Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Kaplumbağalarım

cort724

Bronz 3 Üye
Ben kaplumbağalarımı alanı daha bir gün oldu bu nedenle fotoğrafları yok...
ama en kısa zamanda eklyicem.iki kardeş minik akvaryumumda besliorum..Tabi büyük akvaryum alıcam bi kaç gün içinde ısıtıcıda almak gerikiomuş.Ben daha yeni beslediğim için bana biraz yardımcı olabilirmisiniz...

kaplumbağaların bakımı için bir çok konu var konulardan bilgi edine bilirsiniz...

akvaryumu olabildiğince büyük almanı öneririm.çünkü kısa zamanda büyüyecekler ve daha fazla hacime ihtiyacları olacak.gerekli ekipmanlar ve kurulum için konuları iyice araştır bence.

evet ısıtıcı olmazsa olmazlardan.. forumu gezerseniz daha çok bilgiye ulaşabilirsiniz.. hoşgeldiniz..

mailto:/img3/3384/spa0349ew5.th.jpg

mailto:/img3/9035/spa0351gg6.th.jpg

mailto:/img160/9089/spa0353lv4.th.jpg

mailto:/img3/2718/spa0354fj6.th.jpg

Çok tatlılarmıs...Bir an önce bu tatlı kaplumbagalar için akvarym ısıtıcı v.s almanızı öneririm:)

Teşekkür Ederim!

Fakat bir sorunum var kaplumbağmın birisinin kabuğunda beyaz bi leke çıkmaya başladı sizce bu kötü bişeymi?

leke yumuşak ve pamuksu yapıda mı? kokuyor mu? sert mi? suyun içinde de fark ediliyor mu? bunları bilirsek daha kolay yardımcı olabiliriz..

leke bi tabaka gibi deil kabuğun üzerinde beyaz bi nokta ama böyle dolgulu deil..
leke nin olduğu yumuşak deilde kuyruk tarafınadaki kabuk çok yumuşakkk...

fotosunu çekip koyucam

kuyruk tarafındaki kabuğun yumuşak olması normaldir.. o yüzden endişe etmeyin her kaplumbağada öyledir.. lekeyse fotoğraf çok net olmadığından tam anlaşılamyor.. pamuksu bir beyazlık mı? bir de kokuyor mu o beyaz kısım?

koku fln yok valla benim akvaryumum deniz gibi kokuyor mis gibi..
pamuksu bir beyazlık deil kabukla birleşik..

beyazlık yumuşak değilse ve kötü kokmuyorsa(koku akvaryumda değil beyazlıkta olur mantar olduğu durumlarda) mantar değildir çok büyük ihtimalle

muhtemelen evet.. kabuk değişimi de olabilr belki eski kabuk tabaka gibi kalkıyor fln mı acaba?

Çok güzeller. Size ve kaplumbağalarınıza sağlıklı mutlu uzun bir ömür dilerim.

Geri