayet hareketliler ama Yosun yemini yemedi.

Not: Yosun küçük, Gümüş büyük olan.
Not 2: Gümüş'ün kabuğunun eni de fazla.
 

hSn24

Bronz 5 Üye
Katılım
12 Eyl 2010
Mesajlar
34
aynen 2 tanede bende var seninle aynı sorunları yaşıyorum :(
 

bahar2001

Gümüş 5 Üye
Katılım
23 Tem 2010
Mesajlar
136
biraz belkiozaman aç değildir bazen benimkide öyle yapıyor ve yemiyor
 

VamPrelLa

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
1,826
Yeniyse ortama alışamadığı için yemiyor olabilir.
Eğer yeni değilse verdiğim linke bir bakın hasta olup olmadığını öğrenmek için :)
mailto:/forum/akciger-enfeksiyonu-respiratory-infection-t-148.html
 

yes23

Platin 5 Üye
Katılım
13 Eyl 2010
Mesajlar
326
Bu sabah bir kere hapşırdı ama onun dışındaki belirtiler uymuyor. Bu gün 7. günü, ilk 6 gün yemişti. Dün kaplarına muz koymuştum, sabah baktığımda yenmişti. Belki muz istiyordur diye düşünüyorum ama şimdi sürekli meyve vermek de istemiyorum.
 
Üst