Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni miniğim

idil varış

Altın 1 Üye
merhaba arkadaşlar
mississippi map turtleım öldükten sonra farklı türlere olan merakım gittikçe arttı ve bugun petshopta farklı bir tür gördüm adamla konuştum yarın gidip alacağım bu yüzden resim atamıyorum ve türünü bilmiyorum ancak tarif edebilirim.
benekli kaplumbağa gibi ama daha küçük benekleri hatta minicik siyah ve sarı benekleri var dişi olmasına ragmen kuyruğu bir hayli uzun. sizce ne olabilir resmini en yakın zamanda koyacağım

Cvp: yeni miniğim

Size tavsiyem türünü bilmeden almayın.
Bu aralar Türkiye'de razorback musk turtle, snap turtle gibi türler satılıyor ve bu türlerin bakımı kesinlikle kırmızı yanaklar veya sizin önceden baktığınız türe benzemiyor bile.
Ankara da "Antifbyigit" yani Yiğit'in haber vermesi üzerine musk turtle ve farklı bir kaç tür buldum ancak bakımlarını yeterli oranda sağlayamayacağım için edinmedim.
Eğer imkanınız varsa almadan bir fotoğrafını çekin bizler tür hakkında bilgi verelim ve siz yeterli şartları oluşturunca bu miniği sahiplenin.

mailto:/img33/5056/spottedturtle4500.jpg

Hayvan bu ise işiniz kolay değil.
Doğu amerika kıtasının güney kesimlerinde bulunan bir kaplumbağa türü. Ancak fazla güneş sevmeyen bir bataklık kaplumbağası. Kuru alanı geniş ve fazla sıcak olmamalı. Karada fazla vakit geçirebilir. Kara alanı geniş olmalı ve istediğinde saklanabilmeli. Sanırım su fazla derin olmamalı. Bu tür koruma altında değil ama ev ortamında beslenmesi zor.

Bizim yerli türümüzden bahsediyorsak o zaten koruma altında ve oda beslenmesi zor bir bataklık kaplumbağası.

yazdığınız veya fotoğraftaki türden değil ve oldukca büyük petshopun dediğne sahibi tarafından petshopa verilmiş. böyle minicik siyah sarı puanları var her yerınde

mailto:/img689/1575/beneklikaplumbaga149181.jpg

Kaplumbağa bu tür mü?

O zaman resmini çektiğinizde görebileceğiz.

bilinen kaplumbağaların tersine farklı kaplumbağa alırsanız, bu konuda zorluk çekersiniz. çünkü ne şekilde yaşadığı, ne kadar ömrü olduğu ve boy uzunluğunun ne kadar olacağını kestiremezsiniz.

Geri