Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni kuru alan

okankrn

Gümüş 1 Üye
mailto:/5bsetg.jpg*
mailto:/6gcsv9.jpg*
mailto:/166da3t.jpg*
mailto:/28ro6sj.jpg*
Plakalar arası açılmaya başladı :)
mailto:/20rab6d.jpg*

Cvp: Yeni kuru alan

Tebrik ederim bence cok güzel bir kuru alan yapmissin saglikli günlerde kullanainlar baya bir büyük olmus biraz aciklarmisin ne kullandin nasil yaptin ölcüsünû fln

Kuru alan 40x35x25 boyutlarında plastik kap,havya yardımıyla yan tarafından kestim.Penn Plax Turtle-Pier almıştım.
mailto:/1f/g/splkf.jpg[/url]*
Bunun rampasını çıkardım akvaryum silikonuyla plastik kaba yapıştırdım.Rampanın ölçülerinde halıfleks kestirdim.Rampaya yapıştırdım.
Kabı tutanlar paslanmaz çelik burda bi fabrikadan kestirdim onları akvaryum ölçülerinde çok kullanışlı oldu.Kapın üstüne yapıştırmadım.Gayet güzel kullanıyorlar.

güzel olmuş okan. kuru alanda arkadaşlara örnek mahiyetinde yararlı olacaktır. burada üç öneride bulunayım birincisi üsteki taşı devirebilirler onu da diğer köşeye ısıtıcının önüne koyabilirsin.

ikincisi orta kısıma bir bitki akvaryumu görsel olarak güzel gösterecektir. eğer su üst seviyesine kadar uzanan bir bitki bulursan. onu taşların şimdiki yerine koyabilirsin. böylece ayaklarını bitkiye basarak burunlarını su üstünde gövdelerini su içinde tutarak uyuyabilirler.

üçüncüsü filtreyi değişmen gerek. minyatür filtre o akvaryum için ufak kalıyor. hayvanlar büyüdükçe kir yoğunluğu artacaktır. filtreyi de kısa cama yapıştırıp taşların şimdiki olduğu tarafa doğru suyu vermesini sağla. bu haliyle sağ köşeye sirkülasyon yapmayacağı gibi oradaki kir birikmesini de yerinden oynatmayacaktır.

Ellerine sağlık Okan iyi bir çalışma olmuş.

Çok kullanışlı rahat bir kuru alan. Tebrikler.

Geri