Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni akvaryum icin gerekli seyler

Sıddık

Gümüş 4 Üye
İki tane kaplumbağam vardi belki hatirliyorsunuzdur. Maşallah gayet sagliklilar, büyüdüler yaklaşık 5 aydir benimleler ve artik akvaryumlari yetersiz kaliyo. İcinde ne kadar daraldiklarini hissediyorum zaten enerjilerini atamadiklari icin her şeyle bogusuyolar hic bi sey yerinde durmuyor. Konuya gelince yeni bi akvaryuma gecmek istiyorum yalniz bunu omurluk yapamayacagim. Bir sene sonra üniversitede kendi evime cikicam ve oraya da bi akvaryum lazim olucak. Benim istediğim onlarin rahat edicegi omurluk olmasa da daralmayacaklari bir akvaryum. Nasil bi ölçüde akvaryum yaptirmaliyim veya almaliyim. Akvaryumun ne özellikleri olmali ve gerekli malzemelerle birlikte toplam ne kadar maliyeti olur? Şimdiden tesekkur ederim

oncelikle Kaplumbagalar kac. cm oldu onu belirtirsen daha saglikli olur.
Sartlarini anliyorum ama 1 sene kisa bir zaman, ayrica ogrenci oldugunda da yeniden omurluk akvaryum kurman zor olacak. Her seferinde yeni maaliyet. Iyi degerlendirmelisin.

Cvp: yeni akvaryum icin gerekli seyler

ara geçiş dersen. 80*35*48h ölçüsünde hazır akvaryumu 80 tl'ye almıştım ben. bunun 100 cm'lik boyu olanını bulabilirsen kaçırma derim. ömürlük için 300 lt akvaryum dersek sen jbl protemp 200W ısıtıcı alırsan onda da kullanırsın.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=11899&ad=jbl-pro-temp-akvaryum-isiticisi-200-watt
ömürlük almayacağına göre dış filtreye de masraf yapmana gerek yok. bu idare eder.
http://www.mamaci.net/U1426,244,jeneca-ipf-2253-akvaryum-ic-filtresi.htm

iç filtreyi ömürlük akvaryumda da dış filtre yanında uçuşan derileri toplamak için kullanabilirsin.

100 35 50 uygun olur mu cem abi? Filtre supermis cok uygun yeterli olur dimi? Bi de isiticiyi akvaryumu buyultursem de kullanabilir miyim

Bu akvaryum ölçüleri uygun. Ancak cam kalınlığınıda değerlendirmeli. Isıtıcı 200 w jbl olursa daha sonra 300 lt hacime geçilirse onda da kullanılır.

Cam kalinligi ne kadar olmali emre abi? Bi de rodaj gibi terimler kullaniyosunuz gereklilikleri nelerdir bu akvaryumun

Bu ölçülerde standart balık akvaryumu için 7 mm olmalı. Ancak kaplumbağa akvaryumu olduğundan 8 mm cam öneriyorum. Böylece üste kuru alan yaparsan güvensiz olmaz. Üste kuru alan 5-6 mm camdan olmalı.

Rodajlı cam silikon yüzeylerinin iyi yapışmasını ve yüzey alanının fazla olmasını sağlar. Böylece rodaj olmayan cama göre akvaryumun silikon ömrü artar. Burada kısaca Ali Sarp bahsetmişti.
mailto:/forum/Konu-rodaj-nedir-ne-ise-yarar.html

sen hazır akvaryum alacağına göre 5 veya 6 cm cam kalınlığı vardır. cam üstü kuru alan yapamazsın ama ömürlüğe kadar seni bir kaç sene rahat götürür. ben bu filtresini bekliyorum ama stokta kalmamış. artısı 3 hazneli ve yeni motor olması eksisi şelale aparatı olmaması. bu filtrelerin su çıkış tarafında hava kabarcığı yapan yukarı doğru ufak boru girişi vardır o kısmına yarım metrelik serum hortumu ve diğer ucuna musluk takarsan filtreyi su altına alıp hava kabarcığını istediğin ölçüde musluktan ayarlayarak verdirebilirsin.

ısıtıcıyı ömürlük için kullanabilesin diye 200 W dedim. tabi bu 300 l'lik akvaryuma kadar. bunun avantajı da suya tam batmasıdır. tabi dış kaplama plastiğide hem ısıtıcıyı korur hemde kaplumbağayı ısıdan.

Emre abi Cem abi cok sagolun bugun gezicem pet shoplari bulamazsam da internetten bakicam
. internette bakabilcegim sağlam getirebilcrk bi site var mi? Bi de cem abi ic filtre olarak en iyisi bu mudur biraz daha fiyati arttirabilirim orda cunku büyük akvaryuma gecmek istememin bi sebebi de temizlik. Anlatilmaz yasanir bi durumu var....

ben bu filtrenin tek haznelisini aldım. gayet sessiz ve güzel çalışıyor performansıda güzel. haznesinin altındaki kapağı açıp süngerin ortasındaki boşluğada elyaf tıkıp kullanmıştım. 110 lt suda haftada iki defa yıkayarak kullanıyordum. ama almamdaki temel etken milinin seramik olması. ben o zaman netten alım olayına girmiyordum. petshopta 40 tl'ye okutmuşlardı. el mahkum mecbur almıştım. 30 tl gibi bir fiyata bulursan al. ama parçalarını da kontrol et eksiği var mı gör.

Ben iç filtre olarak Eheim kullanıyorum. Ama kendini zorlamana gerek yok. Cem memnun ise onu kullan. Akvaryum için İstanbul da isen internet değilde sana Eminönü yada Maltepe yi öneririm. İnternette neresi uygundur bilmiyorum.

Ben kullaniyorum 270 litrede tek hayvan bu arti bir sobo ic filtre 3 haftadir goturuyor

Tamam o zaman Cem abi bunu alirim. Sobo dediğin ne Alisarp anlamadim

jeneca orta nitelikteki filtreler içinde en iyi marka ne yazıkki her yerde bulunmuyor. ben borunun ucundakini siyah parçayı kırıp oradan akıntıyı vermiştim. bu şekilde sirkülasyonu kuvvetli oluyor. bende şelale kısmı komple siyahtı burada resimde şeffaf, çıkıyorsa çıkar. bende sabitti.

Peki büyüklüğü ne kadar Cem abi simdiden alsam bu akvaryumda da kullanabilir miyim? Emre abi eheimin fiyati ne kadardi

tek hazneli olanı tahminen 20-22 cm civarı olacak. çiftlisi biraz daha uzundur. yanımda değil izmirde bıraktım. alisarpta 3'lüsü var. ondan öğrenebilirsin. onunkinden kısadır. eheimda bu sana uygun düşer.
mailto:/evcil-hayvan/eheim-2010-ic-filtre-500-lt-saat-ucretsiz-kargo-110818743?keyword=&gclid=CKGkzdiSp74CFfQbtAodjREAhQ&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0
http://www.gittigidiyor.com/balik-akvaryum/filtre?b=ic_filtreler&m=eheim

Boyu biri daha sormustu olcmustum buyuk ihtimalle 33 cm ydi ama kafamda 37 cm diyede birsey kalmis
Derinlik ne kadar ona gore olceyim gerekirse ?

Eheim biraz fiyatlıdır ama sessizliğinden çalışıp çalışmadığını dahi anlamazsın. Bence iç filtrede biraz uyguna gidip dış filtre geçişine iyi bir modelle geçilebilir.

Emre abi Cem abi Alisarp hepinize cok tesekkur ederim hic sorun etmeden yardimci olmaya calisiyosunuz cok sağolun. Alabilcegim tek bi ic filtre olucak ikincisini alamam sanirim veya eheimin fiyatina iki tane alabiliyorum o da var. Temizlik konusunda bıkkınlik konusuna geldim bana son olarak hangi markayi veya nasil yöntem izlememi tavsiye ediyosunuz

Geri