Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni akvaryumumm=))

errhan

Gümüş 5 Üye
Katılım
29 Kas 2008
Mesajlar
126
Uzun zamandır planladığım ama maddiyata bağlı olduğu için ertelediğim ve hayalimdeki o güzel akvaryuma sonunda kavuştum=)) 40x80 boyutlarında 50 cm yüksekliğinde güzel bi akvaryum aldım, tabı bu akvaryumu temızlemek için güzel bi dış motor, kumuydu ilacıydı yemıydi bana maliyeti 350 lira oldu arkadaşlar. resimlerde gördüğünüz ortadakı taşı ben deniz kenarından toplayıp silikonla iyce birbirine yapıştırdım ve kuru alan yaptım malum akvaryum kayaları oldukça pahalı=)) resimleri koyuyorum ve yorumlarınızı beklıyorum=)

mailto:/g/dscn0568z.jpg/
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,147
Oldukça güzel bir akvaryum olmuş gerçekten, taşları toplu şekilde sağa ya da sola devirmezlerse akvaryum içinde sorun yok demektir başka :) Emeğinize değmiş gerçekten başarılı bir çalışma olmuş, hayırlı olsun :) Uuzun yıllar birlikte olmanız dileğiyle ufaklıklarla.
 

errhan

Gümüş 5 Üye
Katılım
29 Kas 2008
Mesajlar
126
teşekkür ederim=))) taşların devrilme ihtimali yok zaten oldukça ağırlar ve dibinin dört bi tanına küçük taşlarla destek yaptım yerınden kımıldama şansı yok yanı.. bişey sorucam.. şimdi akvaryum büyük olunca kapluşlar dahamı hızlı büyür? öyle bişey okudumda forumlarda..
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,147
Evet iç güdüsel olarak büyüdükleri zaman sığamama riskinden dolayı ufak akvaryumlarda büyümeleri yavaşlar kendiliğinden, büyük bir akvaryuma geçince ise bu durumun tam etrsi olur. Sizinkiler zaten pek de ufak sayılmazlar ama yine de 2-3 ay içinde gözle görülür bir büyüme fark edebilirsiniz büyük ihtimalle.
 

errhan

Gümüş 5 Üye
Katılım
29 Kas 2008
Mesajlar
126
paludaryumdan akvaryuma geçtiğimde de aynı şeyi gözlemlemiştim de ben gelişme dönemi diye değerlendirmiştim.Ama öyle bir durum varsa bu akvaryumun boyutlarında büyümek zorundalar=)) teşekkür ederim verdiğinz bilgi için..


Edit zencefil: Lütfen kısaltma kullanmayalım.
 

MrsMirage

Bronz 5 Üye
Katılım
28 May 2010
Mesajlar
24
çok güzel olmuş ama ısıtıcı uvb lamba ve ısıtıcı spot ışığınızı göremedim sıcaklık çok önemlidir ve sizi şu konuda uyarıyım eğer araştırma yaptıysanız kaplumbağaların salmonella virüsü taşıdığını bilirsiniz ailenizde çocuğunuz veya küçük bireyler varsa akvaryuma değilde kaplumbağanın suyuna ve kaplumbağaya yaklaştırmayın birlikte uzun yıllar yaşamanız dileğiyle
 

errhan

Gümüş 5 Üye
Katılım
29 Kas 2008
Mesajlar
126
üst kapakta ısıtıcı lamba mevcut spot ışık koymak için yer yok malesef.. ısıtıcı da kayanın arkasında süreklı yerınden oynattıkları için oraya koymayı uygun gördüm.. su sıcaklıklarını 27 derecede sabit tutuyorum.. salmonella virüsünüde ilk olarak bu sitede okudum.. okuduğumdan berı ben dahıl kım kaplumbağalarada suya da elini değdirse muhakkak yıkıyorum ve yıkatıyorum.. bu sevımlı hayvanların bu tarz ciddi bi virüs taşımalarıda oldukça büyük bi dezavantaj.. umarım besleyen kımse bu tarz bı sorunla karşı karşıya kalmaz..
 

furkan54ozan

SKF Delisi
Katılım
25 May 2010
Mesajlar
1,555
Merhaba.
Çok başarılı bir çalışma olmuş çok güzel olmuş akvaryumunuz...:)
Umarım sizinle birlikte uzun yıllar yaşarlar...
İyi forumlar...
 

errhan

Gümüş 5 Üye
Katılım
29 Kas 2008
Mesajlar
126
beğenmenize sevindim arkadaşlar.. teşekkür ederim..
 

MissSevda

SKF Delisi
Katılım
27 Mar 2009
Mesajlar
885
Way gerçekten çok hos duruyor daha dogal bir hal almis akvaryum. Gerçekten tebrik ediyorum sizi süper =)
 

errhan

Gümüş 5 Üye
Katılım
29 Kas 2008
Mesajlar
126
Teşekkür ederim arkadaşlar.. bende sizlerin akvaryumlarını çok merak edıyorum sizde koyarsanız resmlerinizi çok sevinirim=)
 
Üst