Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni akvaryum

Kabuk boyu hala 8 cm

Yok demek istediğinizi anladım attığınız ürünler inceledim gerçekten cok kaliteli ama benim çok bir bütcem yok performansı iyi olsun ömürlük götürmesine gerek yok ilerleyen zamanda dediklerinizi aynen alırım şuan alamam. Dediğiniz iç filtre 300 küsür falandı onu alırım ama ısıtıcı ve dış filtre beni zorluyor

Akvaryumu teslim aldım ölçüleri hatalıymış kendim ölçtüm 92x54x40 ölçümlerinde cam kalınlıgı ise 2 tarafı çift cam 2 tarafı tek cam şeklinde 1 cmdir.

Güzel o zaman ömürlük gider.

Hayvan 8 cm kabuk boyunda olduğuna göre sirkülasyona karşı gelir.

Akvaryum üstü kuru alan yaparsanız 40 cm kadar suyu yükseltirsiniz. Sunsun hj952 o zaman uyar. Buna sünger yerine elyaf koyarsanız çekim kaliteli olur. Yalnız her hazne delikli olduğu için zeolit olmaz.

Diğer seçenek sobo 808c köşe filtre bunda üst hazneye zeolit alt hazneye elyaf konularak bir nevi dış filtreye yakın bir verim alınabilir. Hatta carbon-zeo karışımlı malzeme daha iyi olur.

Sunsunda şelale boru aparatı var bunu yüzeyden konumlandırıp borunun ucundaki tapayı açarak yukarıdan akış sağlarsınız akan su akvaryuma vurdukça kabarcık yapar. Yada serum hortumunu kullanarak su içi hava kabarcığına çevirtebilirsiniz.

Soboda su çıkış sağa sola döner debi ayar musluğu vardır. Sadece su içinden hava kabarcığı verir.

Sunsunda şelale aparatı uzun olduğu için diğer uçtaki kirleri toplama kabiliyeti biraz daha fazla.

Dediğim gibi kullanırsanız biri kir çekmede diğeri su kalitesini korumada daha iyi.

Dış filtre almayıp bu dediğiniz sunsun ve soboyu alıp akvaryuma yerleştirsem sobo dış filtre gibi verim alınır diyorsunuz akvaryuma iki filtreyle istenilen şeyi sağlayabilirmiyim akvaryumda iki karşıya koysam

Dış filtreden kastım içine koyacağınız zeolit amonyak ve türevlerini belli oranda elimine edecektir. Bir dış filtrenin yerini tutmaz. Dış filtrede farklı malzemeler kullanırız. Hayvan büyüdüğünde dış filtre zaruri hal alıyor.

Önce akvaryum üstü kuru alanı ayarlayın su derinliğine göre bakın. Sobo köşeye dikey konumlandırılır. 30 cm üstü su olmalı.

Kuru alan için bunlara bakın.

Dış filtreden kastım içine koyacağınız zeolit amonyak ve türevlerini belli oranda elimine edecektir. Bir dış filtrenin yerini tutmaz. Dış filtrede farklı malzemeler kullanırız. Hayvan büyüdüğünde dış filtre zaruri hal alıyor.

Önce akvaryum üstü kuru alanı ayarlayın su derinliğine göre bakın. Sobo köşeye dikey konumlandırılır. 30 cm üstü su olmalı.

Kuru alan için bunlara bakın.
Cem abi sabah silis kum geldi 1 parti koydum yıkadım su tam netleşmişti sonra az daha ekliyim dedim onuda yıkadım akvaryuma koydum su böyle oldu bir şey olur mu şuan 2 filtre çalışıyor akvaryumda 2. Parti kumu az önce koydum ilk kumu akşam 5.30 da koydum 7.30 da su netleşmişti 2. Partiyi de az önce koydum su düzelir dimi kaplumbağama bir zararı olmaz

Ekli dosyalar

• 1694887856009848887042548155453.jpg
    1694887856009848887042548155453.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 13
Cem abi sabah silis kum geldi 1 parti koydum yıkadım su tam netleşmişti sonra az daha ekliyim dedim onuda yıkadım akvaryuma koydum su böyle oldu bir şey olur mu şuan 2 filtre çalışıyor akvaryumda 2. Parti kumu az önce koydum ilk kumu akşam 5.30 da koydum 7.30 da su netleşmişti 2. Partiyi de az önce koydum su düzelir dimi kaplumbağama bir zararı olmaz
@cem

O kadar bulanık değil bir kısmını filtre çeker kalanı tabana oturur. Bunlar genel temizlikte kum karıştırılarak havalandırılıp suyla alınır sonra toz kalmaz. Yarın filtre altına poşet geçirip fişi çek, o şekilde alıp temizle.

Geri