Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni aldığım akvaryum

Cvp: yeni aldım akvaryum

ama şimdi düşüyorunda rampa eğri durduğu için cama nasıl sabitlicem

Bence kaya gibi birşey kullanın kuru alan olarak. Dediğiniz gibi akvaryuma sabitlemeden camdan kuru alan yapmak zor.

evet ama kayada istedim gibi yok işte bakalım nasıl yapıcam ya diyer akvaryuyum küçüktü onu kaya ile yaptım ama bu büyük bide çok derin olucak bu

mailto:/forum/Konu-plexiglass-akrilik-levha-ile-kuru-alan-ve-kaplusumun-yeni-mekani.html bu konudaki kuru alana bakabilirsiniz.

baktım sitedeki bütün kuru alanlara ama istediğim gibi yok ya

İstediğiniz boyutta ve şekilde kuru alanlar yapabiliriz

mailto:/forum/Konu-her-boyutta-kuru-alan.html?pid=40478#pid40478

eni 20cm boyu 50cm derinlik 34 cm böyle bir akvaryumu kaç tl ye yaparsınız ?

EMRE1991' Alıntı:

166tl tutuyor. Yüzey alanından çok derinliği fazla olduğundan ayakları oranca daha kalın ama dekorlu olacaktır. 12 taksitle 140tlye yaparız, havale ile hesaba direk ödeme yaparsanız 120tl olur. Ürün büyük olduğundan bolca bitki ve dekor kullanırız.

Fiyatın düşmesindeki etken çok masraflı olan zemin ve üstteki kara alanından çok derinliğin alan kaplamasıdır. Normalde 1 küçük fiyatı + 166tl oluyordu.

Dilediğiniz ek özellikler varsa belirtirseniz, uyduğu oranda yapmaya çalışırız. Siparişin büyük olması rahat bir çalışma alanı sağlıyor.

EMRE1991' Alıntı:

Kuru alan demek istemiştiniz dimi?

hayır bu akvaryuma göre kuru alanı kaca yaparsınız demek istedim :) fakat ben taşlarla yaptım şimdilik ideal mailto:/rmv4b7.jpg bu şekilde yaptım nasıl olmuş sizlerce

yeni aldım akvaryum

Su biraz sığ olmuş ama siz bilirsiniz. Geçici olarak diyorsanız iyi tabi.

Akvaryumun bir kenarını tam doldursun isterseniz

mailto:/4319/Kaplumbaga-Kuru-Alan-Orta-Boy-19x19x23cm__43193157_0.jpg

mailto:/Kaplumbaga-Kuru-Alan-Orta-Boy-19x19x23cm_W0QQidZZ43193157

daha rahat dursun isterseniz

mailto:/4319/Kaplumbaga-Kuru-Alan-Kucuk-Boy-16x16x21cm__43192866_0.jpg

mailto:/Kaplumbaga-Kuru-Alan-Kucuk-Boy-16x16x21cm_W0QQidZZ43192866

ideal olacaktır. Havale ile ödeme yaparsanız %10 indirim yapabilirim.

sağolun teşekkürler camdan yapma kararı verdim camdan yapıcam şimdi o taşları çıkardım akvaryumdan yemeye başladılar şuanda öyle duruyorlar bakalım yarın camcıya gidicem

Kolay gelsin ağırlığa dayanamayacağından korkarsanız su borularıyla destek yapabilirsiniz. Camdan kum havuzu da oluşturabilirsiniz. Yine gittigidiyorda çok uygun silis kum satışı yapan biri var.

bakalım ya yarın olsunda bi formül bulucaz

tedirgin olmanıza gerek yok benimde sizin ebatlarınızda bir akvaryumum var ve ben ince kum kullanıyorum şu balıklardan kullanıclan taşlardan ince taş diyim ben ve berraklıgı sağlıyorum iri taşların arasında bir süre sonra birikip bulanıklık yapabiliyor(silis kumda aynı şekilde ama benim kullandığım kalitesiz kumdu herhalde 4 kere değiştirdim tabanı :D)'ki en sonunda ince beyaz taşlara karar verdim kapluşumun yutup boğazında kalmayacağı şekilde,kuru alana gelince fazla masraf yapmazsınız silikon tabancanız varsa eğer 10 TL'ye Silikonunuzda varsa 4 TL'ye sağlarsınız (Kesinlikle Akvaryum silikonuyla yapın daha sağlıklı ve çok çok daha sağlam olacaktır ...) İçerisine süse gelince mağra tarzı bir tane süs yeter çiçek böcek abartıya gerek yok benim akvaryumumda sadece bir tane mağra var başka hiç birsey yok ve akvaryumda gayet hoş duruyor hiç çiçek böcek aratmıyor foto isterseniz koyabilirim :) İNŞALLAH yardımcı olmuşumdur ...

bir diğer hatırlatma ise siz zaten kuru alanı bitirdiğinizde yapacaksınızdır eminim bundan ama hatırlatıyım dedim su seviyesini ne kadar yüksek yaparsanız o kadar iyi olur :) Birde silikonladığınızda 1 gün bekletin balkonda :)

tamam orasını biliyorum diyer akvaryumdan :))) sabit kuru alan yapmasan rampayı nasıl monte edebilirim

mailto:/11/8/10/17214.jpg
mailto:/11/8/11/41.jpg
mailto:/11/8/11/54.jpg
mailto:/11/8/11/65.jpg

Buda Güneşlenirken :):):):)

mailto:/11/8/11/74.jpg

kardeşim resimler bunlar eğer sabit kuru alan yapmıyacağım dersen kaya falan yapacaksın camları silikonlamadan olmazzz vaftoz saglıklı değildir ömrü kısa olurrr söylediklerimi dikkate alın silikonlayınn ileride satmak için falan silikon kullanmak istemiyorsanız silikonları ileride jilet yardımı ile kazıyabilirsiniz :) Resimlerde bunlar ...

birde eğer akvaryumunuzda berraklığı yakalamak istiyorsanız haftada bir dip çekimi yapın akvaryumda kesinlikle ilaç kullanmayın mavi damla vs.(doğal dengeyi öldürür) bunun yerine tuz vs. kullanabilirsiniz ilaçlamayı baska kapta yapabilirsiniz. Ben bitkili akvaryuma geçmeyi düşünüyorum taban malzemesini kaldırıp birde şelale filtre alacağım gibi gözüküyor bunlardan daha sağlıklı verim alacağınıza inanıyorum :)

Geri