Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni doğmuş kırmızı yanaklı kapluşlarım acil yardım

sanj

Yeni Üye
Merhaba,
arkadaşım evinin bahçesinde toprağın altında tam 18 tane kırmızı yanaklı kapluş bulmuş. İkisini ben sahiplendim ve onlar için evimde bulunan 30x40x30 akvaryumumu toparladım.
Henüz 1TL boyutundalar. Gayet hareketliler devamlı yüzüp taşların üstünde ayağa kalkıyorlar. Araştırdığımda su yüksekliğinin kabuklarının 2 katı olması gerektiğini öğrendim ve ona göre ayarladım. 3 gündür bendeler ve hiç yemek yemediler ve ben akvaryumun önüne geçer geçmez saklanıyorlar. Yem olarak supranom yem, marul, çilek verdim. Akvaryumda ısıtıcı yok fakat sıcaklık 25-26 arası sabit. Isıtıcı almauı planlıyorum fakat o su yüksekliğine henüz ısıtıcı bulamadım (link bekliyorum). Yemek yemedikleri için geceleri uyuyamıyorum, umarım bi rahatsızlığı yoktur desteklerinizi bekliyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_5463.jpeg
    IMG_5463.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 23
  • IMG_5462.jpeg
    IMG_5462.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 23
  • IMG_5473.jpeg
    IMG_5473.jpeg
    2.5 MB · Görüntüleme: 23
Foruma hoşgeldiniz.

Civarda gölet birşey var mıydı? Bu kadar hayvan varsa anneleri o civarda bir yerde yaşıyor olmalı.

İlk başta adaptasyon süreci olur. Bu dönem iştahtan kesilebilirler.

Su güvenli alan kuru alan ise tehdide açık bölgedir. Bu sebeple hareket gördükleri anda suya kaçarlar.

Yem olarak kapalı kutuda gammarus alın. Hepsi aynı olsa da kalite bazında Sera, tetra, tropical ve dajana markalar öncelikli.

Stick olarak elinizdeki pek makbul bir yem değil. Tropical axolotl, sera RaffyP, omega one juvenile turtle sticks yemlerinden birini alın. Netten hesaplı ve daha taze olanını alırsınız.

6 cm kabuk boyuna kadar protein ağırlıklı beslenirler. Bitkisel birşey vermeyin.

Suyu 15 cm yapıp su ısıtıcı ve ısıtma lambası alın. Lamba konusunu burada yazdım.

Foruma hoşgeldiniz.

Civarda gölet birşey var mıydı? Bu kadar hayvan varsa anneleri o civarda bir yerde yaşıyor olmalı.

İlk başta adaptasyon süreci olur. Bu dönem iştahtan kesilebilirler.

Su güvenli alan kuru alan ise tehdide açık bölgedir. Bu sebeple hareket gördükleri anda suya kaçarlar.

Yem olarak kapalı kutuda gammarus alın. Hepsi aynı olsa da kalite bazında Sera, tetra, tropical ve dajana markalar öncelikli.

Stick olarak elinizdeki pek makbul bir yem değil. Tropical axolotl, sera RaffyP, omega one juvenile turtle sticks yemlerinden birini alın. Netten hesaplı ve daha taze olanını alırsınız.

6 cm kabuk boyuna kadar protein ağırlıklı beslenirler. Bitkisel birşey vermeyin.

Suyu 15 cm yapıp su ısıtıcı ve ısıtma lambası alın. Lamba konusunu burada yazdım.
merhaba teşekkürler ilginiz için.
ısıtıcı ve filtre aldım su 12 cm civarında.
ısıtıcı 28 dereceye ayarladım araştırma sonucunda doğru mudur?
son hali ektedir

Ekli dosyalar

• IMG_5501.jpeg
    IMG_5501.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 24
Tabandan taşları kabukları komple çıkarın.

Su ısıtıcı çalışırken hava ile temas ederse patlar onun için az biraz daha suyu yükseltebilirsiniz.

Isıtma lambasını derece ile kontrol edeceksiniz. Hayvanın sırtı hizasına denk birşey koyup üstüne cam derece koyun yarım saat sonra 32 derece olacak şekilde mesafeyi ayarlayın.

Cok tatlılar😍sağlıkla büyüsünler. Yeme alışana kadar haşlanmış kıyma da verebilirsiniz

Geri