Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Akvaryumum

Cvp: Yeni Akvaryumum

Akvaryum çok güzel olmuş.
Tebrikler ve sağlıklı günler dilerim.
Penn Plax büyük boy sanırım. Akvaryuma tam olmuş .
Nereden temin ettiniz. Bende aramaktayım.

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZyHTR5gnkWY&feature=youtu.be[/video]
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0l4FXhIwdnQ&feature=youtu.be[/video]
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SePWewhI3jA&feature=youtu.be[/video]​

[align=center]Arkadaşlar son videoda bir sorun varmış.Tekrar yükledim.

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Tda4xd8hwjk[/video][/align]

@kaping hocam kuru alanları şuradan temin ettim;
mailto:/Penn-Plax-Turtle-Pier-Kaplumbaga-Adasi,PR-7694.html
mailto:/Hagen-Exo-Terra-Turtle-Bank-Kaplumbaga-Adasi-Orta-Boy-,PR-4859.html
Bu arada akvaryumun içinde sanırım 8 tane de balık var.
63 lt. akvaryum.

Bu ölçülerden daha büyük boyutlu olanı da var sanırım.
Sizin akvaryum 30 cm genişliğinde olsa gerek.

evet var hocam small-medium-large versiyonları var .
small mailto:/Hagen-Exo-Terra-Turtle-Bank-Kaplumbaga-Adasi-Kucuk-,PR-4858.html
medium mailto:/Hagen-Exo-Terra-Turtle-Bank-Kaplumbaga-Adasi-Orta-Boy-,PR-4859.html
large mailto:/Hagen-Exo-Terra-Turtle-Bank-Kaplumbaga-Adasi-Buyuk-Boy-,PR-4860.html

ama şimdi benim tavsiyem şudur;
mailto:/Penn-Plax-Turtle-Topper-Kaplumbaga-Platformu-780-REP600,PR-8304.html

Akvaryumunuz çok güzel ve tatlı şirin bişe olmuş :) Gördüğüm kadarıyla akvaryumda balıklar var , balıkları en kısa zamanda ayırmalısınız çünki kaplumbağalar onlara büyük ölçüde zarar vericekdirler , şimdi vermeseler bile inanın ilerde çok zarar vericekler

Teşekkür ederim.
Söylediklerinizi dikkate alacağım.

Akvaryum güzel olmuş, tebrik ederim. Ancak akvaryumunuz için aksesuarlar fazla olmuş gibi çünkü kaplumbağa sayınıza bakacak olursak yüzecek alan yetersiz görünüyor.

hocam evet resimde birazz öyle gözüküyor fakat gerçekten boş alanlar var yüzebilecek kadar genişliğinde.
büyüdükçe çıkarırım ben de :D

http://www.youtube.com/watch?v=0L2C4-M135M

bide video verim dedim

Akvaryum bpyutlarınız ve ekipmanlarınız gayet yerinde, tebrik ederim. Üst üste çıktıklarında kuru alandan firar edemiyorlaesa güvenliği sağlamışsınız demektir. Diğer kuru alanın üzerinde de lamba vardır umarım. Eğer yok ise ona çıktıklarında hasta olabilirler. Lambasız kullanıyorsanız bir alternatifte turtle bankı biraz suya batırıp su içi dinlenme alanı yapmanız.

Ancak iki konuda size öneride bulunmak isterim.
Kaplumbağalar balıklara zarar verebileceğinden balıkları ayırmanız gerekiyor.
Ayrıca akvaryumda yapay çok dekor varki buda su değerleri için olumsuz etken. Renkli taşların boyutlarıda kritik. Ne yutamayacakları kadar büyük nede yutmaya çalıştıklarında boğazlarında kalmayacak kadar küçük. Kaplumbağalar taş yutma kum yeme eğiliminde olan hayvanlardır. Sindirime yardımcı olsun diye yaparlar. Ancak akvaryumdaki taşların boyutları çok önemlidir.

emrenin dediği gibi turtle banki kafaları su dışında kalacak şekilde suya batır. ortadaki diklemesine olan testiyi çıkar alan açılsın.

Mıktatıslı turtle bank suya batmaz arkadaşlar. Dediğiniz sistemi yapmak için vantuzlu olanlardan lazım. Akvaryumunuzu genel olarak beğendim ama balıklar ve o aksesuarlar olmamalıydı bence kavga çıkması olası. O renkli taşlarıda çıkartmanız lazım. Ama kum kalınlığınızı ve kuru alana verdiğiniz önemi taktir ettim, kaplumbağalarınız da çok şeker uzun ve sağlıklı ömürler dilerim

eren o mıknatıslılar tosbaların ilerde büyüyeceğini düşünürsek taşır mı acaba ? yoksa mıknatıslar atar mı ?

Cem 12 cm kabuk boyuna kadar küçük turtle bank kullanabilirsin. Yani taşır ama alan gene küçük gelir. Ama hayvan daha büyüdüğünde imkansız.
Eren arkadaşım turtle bank sistemini söylemiş, doğrudur. Ama Ecem' in akvaryumunda bahsettiğim küçük boy olan suyun 5-6 cm içinde duruyor. Belki mıknatısın gücü yetiyordur. Denemek gerek.

Turtle banklar zaten suyun üstünde kendileri duruyor, mıknatıslar köşelere sabitlemek için cem. Emre 'nin söylediği doğru taşır ama alan küçük gelir hayvancağıza. Ecem hanımın akvaryumuna gelecek olursak onun kullandığı vantuzlu, onlar indirilip vantuzlarla bi kaç cm aşağıya kadar sabitlenebiliyor. Ben çok uğraştım ama bi türlü olmuyor mıknatısın gücü getmez sabitlemeye. Anca o vantuzlulardan almak gerek ama oda exo terrada yok galiba

O zaman her halikarda o adanın üzerinede lamba konulması gerekir. Oraya çıkan hayvanlar üşümesin.

dün otuz.com'da gördüm. turtle bankın içten ısıtmalısını da yapmışlar. artık bunu su içinde mi su üstünde mi kullanırlar bilmem. hoşuma gitti işin açıkçası.

Berkcan' Alıntı:
http://www.youtube.com/watch?v=0L2C4-M135M

bide video verim dedim
haha :D
AEK' Alıntı:
Akvaryum bpyutlarınız ve ekipmanlarınız gayet yerinde, tebrik ederim. Üst üste çıktıklarında kuru alandan firar edemiyorlaesa güvenliği sağlamışsınız demektir. Diğer kuru alanın üzerinde de lamba vardır umarım. Eğer yok ise ona çıktıklarında hasta olabilirler. Lambasız kullanıyorsanız bir alternatifte turtle bankı biraz suya batırıp su içi dinlenme alanı yapmanız.

Ancak iki konuda size öneride bulunmak isterim.
Kaplumbağalar balıklara zarar verebileceğinden balıkları ayırmanız gerekiyor.
Ayrıca akvaryumda yapay çok dekor varki buda su değerleri için olumsuz etken. Renkli taşların boyutlarıda kritik. Ne yutamayacakları kadar büyük nede yutmaya çalıştıklarında boğazlarında kalmayacak kadar küçük. Kaplumbağalar taş yutma kum yeme eğiliminde olan hayvanlardır. Sindirime yardımcı olsun diye yaparlar. Ancak akvaryumdaki taşların boyutları çok önemlidir.
Tşk ederim.
Balıkalr konusunda şimdilik kararsızım biraz büyüsünler.Düşünecem.
Renkli taşlar büyük yuutma olanakları yok gibi.
cem' Alıntı:
emrenin dediği gibi turtle banki kafaları su dışında kalacak şekilde suya batır. ortadaki diklemesine olan testiyi çıkar alan açılsın.
Tavsiye için tşk ederim.
Biohazard' Alıntı:
Turtle banklar zaten suyun üstünde kendileri duruyor, mıknatıslar köşelere sabitlemek için cem. Emre 'nin söylediği doğru taşır ama alan küçük gelir hayvancağıza. Ecem hanımın akvaryumuna gelecek olursak onun kullandığı vantuzlu, onlar indirilip vantuzlarla bi kaç cm aşağıya kadar sabitlenebiliyor. Ben çok uğraştım ama bi türlü olmuyor mıknatısın gücü getmez sabitlemeye. Anca o vantuzlulardan almak gerek ama oda exo terrada yok galiba
Hocam bu mıknatısları aşağıya indirdiğimde kuvvetinden midir nedir yada bank ın küçüklüğünden miidir bilmiyorum ama su altında da durabiliyor :D
antifbyigit' Alıntı:
Balıklar ilerde sorun yaşaya bilir.
Dikkate alacağım bu meseleyi.Tşk.

Geri