Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Akvaryumumuz

Berrakta o kadar hacimde kullanıyordu. Yinede ona sormak lazım kullanılabilir mi diye

Ben 100 W ısıtıcıyı karantina akvaryumunda denedim. 24-25 derece ayarda 28 dereceyi yakalamıştım su hacmi 25-30 litre civarı idi.

50 veya 75 W ısıtıcıda işini görür ama ısıtıcının zorlanma ihtimalini de düşünmek gerek. Geç ısınma uzun süre aktif kalması gibi nedenler çabuk yıpranmasına termostat arızasına veya camın çatlamasına neden olur.

Cvp: Yeni Akvaryumumuz

75w kaç dk veya saatte ısıtır? ona göre suda bırakayım o kadar bakayım birde kaplumbağa ısıtıcının dibinden ayrılmıyor yanarmı ?

Muhtemelen 4-5 saatte uygun ısıya gelir. Hayvan Önce başka yerde akvaryum suyunda beklesin.

Isıtıcı sıcak gelirse uzaklaşır zaten. Hayvan yanmaz. Suyu dengeli ısıtamıyorsa yakınında durur. Yada suyu ilk orada sıcak bulduğu için ona gider. Uzak köşeye derece koyup bakmalı.

peki bu derecesiz ısıtıcı ısıttığında hala takılı olacakmı zamanlı olarakmı takıp çıkaracam ?

Buğra sendeki toros gibi değiller. Bunun termostat yanında ısı ayar düğmesi vardır ısıtıcı her daim suda duracak. Yazın su derecedeki ayar üstü ısındığında termostatı devreye girmesini önler. Isıtıcının amacı su ısısını her daim sabit tutmaktır. Gündüz ve gece ısı farkları olur ısıtıcı bu dengeyi sağlar.

Bir diğer husus akvaryum ile ilgili her işlemde ısıtıcının fişini çek eğer ısıtıcıyı çıkaracaksan fişi çektikten sonra soğumasını bekle. Sıcak halde iken hava teması camını patlatır.

Kaplumbağaya gelirsek ısınma amaçlı yakın duracaktır. Aktif halde iken ayağını değerse yakar ama zarar vermez bunu bir iki yapar öğrenir sonra bundan yana endişen olmasın.

cevabın için sağol peki bu toros u nasıl kullanacağım ? şuan kaplumbağayı sudan çıkardım su ısınıyor ne yapayım ?

Torosta ışık yanıp sönme var mı yoksa sürekli ısıtıyor mu ?

Hayvanı sudan çıkarma değilde evde bulunan bir derece ile de suyun ısısını öğrenebilirsin. Termostat yoksa derece uygun ısıya geldiğinde fişi çekersin. Bence onu bırakıp güzel bir ısıtıcı al. Hem sen kurtul hem hayvan kurtulsun. Böyle ısıt kapa iş bitmez.

haklısın şuan eski akvaryumunda ısıtıcı yı filtreyi falan yarın hallederim diye düşünüyorum

torosun ışığı bozulmuş dışına dokunup ısı verip vermediğine bakıyorum juenden 30 tl yi geçmeyek ısıtıcı ve filtre almak mümkün mü ?

Telden bakamıyorum şimdi atman BT kristal camlılar suya batar. Roxin çelik ısıtıcı var ama onun sakıncası geç ısıtıp geç soğuması bu sebeple normal ayarının bir iki derece üstünü gösterir.

Ben rs'in çelik ısıtıcısını kullanmıştım. Memnun kaldım ama bu nasıldır bilmiyorum

arkadaşlar dikkat etmemiş galiba ilanın sonunda resim temsilidir farklı marka gönderilecektir yazıyor ben olsam bu ilandakini almam sonuçta hangi marka ve nasıl bir ürün gönderecekleri belli olmayacak çok güvenilir değil yani

Gerçekten ne olduğu belli değilmiş. İlanda marka bölümüne Risheng yazmış ama aşağıdaki notta farklı markalarda gönderilecek yazıyor. 100 w ısıtıcı diyor ve 50-200 lt akvaryumlar içindir diye not almış. 200 lt ısıtan 100 w ısıtıcı yokki. Buda ayrı hata.

şu filtre nasıl: mailto:/evcil-hayvan/venusaqua-2002f-500-lt-saat-akvaryum-ic-filtre-110766986
toros ısıtıcıda belli ısıda daha ısıtmıyor

bu markayı hiç duymadım. 20 litreden az su bulunan akvaryumlara göre boyunu bilmek lazım küçük filtrelerdense kaplumbağalar için fayda sağlamaz.

Markayı bende bilmiyorum, akvaryum ölçüsüne uygunsa denenebilir. Fiskiye aparatı olması iyi.

Geri