Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni yaptığım akvaryum

aytekingoksoy

Platin 4 Üye
evet arkadaşlar elimden anca bu geldi yaza kadar beni idare etsin o zaman benimkiler biraz büyüsün büyük bir akvaryuma geçeriz ama şimdilik bunu yapabildim 1 günümün tamamını aldı ama değer :) Bir kaç ekleme daha yaptım içine mağara koydum bir tanesi hatta gece onun içine kyodum ve orda uyuyor şuan :) yarın tekrar gündüz gözüyle atarım

mailto:/xVOa6Z.jpg
mailto:/KndMmV.jpg
mailto:/wvG58z.jpg
mailto:/wLMAgo.jpg
mailto:/e7JgXY.jpg
mailto:/KPdk65.jpg

Gayet iyi. Senin ısıtıcı hacme yetiyor değil mi?

Lambanın kuru alandaki ısısını ölçtün mü? Çok yakın gibi geldi.

O eski kuru alan parçası kuru alana girişi çok yükseltmeze o tarafa alabilirsin. Akvaryuma fazla kum taşınmasını engellersin. Zararı olamaz ama uğraşmazsın.

Filtre yok muydu Aytekin?

Bu arada yüzeye uzanan bir ipek bitki iyi olur. Yukarıda uyumak isterse işine yarar.

Su kaçamayacakları seviyede değil mi? Firar etmesinlerde.

Eline sağlık bir sonrakine kadar iyi götürür. Birki ve filtreyi unutma.

Cvp: yeni yaptığım akvaryum

yetiyo abi.
daha çalıştırmadımda normalde 30-31
abi bende öyle düşündüm ama taki merdiveni silikonladıktan sonra aklıam geldi ama tavsiyen için sağol denerken kumları dökerim falan diye denemiyorum böyle kalsın abi
abi o bitkleri nereden bulabilirim acaba
filtre şuan arızalıdır diye eri yolladım bekliyorum gelmesini

mailto:/urun_detay.aspx?urn=17289&ad=natural-color-ipek-bitki-akvaryum-dekoru-26-cm
Bu var uygun.

Hayırlı olsun kuru alan çok güzel çok yaratıcı olmuş kumlar rahatsız ederse kaldırırsınız ilerde :)

Filtrede gelecekse yakında çok iyi. Kuru alan çok iyi olmuş.

kuru alanı halı kaydırmaz ile kapla hayvanlar kuma bulanmasın. bu rahatsız eder. rampa destek ayağındaki plastiğin altında sıkışıp kalmasın hayvanlar buna dikkat et olmadı kum ile komple kapat.

tamam cem abi yaparımda ben şey dedim hani küçükler altından geçip giderler diye.
abi bunlar doğal ortamlrındada kuma bulanmıyomu zaten :)
buda sığınaklı hali
mailto:/eyWEda.jpg
mailto:/K6B9RW.jpg
mailto:/eWz02L.jpg
mailto:/x35784.jpg

tabi diğeri hala kapta gelişsin birazcık

bide plastik bitki sipariş verdim ayrıca kuru alana koycam güzel gözüksün

Bencw üçgen plastik alan direk girişe çekilsin ışıkta oraya baksın isterlerse ondannsonra kuma geçebilirler bence hayvanlar için daha rahat olur :)

yok ben su içindeki ayağın boşluk kısmını dedim. kumu kazıp içine girmeye kalkarlar falan. kuru alandaki kumda şöyle hayvan ıslak çıkıp üstünde gittiğinde kuru kum üstüne yapışır bu da hayvanı huylandırır. doğada çıktıkları kıyılarda kum ıslak bir de bıraktığı kalıntılar deri dışkı vb bir süre sonra koku yapar.

küçük kapta ısıtıcıya dikkat et aytekin özellikle yaza doğru su eksilmeleri hat safhaya gelecek. diğer kaplumbağa ile aradaki fark ne kadar ? 3 cm kadarsa aynı akvaryuma koyabilirsin.

abi 1 cm ama az önce koyduğumda yem kavgasından elini ısırdı bunun
evet kumla doldurdum biraz
dediğin gibi abi ayakları falan hep çamur
yaşarcan bende girişe çekecektim onu ama merdiveni silikonlayınca artık iş işten geçit bide çekersem eğer girişi kapatır büyük ihtimal ben şimdi onlara bi halı kaydırmazla küçük bi yol yaparım :)

zaten merdiven normalde o kuru alana sabitlenebiliyor

sadece yem zamanı takışma varsa ayrı köşelerde yemlersin normal zamanda yoksa aynı yerde dururlar. tam gün evde durduğun bir zamanda bunun denemesini yap. hayvan kapta sersebil olmasın. küçüklerken ileriye dönük anlaşmaları daha kuvvetli.

halı kaydırmazdan bir yol yaptım artık onun üstünde yürürler :)
yol çok az kısa geldi ayakları birazcık kum olcak gibi

aytekingoksoy' Alıntı:
halı kaydırmazdan bir yol yaptım artık onun üstünde yürürler :)
yol çok az kısa geldi ayakları birazcık kum olcak gibi

Kırmızı halı serseydin :) İşin şakası iyi olmuş, zaten arkaya kadar gitmeyebilirler.

yeşil halı serdim abi :) Valla benden iyi besleniyo keratalar :D

Orası kesin. Hepimizden iyi besleniyorlar. Her hafta balık yemiyorum ben :)

Ağustos yerinde olmak isterdim hele güneşlenirken çok iyi oluyorlar açıyor bacağı ohh

aynen emre abi. Ya emre abi pickup 2008 alıcam filtre olarak dış filtreyi geri gönderip parasını aldım. İLeride alırım. AMa ipek bitki şartmı onun yerine bendeki o ayaklardan biri ni kuru alan için olanınını suyun yüzeyine paralel koydum ona tutunsalar olmuyomu ya :)

veya plastik bikti olurmu. illaha ipek bitki şartmı

Plastikler salınım yapar sağlıklı değil. Bitkinin sadece tutunma değil başka avantajlarıda var. Hayvan ipek yapraklarla haşırneşir olurken baş ve boyunda sarkan derilerden kurtulur. Ayrıca doğal ortam ve saklanma yeridir. Huzur bulmasını sağlar. Boş akvaryumda huzurlu olmaz Aytekin.

2008 iç filtre bende var. Çok iyi bir filtre. Ben memnunum.

Geri