Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni besleme başladım

calitu03

Yeni Üye
Kaplumbağa yavru nasıl ısıtıcı en iyi tavsiye var mi ? Mesela ısıtıcısı Watt 10 ? 15 ? Hangi baktım linkleri internette stokta yokmuş ne yapmalıyım çözülmedim 🤔

Kaplumbağa yavru nasıl ısıtıcı en iyi tavsiye var mi ? Mesela ısıtıcısı Watt 10 ? 15 ? Hangi baktım linkleri internette stokta yokmuş ne yapmalıyım çözülmedim 🤔
Su ısıtıcısı ve ısıtma lambassı almanız gerekiyor. Su hacmi kaç litre ona göre Güç önerelim. Isıtma lambası olarak 42 yada 52Watt halojen ampul alacaksınız.

Su ısıtıcısı ve ısıtma lambassı almanız gerekiyor. Su hacmi kaç litre ona göre Güç önerelim. Isıtma lambası olarak 42 yada 52Watt halojen ampul alacaksınız.
Saklama kabı 10 lt için su yarısı yarım yüzme daha iyi ama ısıtıcısı 10 ile 15 Watt olabilir ? Bir lamba ubv kırmızı söner sanırım

Foruma hoşgeldiniz.

Su ısıtıcı için suya tam batması kaydıyla 15 cm derinlik gerekiyor.

Kap bu koşulları sağlamıyor ise doğrudan akvaryuma geçeceksiniz. En az 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 ne kadar büyük alırsanız o kadar uzun süre gider. Ekipman yenileme derdiniz azalır.

Yurtdışı yada başka milletlerden arkadaşlarımız geliyor.

Calitu03 böyle ise deepl programını kullanın.

If you are another nationality, please use the deepl program. This translator program is the best one.

Herkese yanlış anlamayınız ben işitme engelliyim kusura bakmayın kaplumbağa yavru ne yapmalıyım herşeye Öner olur mu ? Rica etsem 🙏🏻

Herkese yanlış anlamayınız ben işitme engelliyim kusura bakmayın kaplumbağa yavru ne yapmalıyım herşeye Öner olur mu ? Rica etsem 🙏🏻
Merhaba özür dilerim👋🏼 hiç tahmin edemedim. Sera raffy temel yem kullanmıstım ben. Arkadaslar da yazarlar opsiyon mama.

10 litre saklama kabı için su yarısı ama ısıtıcısı Watt 10 ? Yoksa ne tavsiye var mi ?

En azından 30 litre bir akvaryum alıp buna 100 watt su ısıtıcı takın.

Yeterli su derinliği yok ise ve ısıtıcı çalışırken hava ile temas ederse patlayıp akım verebilir.

Başka ne eksiklikler mevcut?

Biz fotoğraf gördün burası yanlış yarı şu yeter mi Watt ile lamba ne bilmiyorum düşünüyorum

Geri