Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni yasa

turtleyhbbe

Gümüş 4 Üye
Köpek, komşunun bahçesine girip bitkilere ya da insanlara zarar verirse öldürmek serbest...

Yeni yasayla komşunuz köpeğinizi öldürebilir

Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu'nda yapılan değişikliklerin günlük hayatımıza yansımaları sadece ekonomik değil. 'Mal' kapsamında değerlendirilen evcil hayvanlarımız yeni yasayla artık daha da büyük tehdit altında.

Türk Ticaret Kanunu değişikliklerle Türk şirketleri şeffaflaşacak, yeni Türk Borçlar Kanunu'nun yürürlüğe girmesiyle kirayla ilgili tüm işlemler bu yasaya tabi olacak ve herhangi bir borca kefil olanların başına ne geleceğine ilişkin belirsizlikler giderilecek ancak 1 Temmuz'dan itibaren yürülüğe girecek bu maddeler arasında öyle biri var ki hâlâ savunmasız durumda bulunan hayvanları, çok daha kötü duruma düşürecek.

Yeni yasaya göre bir köpek, komşunun bahçesine girip bitkilere ya da insanlara zarar verdiğinde bahçe sahibi hayvanı öldürme hakkına sahip olacak.

Türkiye'de hayvan haklarına dair ayrı bir yasa olmadığı için bir hayvanı katledenler Kabahatlar Kanunu'na tabi tutuluyor ve eylem 'suç' kapsamında yargılanmıyor.Bide o aşağıdaki verdiğim site adresindeki haber başlığa dikkatinizi çekerim.

''Yeni yasayla komşunuz köpeğinizi öldürebilir! Çünkü yasa Evcil hayvanı Mal sayıyor!''

Bu haber burdan bulunmuştur: http://www.turuncutime.com/life-style/94712-yeni-yasayla-komsunuz-kopeginizi-oldurebilir-cunku-yasa-evcil-hayvani-mal-sayiyor.html

Not: Konu başlığındaki realmad için kusura bakmayın. Kızgın surat yapmaya çalışıyordumda ^^

Cvp: Yeni yasa

Önce kadınlara taktı şimdide köpeklere mi takıyor bu psikopat herif ? :w00t:

Cvp: Yeni yasa

tam kemal sunal filmi gibi. benim yazlıkta mavi ladinim vardı. komşumun iti üstüne işedi. benim kedide kendi bölgesinde ağanın bku üstüne bk olur mu hesabı bir de o işedi. sırayla paslaştılar bir süre; olan ladine oldu. öldürdüler. ben şimdi kalkıp hayvanları mı öldürecem. bu ne saçmalık. madem kanun çıkaracaksın sahiplerine kısıtlayıcı tedbir al. hani çoluğuna çocuğuna dalar. can havliyle idrak edemezsin. beynin döner öldürmeye çalışabilirsin, tamam bunu anlarım. ama bitki nedir ya.

düşünsenize adam mahkemede ifade veriyor. "hakim bey ben o patlıcanı binbir emekle yetiştirdim. tam akşam mangalda kendim katledecektim. gözlerimin önünde bu cani it öldürdü. bende onu" bu ne ya.

Geri