Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem Yemiyor?

TürkSasuke

Altın 1 Üye
Kaplumbağam birkaç gündür çok az yem yiyor fakat hala çok seri hareket ediyor. Su ısıtıcısı vs yerinde sağlam 6 aylık şu anda çok fazla hareket etmesi enerjisini çok fazla harcıyor ve bu gidişle hasta olacak. Ne yapmalıyım?

Ayriyeten şimdi kaldırdım akvaryumdan ama sarı silis kumu yerine irili ufaklı sıradan çakıl taşı kullanıyordum bazen yediğini görüyordum reslerin taş yediğini biliyorum ama sarı silis kumu değildi ve 1mm üstündeydi

Yem ne kullanıyorsunuz? Isıtma lambası var mıydı?

Taşları çıkarın yutarsa zarar verir. İnce silis kum kullanacaksınız.

Taş yediyse iştahsızlık bundan olabilir. Resler taş yemez.

Su ısıtıcı ve ısıtma lambası uygun ısıda olsun. Gece kuru alanda uyuyup uyumadığına bakın.

Sarı silis olacak. Daha irisini yerse bu midesinde kalabilir o zaman sorun çıkar. Cerrahi müdahale gerekir.

Mevsimsel geçişte iştahsızlık olabiliyor.

Haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası deneyin.

Yemler ne marka?

Yemler Rotifish. Isıtıcı lamba var. Gece kuru alana nadiren çıkıyor. Birkaç gün beklerim eğer devam ederse hekime göstermeli miyim?

Rotifish kaliteli bir yem değil. Haşlanmış yumurta akı ve kıymayı deneyin. Yiyorsa sorun yemdir.

Rotifish kaliteli bir yem değil. Haşlanmış yumurta akı ve kıymayı deneyin. Yiyorsa sorun yemdir.
Yarın ilk iş deneyeceğim. Taşlardan olduğunu sanmıyorum çünkü yaklaşık 4 aydır bu tarz taşlar kullanıyorum ve hiç böyle bir sorun yaşamadım. Silis kumu opsiyonel birşey mi yoksa almam zorunlu mu. Birde ilk defa kabuk plaka değişimi sürecine girdi bununla bir alakası olabilir mi?

Şimdi baktım su ısıtıcısı çalışmıyormuş prize tam olarak oturmamış düzelttim. Şuan yemeye başladı soğuktan ötürü yemiyormuş

Geri