Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni akvaryum icin gerekli seyler

Cvp: yeni akvaryum icin gerekli seyler

iç filtrelerin hepsinde sistem aynıdır. iyi performans için sünger haftada iki defa motor kısmı ve şelale aparatı varsa o kısımda 2 haftada bir temizlenir. kir yoğunluğunu alacak şey filtrenin performansı ve sirkülasyon etkisidir. bu sebeple jenecada ısrar ediyorum. temizlerkende filtre çalışır vaziyette iken altından maşrapa geçirip hazneyi motordan ayırıp fişini çek ve yavaşça sudan çıkar. böylece haznedeki kir tekrar suya boşalmadan alırsın.

ama sürekli temizlemek usandırıyor dersen uygun bir dış filtre ile 1-3 ay arası açmadan kullanabilirsin. bunda belli dönemlerde filtre malzemesi maliyetlerinde olacaktır.

Atay belirttiğin akvaryuma geçince zaten bir nebze rahatlayacaksın ve hayvanlar büyümeye devam edince ileride gene temizlik sıklaşacak. Aslında temizlikte ilk etken su hacmine göre hayvan oranı, yani sayı ve boyut. İç filtre dışkıyı tutar ama idrar olduğu gibi geçer. Hatta dışkının tortusuda geçer. Filtrede kaliteli markaya gittinmi yaşayacağın avantajlar daha çok sessiz çalışma, arıza yapmama, elektrik kesintisinde kiri geri bırakmama gibi durumlardır. Bu markadan markaya değişir. Ama performansa göre uygun bir filtre alırsan seni bir süre bir sonraki değişime kadar götürür. Cem in önerdiğini al derim. Koyabiliyorsan ona kısmende zeolit ekle. Böylece idrardan oluşan amonyağı dış filtre kadar olmasada kısmen elemine edersin.

Birde kaliteli olanların avantajı malzeme kalitesi ve dizayn ile daha düşük enerji ile fazla performans üretmekleridir.

Tamam o zaman jenecayi aliyorum. En kisa zamanda da akvaryumu buyultucem. Cok tesekkur ederim Emre abi Cem abi. Akvaryumu kurarken size tekrar danisirim

http://www.hizlial.com/jeneca-ipf-6909-ic-filtre-ithal/10209799 Bunun farki ne biyolojik falan diyo

link açılmıyor.

mailto:/index.php?route=product/product&product_id=52. Akvaryum olarak da bunu buldum ama cam kalinligini yazmamislar

Mobilden attim abi o yüzdendir düzeltmeye calisicam

Jeneca ıpf-6909 abi ürünün adi

o filtre işini görmez. biyolojik dediği içindeki standard sünger.

akvaryumda kayıt kuşak olduğuna göre 7 veya 8 mm'den küçük değildir. birde camlar rodajlanmış. ama arayıp teyit almakta fayda var.

8 mm cam ise bu akvaryum kaçmaz. 7 mm olsa dahi sınırda olarak kullanılır. Kayıt kuşak ve rodajlı cam olması çok iyi.

Tabi 7 mm olursa kuru aan konusunu içeride uygun bir şekilde düşünmeli.

Bu olculerden bieaz buyuk akvaryumda jeneca ve sobo filtre tek hayvani (18cm) 3 haftadir gercekten mukemmel goturuyor bir haftaya falan temizlerim anca, 1 eheim fiyatina iki almak daha iyi cunku dis filtre borusu gibi konumlandirip sirkulasyon saglayabiliyoruz
Kac hayvan var oda randimanli calismasini etkiler

Akvaryum cok iyi ayrica firmada iyi, bir iki sey almistim

İki hayvan var biri 6,5 öbürü 6 cm. 18cm kadar pisletmiyolardir bence. Bu akvaryum, Cem abinin dediği filtre bi de JBL bin isiticisini aliyorum o zaman. Kuru alan olarak da Cem abinin ilk yaptigi içindeki kuru alanı düşündüm. Kac paket silis kum lazimdir taban icin

Onun yerine exo terranin hazir kuru alanlarindan biri olabilir
40 kg kum iyidir

atay bir iki gün beklersen ben şimdi jenecanın 3'lü modelinin siparişini verdim. boyuna bakayım uygunsa bunu alabilirsin.
http://www.mamaci.net/U1431,244,jeneca-ipf-5200l-akvaryum-ic-filtresi.htm

Evet turtle bank iyi olur. En azından bu sistemde bu boydalarken büyük boyu götürür. Buda Atakan pet shopta var.
mailto:/evcil-hayvan/exo-terra-turtle-bank-buyuk-boy-40-6-x-24-0-x-7-64076526

Beklerim cem abi haftaya tamamlarim zaten malzemeleri. Senin kullanmani bekliyip alirim oyle. Bu suyum üstünde odun parcasi gibi duran sey mi Emre abi?

evet atay. cam dışından mıknatıslarla tutturuluyor.

filtre iki güne gelir.

bu mıknatıs ne kadar taşıyabiliyor ki? yetişkin 2 hayvanı ve kendi ağırlığını rahat kaldırabiliyormu?

bunu köşelerinden ısıtıcı vantuzlarıyla desteklemek sıkıştırmak gerekli yoksa hayvanlar çıktığı anda aşağı yukarı hareket edip mıknatıstan kurtuluyor. ileriyi düşünerek en büyük boyu almak daha iyi ama şu anki akvaryuma da sığacak mı ölçülerine bakmak gerek. içinde hava olduğu için batma sorunu yok. ben 6 mm cam kalınlığında kullanmıştım daha üst kalınlıklarda mıknatıs tam görevini görüyor mu bilmiyorum açıkçası.

cem' Alıntı:
ara geçiş dersen. 80*35*48h ölçüsünde hazır akvaryumu 80 tl'ye almıştım ben. bunun 100 cm'lik boyu olanını bulabilirsen kaçırma derim. ömürlük için 300 lt akvaryum dersek sen jbl protemp 200W ısıtıcı alırsan onda da kullanırsın.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=11899&ad=jbl-pro-temp-akvaryum-isiticisi-200-watt
ömürlük almayacağına göre dış filtreye de masraf yapmana gerek yok. bu idare eder.
http://www.mamaci.net/U1426,244,jeneca-ipf-2253-akvaryum-ic-filtresi.htm

iç filtreyi ömürlük akvaryumda da dış filtre yanında uçuşan derileri toplamak için kullanabilirsin.

ben de bunlardan alayım mı 30 a 75 benmim ki yüksekliği de 55 cm

Elinde ısıtıcı varsa almana gerek yok. Yoksa bundan alıp ayarını düşük tutarak uygun ısıyı yakalarsın. Ama bunun için bir tane iç derece şart. Isıtıcı güçlü geleceği için suyun net ısısını iç derece verir. Misal ısıtıcıyı 24 dereceye ayarlarsın suya etkisi 28 derece olur. Bunun için.

O filtre uygun olur. Ucunda şelale boru aparatı olduğu için sirkülasyonu yönlendirebilirsin. Ama arayıp sor. Bazıları o aparatı vermiyor.

Cvp: RE: yeni akvaryum icin gerekli seyler

cem' Alıntı:
Elinde ısıtıcı varsa almana gerek yok. Yoksa bundan alıp ayarını düşük tutarak uygun ısıyı yakalarsın. Ama bunun için bir tane iç derece şart. Isıtıcı güçlü geleceği için suyun net ısısını iç derece verir. Misal ısıtıcıyı 24 dereceye ayarlarsın suya etkisi 28 derece olur. Bunun için.

O filtre uygun olur. Ucunda şelale boru aparatı olduğu için sirkülasyonu yönlendirebilirsin. Ama arayıp sor. Bazıları o aparatı vermiyor.

teşekkürler bu arada bana aktivasyon kodu göndermemişsiniz kimseye özel msj atamıyorum

Geri